Omieľajte strop sami

Hladký strop - jeden z komponentov modernej opravy. Jedným zo spôsobov vyrovnania je omietka stropu. Technológia nie je príliš komplikovaná, ale vyžaduje presnosť. S modernými materiálmi a nástrojmi môžete túto prácu robiť vlastnými rukami. Nemožno povedať, že to bude jednoduché, ale môžete šikovne zvládnuť šľachty bez zručností. 

S majákmi alebo bez nich

Existujú dve technológie omietkových stropov - s majákmi a bez nich. Je to správne s majákmi. Potom sa povrch stropu dosiahne v jednej rovine. Existujú však stropy s veľmi veľkým výškovým rozdielom. Je nebezpečné vrhnúť vrstvu omietky s hrúbkou 5 cm na strop: môže padnúť. Dokonca aj vtedy, keď vytvoríte niekoľko vrstiev s aplikovaným základným náterom po každej z nich, stále nie je zaručená, že taká veľká vrstva bude držať.

Nesprávne nanesená omietka môže vypadnúť

Nesprávne nanesená omietka môže vypadnúť

Všeobecne platí, že s veľkým zakrivením stropu sa odporúča vyrovnať ich so zavesenými stropmi zo sadrokartónu, ale nie všetky miestnosti umožňujú "ukradnúť" približne 10 cm výšky. Tu, v tomto prípade, môžete urobiť to zle - omietnuť strop bez majákov.

Celá myšlienka je, aby bol strop hladký. Nebude mať viditeľné rozdiely, bude vizuálne vyzerať tak hladko. A skutočnosť, že v rôznych uhloch sa vzdialenosť od podlahy bude líšiť o niekoľko centimetrov, nie je možné určiť "oko". S touto technológiou je hlavnou úlohou dokonca vytvoriť strop a steny. Tento riadok je veľmi jasne monitorovaný a mal by byť priamy. Ak si vyberiete túto technológiu omietkového stropu, začnite ju omietnuť zo stien do stredu.

Čím lepšia je omietka

Pre omietkové stropy môžete použiť bežnú cementovo-pieskovú maltu, alebo to isté, ale s prídavkom vápna. Ale je žiadúce použiť malú vrstvu. Hoci takáto zmes je najlacnejšia, nedávno sa používa zriedkavo - môže klesnúť alebo klesnúť.

Miesto bežného riešenia bolo obsadené omietkami na báze polymérov, ktoré majú lepšiu priľnavosť, menej často vytvárajú trhliny. Ich nedostatkom je vysoká cena. Ale na prestavbu stropu potom, čo nanesená vrstva padne, nebude to lacnejšie. Preto uprednostňujú okamžité vytvorenie omietkového prúdu moderných zmesí. Niektoré typy podobných materiálov odporúčaných pre stropy sú uvedené v tabuľke.

názov vymenovanie farba Hrúbka vrstvy Typ spojiva
Zmes omietky Knauf Rothband Na omietanie hladkých povrchov stien a stropov Biela / sivá 5-50 mm Sadra s polymérnymi prísadami
Štuková lepiaca zmes Knauf Sevenier Na obnovu starých povrchov omietky vrátane fasád šedá Portlandský cement s polymérnymi prísadami a výstužnými vláknami
Bergauf Bau Interiérová omietka Na omítku v miestnostiach s normálnou vlhkosťou Šedá / biela 5-40 mm Cement s polymérnymi aditívami a perlitovým plnidlom
Omietka Volma-Canvas Pre vnútorné miestnosti s normálnou vlhkosťou 5-50 mm Na báze sadry s chemickými a minerálnymi aditívami

Ak je skúsenosť s omietkovými prácami malá, pri výbere kompozície venujte pozornosť času na tvrdnutie malty. Počas tohto obdobia je potrebné aplikovať a vyrovnať celé riešenie, pretože potom sa začne vytvrdzovať, stratí jeho elasticitu. Z omietok uvedených v tabuľke najdlhšie obdobie "života" v blízkosti Volmy. Ale nie každý s ňou rád pracuje, mnohí hovoria, že je to s Knaufom jednoduchšie, aj keď obdobie kalenia je pre nich menej - 50-60 minút, ale je to viac ako dosť aj bez skúseností.

