Vonkajší roh dlaždíc

Vonkajší roh dlaždíc

Pri obložení stien keramickými dlaždicami sa venuje mimoriadna pozornosť konštrukcii vyčnievajúcich rohov. Ak chcete, aby boli čisté a bezpečné, mali by ste použiť špeciálne vonkajšie rohy pre dlaždice. Moderný trh ponúka široký výber profilov pre dlaždice, ktoré sa líšia svojou veľkosťou, farbou a dizajnom.

Vonkajší roh dlaždíc

Vonkajší roh dlaždíc

Vonkajší roh dlaždíc

Čo je potrebné?

Hlavným účelom rohov je dekorácia rohov steny. Vďaka nim je lemovaný povrch vyzerajúci úhľadnejší.

Vonkajší roh dlaždíc

Okrem toho je proces kladenia dlaždíc omnoho jednoduchší:

  • Nevyrezávajte hrany dlaždíc pod uhlom 45 ° pre ďalšie spájanie;
  • roh má drážku, ktorá skrýva všetky nepravidelnosti a vytvára dokonale priamku;
  • Je ľahké obklopovať izby so zložitou konfiguráciou, v ktorej je veľa výčnelkov a zákrutov.

Vonkajší roh dlaždíc

Vonkajší roh dlaždíc

Ďalšou dôležitou výhodou vonkajších rohov je to, že poskytujú dodatočnú ochranu proti vlhkosti, takže dlaždice budú trvať oveľa dlhšie. Tiež je potrebné poznamenať dekoratívne vlastnosti profilov, po tom všetkom dávajú predpoklad estetiky a harmonicky dopĺňajú dlaždice.

materiál

Na výrobu vonkajších rohov používajte niekoľko materiálov: kov, plast a keramiku. Každá z nich má svoje vlastné výhody a pravidlá používania, preto odporúčame, aby ste podrobnejšie preskúmali profily.

  1. Keramické rohy bude dobrým doplnkom do interiéru. Najvýhodnejšie sú výrobky namaľované striebornou alebo zlatou farbou. Medzi obrovským sortimentom si môžete vybrať profil, ktorého povrch bude úplne napodobňovať dizajn dlaždíc a tiež môže mať svoj vlastný atraktívny výkres.
  2. Plastové materiály sú vyrobené z profilu perforovaného polyvinylchloridu. Sú prezentované v širokej škále farieb, takže výber správneho odtieňa nie je ťažký. Plastové vonkajšie rohy sú flexibilné a veľmi ľahké, takže sa ľahko montujú. Na rozdiel od iných profilov môže byť PVC po montáži na steny namontovaný pomocou tesniaceho materiálu.
  3. Kovový roh Má vysokú pevnosť a odolnosť. Hliník sa najčastejšie používa na výrobu profilov; umožňuje vám vytvoriť spoľahlivé a zároveň jednoduché prvky. Ale aj v predaji sú materiály z mosadze, nehrdzavejúcej ocele, s chromeplated alebo nikel pokrytie. Povrch vonkajších rohov je natretý rôznymi farbami, ale častejšie imitujú zlato, platinu a striebro.

Vonkajší roh dlaždíc

Vonkajší roh dlaždíc

Vonkajší roh dlaždíc

typy

Profily pre dizajn vonkajších rohov sú prezentované v obrovskom sortimente. Líšia sa veľkosťou, hrúbkou, metódou upevnenia, materiálom, farbou a dekoráciou.

V závislosti od materiálu sú výrobky rozdelené do troch typov:

  1. Mäkká. Na ich výrobu sa PVC používa v kombinácii so silikónom, ktorý sa nanáša na okraje profilov. Sú univerzálne, pretože vhodný pre dlaždice nielen s hladkým povrchom, ale aj reliéfnym.
  2. Hard. Mať najväčšiu silu a spoľahlivosť. Sú vyrobené rohy z keramiky a rôznych kovov, vrátane zliatin. Často povrch kovových profilov nie je škvrny, ale stále na predaj nájdete modely nielen šedé, ale aj zlaté, bronzové, platinové alebo strieborné. Pokiaľ ide o keramiku, ich rozsah farieb je celkom rozmanitý.
  3. Polotuhý. Vyrobené z odolného plastu, ale na rozdiel od mäkkých typov, nemajú silikónové prekrytie. Stupeň pružnosti polotuhých rohov je o rádovo nižší ako u mäkkých rohov, ale tento faktor zjednodušuje ich pokládku. Najpopulárnejšie modely sú biele a najčerstvejšie sú tie čierne.

