Jaką tapetę wybrać do sypialni: zasady selekcji i 50 zdjęć wnętrz

Wybór jest zawsze trudny. Wybór tapety jest jeszcze trudniejszy ze względu na ogromną liczbę opcji i możliwości. Aby zawęzić wybór, musimy opierać się na warunkach, które są. Tak więc, jeśli wybierzesz tapetę do sypialni, musisz przejść od jej celu: sytuacja powinna promować relaks, stworzyć spokojne tło. Decydując się na kolor, wybierz rodzaj tapety, a następnie - teksturę, typ rysunku. No cóż, wyszukiwanie zaczyna się w sieci sprzedaży ...

Wybór koloru

W sypialni dla pełnego odpoczynku musisz stworzyć środowisko sprzyjające relaksowi. Psychologowie już dawno wiedzieli o wpływie kolorów na psychikę, a nawet stworzyli stół, na którym koncentrują się, aby łatwo znaleźć kolory najbardziej odpowiednie dla sypialni.

Tabela kolorów i emocji, które powodują

Tabela kolorów i emocji, które powodują

Jak widać, wybór sypialni nie jest najszerszy. Ale to nie wszystko. Ci sami psycholodzy odkryli, że ten sam kolor na różnych powierzchniach jest postrzegany przez osobę na różne sposoby. Na przykład, jasnozielony i niebieski na ścianach tworzy uczucie chłodu, a na podłodze powoduje uczucie niepewności i niestabilności. Aby znaleźć wszystko poprawnie, rozważ poniższą tabelę.

Percepcja kolorów na różnych powierzchniach

Percepcja kolorów na różnych powierzchniach

W tej tabeli wybierz kolumnę podpisaną "z boku". Mówiąc o sypialni, najbardziej odpowiednie kolory dla obu grup to beżowy + różowy + jasnożółty i niebieski + jasnozielony + jasnoszary. Tylko druga grupa jest odpowiednia dla słonecznych pomieszczeń od strony południowej i wschodniej, a pierwsza dla północnej i zachodniej. Pozostały trzy kolory.

Jeśli tapeta do pokoju w sypialni zostanie wybrana w procesie naprawy, należy wziąć pod uwagę dostępne już kolory wnętrza. Jeśli tkaniny, na przykład, można zmienić, to podłoga lub meble nie zawsze są. Dlatego należy wziąć pod uwagę kolejną tabelę, którą projektanci używają przy wyborze kolorów do wnętrza. W nim połączone kolory są ułożone pionowo i poziomo.

Połączenie kolorów we wnętrzu (pionowo i poziomo)

Połączenie kolorów we wnętrzu (pionowo i poziomo)

Tworząc wnętrze, nie wszystkie z nich koniecznie wykorzystują - najbardziej nieodpowiedni w Twojej opinii można całkowicie zignorować lub dodać w niewielkich ilościach. Na tym samym stole można znaleźć tapety-partnerów, jeśli chcesz śledzić trendy mody i ozdobić sypialnię połączoną tapetą. Często są one produkowane przez kolekcje, w których znajdują się pasujące tapety. Ale takie kolekcje, z reguły, drogie, tu trzeba szukać kombinacji niezależnie dla oszczędności. Znajdź kolor tła głównego, spójrz na pionowe i poziome linie, które mogą Ci odpowiadać. Jest to opcja wygrana-wygrana: będzie wyglądać na tak dobrą parę.

Najpopularniejsza technika łączenia tapet - aby znaleźć parę: monochromatyczną i ze wzorem na tym samym tle

Najpopularniejsza technika łączenia tapet - aby znaleźć parę: monochromatyczną i ze wzorem na tym samym tle

Którą tapetę najlepiej przykleić do sypialni

W tej sekcji omówimy materiały, z których wykonana jest tapeta. Technologie pozwalają na użycie różnych materiałów, które zwiększają trwałość wykończenia, trwałość farb i pozwalają na umycie ścian nawet pędzlem i więcej niż raz. Jest mało prawdopodobne, że sypialnia będzie musiała być prana, ale fakt, że powierzchnie mogą być błyszczące, matowe, nawet aksamitne, jest już interesujący. Używając tapety tego samego koloru, ale o różnych powierzchniach, możesz osiągnąć ciekawy efekt.

Czym więc jest tapeta:

 • Papier. Najbardziej ekologiczna tapeta do sypialni. Mogą być cienkie i gładkie - jednowarstwowe i gęste, z wytłoczonym wzorem. Jednowarstwowa - jest to zwykle najtańsza, ale klejenie ich jest problematyczne: gdy są mokre, rozciągają się, łzą, a nawet podkreślają wszystkie nierówności na ścianie. Wielowarstwowe - duplex, triplex - są droższe, choć mają również zastosowanie do opcji budżetowych. Praca z nimi jest łatwiejsza i umożliwiają ukrycie niewielkich nieprawidłowości. Brak tapety papierowej - szybko się wypalają, łatwo się drzeją. Nadal ich funkcja - rzadko są monofoniczne: w tym przypadku są po prostu zbyt proste. Od monochromatycznych są zasadniczo tylko białe - są przyklejone do sufitu.

  Tapety papierowe często mają pewien rodzaj rysunku - różne rodzaje i rozmiary

  Tapety papierowe często mają pewien rodzaj rysunku - różne rodzaje i rozmiary

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  26 − = 21