Primer, čo je potrebné a čo je lepšie

Normálny omietkový strop bez dôkladného základného náteru nebude fungovať. Zlepšuje adhéziu (adhéziu) zmesi omietky na podklad. V podstate všetky problémy s pádu a odlupujúcim povrchom na strope vďaka tomu, že substrát nebol primárny. Preto táto fáza nie je prehliadaná. Navyše, ak sú vrstvy omietky niekoľko, je každá z nich žiadúce, aby boli ošetrené základným náterom (s úplným sušením).

Najprv pripravíme základňu - čistíme zo starých náterov a potom spracujeme základnou. Za týmto účelom naliajeme kompozíciu do kúpeľa na farby, vezmeme valček na dlhú rukoväť (teleskopický nosník) a rozložíme kompozíciu nad strop. Ak sú nejaké priehlbiny - výklenky, chyby na povrchu stropu, v ktorých sa valček jednoducho nezapadol, sú predbežne ošetrené kefou navlhčenou v základnom nátere.

Podopieranie stropu pred omietkou

Podopieranie stropu pred omietkou

Teraz o tom, aký základ pre strop je lepší. Podľa majstrov, to je "Kontakt na betón" firmy "Knauf". Po sušení (24 hodín) na povrchu zostáva hrubý, lepkavý film. Na jej perfektne "držať" shpaklevka. Len jedna vec: musíte monitorovať tak, aby pri naschnutí základného náteru nevznikol prach. Inak nebude mať takéto spracovanie účinok. To sa môže zhoršiť.

Ako zaistiť spoje dosiek a hrdze

Pri omietaní betónového stropu z železobetónových dosiek je hlavným problémom utesnenie kĺbov a hrdze - drážky v kĺboch. Sú zatvorené niekoľko dní pred začiatkom úplnej omietky stropu - je nevyhnutné, aby všetky materiály "chytili".

Po prvé odstráňte z kĺbov všetko, čo sa ukáže. Potom všetko očistite od prachu a piesku. Vopred pripravené kĺby sú základom základného náteru. Najčastejšie odporúčame "Kontakt betónu". Toto spracovanie z času na čas znižuje možnosť odlúčenia vrstvy nanesenej omietky. Ak táto možnosť nie je z nejakého dôvodu vhodná, môžete použiť akúkoľvek impregnáciu hlbokej penetrácie, ale účinok nebude rovnaký.

Také švy na strop - nie je nezvyčajné

Také švy na strop - nie je nezvyčajné

Po vysušení impregnácie (24 hodín od aplikácie) sa aplikuje roztok. Ak je potrebná vrstva väčšia ako 30-35 mm, lepšie je použiť v dvoch vrstvách. Pokladanie prvých, na to so zubovou stierkou tvorí reliéf. O deň neskôr, keď roztok suší, sa aplikuje druhá vrstva. Je už vyrovnaný so stropom.

Pri veľkej vrstve omietky sú kĺby dosiek niekedy vystužené vrstvou náterov. Je potrebné, aby v sezónnych pohyboch dosiek na šev nebolo žiadne praskliny. Je nepravdepodobné, že by niekto pripevnil mriežku na strop, zvyčajne je jednoducho pripojený k kompozícii. V tomto prípade po nanesení prvej vrstvy omietky sa položí pás polymérnej omietky, vykonáva sa zubovou stierkou, prehĺbi ju do malty a súčasne vytvorí reliéf pre aplikáciu druhej vrstvy.

Pri aplikácii omietky v dvoch vrstvách na prvú formu reliéf

Pri aplikácii omietky v dvoch vrstvách na prvú formu reliéf

Niekedy hrdza (prasknutie v šete) je veľmi hlboké a nie je možné ho utesniť riešením. Je tiež predčistený z rozpadajúcich sa častí a piesku, ktoré sú ošetrené "Kontaktom na betón". Po dvoch možnostiach:

 1. Fixujte pomocou montážnej peny. Dostali sme to trochu, asi 1/3 objemu medzery, pred tým, ako sme stierali steny vodou (potrebné pre bežnú polymerizáciu peny). Nechajte jeden deň, po ktorom sa pena rozreže tak, aby sa omietka v švíku nezapadla na menej ako 1 cm. Potom - rozomelieme a omietku nanášame do dvoch (a troch) vrstiev.

  Balón s penou na udržanie v blízkosti stropu je nepríjemný

  Balón s penou, aby sa udržal na strop nepohodlne, na "nos" môžete dať na kus hadice. Oveľa jednoduchšie pracovať

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  − 7 = 2