Ako maľovať strop s náterom na báze vody bez škvŕn a pruhov

Najbežnejší spôsob zdobenia stropu je bielizeň alebo maľovanie. A najviac sa používa pre túto farbu - emulzia vo vode. Maľovanie stropu farbou na báze vody na prvý pohľad sa zdá byť jednoduchou záležitosťou, ale existuje veľa jemností, neznalosť ktorých vedie k vzniku škvŕn alebo pruhov. Ako sa vyhneme výskytu takýchto problémov, budeme ďalej informovať. 

Príprava na maľovanie

Vlastné lakovanie stropu farbou na báze vody je kvalitatívne a jednotné, je nevyhnutná predbežná príprava stropu. Rovnomerné zafarbenie je možné dosiahnuť len na rovnom povrchu. Preto pred začatím práce je potrebné vyčistiť strop akéhokoľvek predchádzajúceho náteru (s výnimkou emulzie vody, ktorá je veľmi dobre udržiavaná).

Ako odstrániť bielenie

Ak máte na strope vápno - kriedu alebo vápno - musíte zvlhčiť strop vodou a odstrániť povlak špachtľou. Odlupujte všetko na betón. Musíte odstrániť aj tie najmenšie fragmenty. Niekedy je veľmi nepohodlné malé škvrny škrabkou, ľahšie sa to stáva mokrou handrou.

Je ľahšie odstrániť blednutie vodou namočením

Je ľahšie odstrániť blednutie vodou namočením

V každom prípade, po odstránení bielenia musí byť strop opláchnutý vodou a saponátom. Po úplnom vyschnutí - základný a putty s sadrom alebo cement (najlepšie biely) tmel do hladký, čo sa tiež nazýva "pod vajcom".

Ako odstrániť starú vodnú emulziu

Ak je strop už natretý vodnou emulziou, nebude možné odstrániť. Postup závisí od toho, ako sa farba udržiava na strope. Ak sa práve zmenila farba a potrebujete aktualizovať strop, žiadne pľuzgiere, praskliny a iné podobné problémy, môžete sa dostať s malou krvou. Najskôr odstráňte prach (handrička s vodou), vysušte, potom primér. Po vysušení môže byť pôda namaľovaná. Ale opäť venujeme pozornosť - tento postup pôsobenia sa uplatňuje iba vtedy, ak je vodná emulzia dobre udržiavaná a nie sú žiadne chyby.

Vyčistiť vodu odolnú vodnú emulziu zo stropu je stále potešením

Vyčistite voduodolnú vodnú emulziu zo stropu je ďalším potešením

Ak na povrchu vodnej emulzie vzniknú trhliny, opuchy musia byť vyčistené. Metóda 2 - suchá a mokrá. Sucho - toto sa oškrabuje brúsnym papierom (ručne alebo s použitím USM), mokrým umytím. Táto metóda musí byť použitá pre farby, ktoré sa nebojí vody. Je však veľmi ťažké vyčistiť takú farbu. Ak je farba na vodnej báze dobre udržiavaná, nepomáhajú triky, ale sú tu povrchové chyby a potreba tmelu, brúsny papier s veľkým zrnom a drsný povrch. Potom môžete šmýkať. Ďalšia technológia: sme po zemi a po namalovaní.

Vyprázdnite natretý vodný emulzný strop dvakrát hojne potiahnutím horúcej vody. Voda by mala byť takmer vriacou vodou - asi 70 ° C. Po namočení časti stropu počkajte 10 minút, potom opäť navlhčite rovnakú plochu teplou vodou. Po asi piatich minútach môžete odstrániť farbu špachtľou.

Odstránenie starého náteru - dlhý proces

Odstránenie starého náteru - dlhý proces

Tento postup môžete opakovať niekoľkokrát a postupne odstrániť zaťaženú farbu zo stropu. Malé zvyšky môžete čistiť brúsnym papierom a potom opláchnuť strop, vysušiť a priľnúť. Na základnom nátere môžete už tesniť, vyprážať, vyhladzovať nedostatky.

Typy náterov na báze vody

Vodná emulzná farba je emulzia na báze vody, ktorá obsahuje vo vode nerozpustené polymérne častice. Kompozícia tiež obsahuje pigmenty a rôzne prísady, ktoré menia vlastnosti konečného produktu. Po nanesení farby sa voda aktívne vyparí a tenký polymér zostáva na povrchu.

Maľovanie stropu vodou farbou sa začína výberom zloženia. Používajú štyri typy polymérov:

 • Akryl. Vodná emulzia na báze akrylových živíc umožňuje dosiahnuť rovnomerný povrch, má dobrú opacitu, skrýva malé povrchové chyby až do štrbín do šírky 1 mm. Jeho nevýhodou je vysoká cena, ale s ňou je ľahšie pracovať. Vo svojej čistej forme sú akrylátové zlúčeniny hygroskopické a môžu sa používať len v suchých miestnostiach, ale nezasahujú do priechodu pary. Ak chcete vytvoriť nepremokavú fóliu, pridajte latex do akrylovej emulzie na báze vody. Tá istá prísada zvyšuje pružnosť vysušeného filmu. Takéto formulácie sa môžu použiť vo vlhkých miestnostiach.

  Vodná emulzia na báze akrylu je rozumnou voľbou

  Vodná emulzia na báze akrylu je rozumnou voľbou

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  + 85 = 93