Vonkajší roh dlaždíc

Vonkajší roh dlaždíc

Vonkajší roh dlaždíc

Vonkajší roh dlaždíc

Dĺžka profilov pre vonkajšie rohy sa pohybuje v rozmedzí 2,5 - 2,7 m, takže pri rezaní stien je potrebné orezanie materiálu. Šírka drážky môže byť od 6 do 12 mm. Veľkosť podkladu výrobku, ktorá sa nachádza priamo pod dlaždicami, závisí od materiálu a môže byť 20-40 mm. Ako spôsob pre pripevnenie vonkajšie rohy sú obvykle namontované pod dlaždice v lepidlá počas kachlí, ale sú tu aj modely, ktoré môžu byť prilepené na povrchu s tmelom.

Vonkajší roh dlaždíc

Ako si vybrať?

Aby konečný výsledok je lemovaná roh obkladu nájdených estetiku a vysokú pevnosť, je nutné vedieť, ako si vybrať vonkajšiu profil. V prvom rade by ste mali určiť materiál. Najbežnejšie používané polotuhé PVC výrobky, ale v niektorých interiéroch, napríklad high-tech alebo loft, kovové modely vyzerajú dobre.

Vonkajší roh dlaždíc

Vonkajší roh dlaždíc

Farba rohov sa musí zhodovať s dlaždicou alebo byť svetlejšia. Bielý profil sa považuje za klasickú možnosť, pretože je to harmonicky kombinované s dlaždice akéhokoľvek odtieňa. Pre nádherné interiéry alebo kladenie panelu nájdete rohy so vzorom alebo pôvodnou textúrou.

Pri výbere profilov pre spracovanie vonkajšie rohy je potrebné vziať do úvahy hrúbku dlaždíc, pretože musí mať možnosť vstúpiť do drážky, ale to nie je medzeru. Ak vyberiete roh bez drážky, jeho výška by mala zodpovedať hrúbke dlaždice tak, aby pri pokrytí povrchu bola vytvorená súvislý uhol bez výstupkov a priehlbín. Navyše, pred nákupom výrobkov je dôležité zabezpečiť ich kvalitu - musia byť rovnomerné, s rovnakou hrúbkou materiálu a bez poškodenia.

Vonkajší roh dlaždíc

ktorým sa

Vonkajšie rohy sa inštalujú počas inštalácie dlaždíc a nemusia byť pripevnené k stene. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vyrovnať povrch ďalšieho opláštenia. Potom pripravte lepidlo na dlaždice a naneste ho na roh, ktorý je naplánovaný na dlaždice. Hrúbka vrstvy by mala byť rovnaká ako pri pripevnení dlaždíc. Profil na vytvorenie uhla sa na ošetrovaný povrch aplikuje a stlačí sa naň, takže perforovaná základňa výrobku je bezpečne upevnená s roztokom.

Vonkajší roh dlaždíc

Vonkajší roh dlaždíc

Vonkajší roh dlaždíc

Po upevnení vonkajšieho rohu môžete začať obkladať steny. Ak sa jedna už vytapetovaní obkladačiek, zatiaľ čo vonkajší okraj vonkajšieho rohu musia byť v jednej rovine s dlaždicou, inak sa produkt bude musieť byť inštalovaná s miernym výstupkom, rovnajúcu sa šírke dosky. Začnite pokladať dlaždice z profilu a jeho dierovaná základňa sa umiestni pod prvý vertikálny rad obkladového materiálu. V závislosti od druhu pokládky je nutné dlaždice prerezávať vopred, v tomto prípade je dôležité vziať do úvahy, že jej časť bude v drážke profilu. Podšívka by mala byť vykonaná veľmi opatrne, aby sa nepohyboval vonkajší roh, inak celý povrch "pláva".

Vonkajší roh dlaždíc

Často sa profil musí prerezávať na požadovanú veľkosť a robiť ho až do jej položenia a len po opatrnom uhle na obkladanie. Počas opravy by ste mali neustále kontrolovať správne umiestnenie vonkajšieho rohu a v prípade potreby ho opraviť. To pomôže úrovni a univerzálnej gon. Po úplnom pokrytí povrchu sa v niektorých prípadoch vytvárajú spoje, ktoré je potrebné naplniť maltou na injektáž. V iných prípadoch sa nevyžaduje dodatočné spracovanie vonkajších rohov.

Vonkajší roh dlaždíc

Informácie o tom, ako nainštalovať rohy dlaždíc pomocou vlastných rúk, nájdete na nasledujúcom videu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

77 − 76 =