Yazlık su basıncını arttırmak için pompa

Çoğu zaman ülkedeki mevcut su tedarik sistemindeki baskı yetersizdir. Bu, sistem bir depolama tankı temelinde inşa edildiğinde ve sistemi yer çekimi ile girdiğinde yaygındır. En iyi ihtimalle, 0.8-1 atm basıncımız var. Bu, bir duş için bile her zaman yeterli değildir ve bir kazan veya çamaşır makinesini sadece 2 atm'a bağlamak mümkündür. Sorunu iki şekilde çözebilirsiniz. Birincisi, belirtilen parametreleri otomatik olarak koruyan bir pompa istasyonu kuruyor. Yöntem iyidir, ancak her zaman gerekli miktarda para yoktur. İkinci çıkış, sistemde yerleşik bir pompadır ve bu da su kaynağındaki basıncı artırır. Bu seçenek daha az pahalıdır. Takviye pompaları ve bunları kullanma yolları hakkında daha fazla bilgi.

Şebekede su temini için besleme pompası, sistemdeki basıncı artıracaktır.

Şebekede su temini için besleme pompası, sistemdeki basıncı artıracaktır.

Güçlendirici pompası: ne

Bu aygıt, hali hazırda zaten düşük olan basıncı arttıran küçük boyutludur. Yani, sıfırdan oluşturamazlar. Bu cihaz mevcut bir su borusuna kesilir ve suyu pompalar, basıncı 1-3 atm arttırır. Birkaç tip basınç yükseltme pompası vardır:

 • Soğutma tipi ile:
  • Kuru rotorlu - daha yüksek verime sahip, ancak daha gürültülü ve daha büyük boyutlara sahip;
  • ıslak bir rotor ile - gürültü seviyesi düşüktür, boyutlar küçüktür, ancak çok etkili değildir, ancak su baskısında artan basınçla (ve sadece% 100) başa çıkacaktır.
 • Açma yoluyla:
  • manuel dahil etme - basıncı arttırmak gerektiğinde, aç, ona gerek yok - kapatmak; Çok uygun değil: Pompanın aşırı ısınmamasını sağlamalısınız;
  • otomatik açma - akış, akış sensörü tarafından izlenir; vinç veya diğer tüketici açıldığında ve saniyede belirli bir akış hızı olduğunda, pompa akış olmadığı zaman başlar, pompa kapatılır;
  • Düğmeyi her iki modda, daha sonra başka bir modda değiştiren kombine modeller.

   Yatay ve dikey düzenlemeli güçlendirici pompalar

   Yatay ve dikey düzenlemeli güçlendirici pompalar

   Leave a Reply

   Your email address will not be published. Required fields are marked *

   76 − 74 =