Mata antywibracyjna do pralki

Mata antywibracyjna do pralki

Nowoczesne pralki są wygodnym, ekonomicznym, wysokiej jakości myciem i wyciskaniem rzeczy, ale jest jedno "ale". Często podczas mycia i prasowania urządzenie wibruje, tak bardzo, że w następnym mieszkaniu słychać, jak idzie. Chociaż producent i zapewnia, że ​​jego pralka jest prawie bezgłośna, praktyka pokazuje coś wręcz przeciwnego. Jednym z najprostszych sposobów na wyeliminowanie wibracji jest umieszczenie maty antywibracyjnej pod pralkę.

Przyczyny wibracji i metody eliminacji

Najczęstszą przyczyną wibracji podczas prania i prasowania jest nieprawidłowy montaż pralki.

Ważną zasadą instalacji jest użycie poziomu podczas instalacji. Ale nawet jeśli instalacja jest równa, może pojawić się problem z wibracją. Zdarza się to w mieszkaniach, w których podłogi są nierówno ułożone. Pochwała idealnie płaskich podłóg w domu nie może wszystkich. Nie można zrestrukturyzować podłóg, a proces ten wymaga czasu i energii. Aby spróbować rozwiązać ten problem, możesz niezależnie ustawić nogi na wysokości.

Regulacja nóżek w zależności od wysokości pralki

Ten proces jest prosty i do tego potrzebujesz tylko klucza. Nowoczesne pralki mają oddzielnie regulowane nogi, a więc problem części nierównych zostanie rozwiązany. Stopki o regulowanej wysokości są mocowane specjalną nakrętką. Aby sprawdzić, jak prawidłowo zainstalowana jest pralka, wystarczy ją potrząsnąć. Jeśli samochód stoi stabilnie i nie zachwieje się, to robi się dobrze. Ale nawet regulując wysokość nóg, istnieje możliwość, że po pewnym czasie problem powróci, ponieważ nogi pralki mają właściwość rozluźniania.

Przykręcanie stóp pralki za pomocą klucza

Po ustawieniu wszystkich nóg dokręć nakrętki do korpusu maszyny

Inną przyczyną wibracji jest brak równowagi w rozmieszczeniu prania nad bębnem. Dzieje się tak, gdy zostaną usunięte różne tkaniny lub bielizna. W kołdry i poszewki na poduszki ciągle coś wypchane. W rezultacie z maszyny otrzymasz jedną dużą bryłę, którą trzeba rozwikłać. Aby tego uniknąć, musisz prać ubrania z podobnych materiałów. Poszwy na kołdrę i poszewki na poduszki należy złożyć, aby inne płótna nie mogły dostać się do ich otworów.

pralka z pościelą

Nierówne rozmieszczenie prania na bębnie może powodować wibracje pralki

Jeśli pomimo wszystkich podjętych środków problem drgań jest rzeczywisty, kup matę antywibracyjną, która mieści się pod pralką. Zwracamy uwagę na to, że warto go kupić dopiero po sprawdzeniu poprawności instalacji sprzętu.

Cel

Mata antywibracyjna wykonana jest z gumy i służy do instalowania pralek. Doskonale przylega do podłogi i sprawia, że ​​wszystkie nierówności stają się gładsze.

Mata antywibracyjna - właściwości

Dzięki temu maszyna jest instalowana na bardziej równej powierzchni. Dywaniki dobrze tłumią drgania, które mogą przedłużyć żywotność pralki.

Mata antywibracyjna pod pralkę

Mata antywibracyjna lepiej jest układać natychmiast po zainstalowaniu pralki

Mata antywibracyjna

Możesz wybrać maty antywibracyjne dla dowolnej szerokości pralki

Niektóre sprzedawane modele mają nawet warstwę tłumiącą hałas. Gama nowoczesnych mat antywibracyjnych jest tak szeroka, że ​​można wybrać to akcesorium niemal w każdym rozmiarze pralki. Maty sprzedawane w sklepach są absolutnie nieszkodliwe i mogą być używane w pomieszczeniach mieszkalnych w temperaturach od -40 C do +120 C.

Kiedy powinienem zainstalować?

Kupuj i zacznij lepiej korzystać z maty przy zakupie pralki. Idealnie gładkie podłogi można znaleźć rzadko, więc mata będzie zbędna. Zainstalowanie go od pierwszych dni użytkowania maszyny zapobiega potencjalnym uszkodzeniom części spowodowanym wibracjami.

Mata antywibracyjna pod pralkę

Ceny i gdzie kupić?

Możesz przejść przez akcesoria do pralki w tym samym sklepie, w którym ją kupiłeś. Sklepy z artykułami gospodarstwa domowego i artykułami sanitarnymi - tam trzeba szukać dywanu antywibracyjnego. Jeśli nie do końca wiesz, jakiego rodzaju dywaniki potrzebujesz do swojej pralki, dobry sklep zawsze pomoże życzliwym konsultantom. Pomogą Ci wybrać dywanik, biorąc pod uwagę cechy pralki, jej wagę i wymiary.

Chcąc kupić dywanik, musisz zmierzyć pralkę. Dywan musi pasować do długości i szerokości.

Cena maty antywibracyjne waha się średnio od 1 tys. Rubli i więcej. Chociaż można kupić i najprostszą matę, której koszt wyniesie około 600 rubli. Koszt zależy od wielkości, obecności dodatkowych warstw tłumiących hałas i tłumienia.

Mata antywibracyjna do pralki

Recenzje

W Internecie można znaleźć wiele opinii na temat mat antywibracyjnych. Ktoś widzi efekt ich użycia, a ktoś uważa, że ​​zmarnował pieniądze. Negatywne sprzężenie zwrotne jest z reguły związane z nieprawidłową instalacją pralki. Pomimo obecności negatywnych recenzji, zalety maty antywibracyjnej są doceniane przez użytkowników. Chociaż dla niektórych koszt powłoki antywibracyjnej jest wystarczająco duży.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 79 = 80