Podłączanie kotła do kotła dwuprzewodowego

Podłączanie kotła do kotła dwuprzewodowego

Aby zapewnić prywatny lub wiejski dom z ciepłą wodą, jeśli w budynku jest kocioł z podwójnym obiegiem, często wymagane jest dodatkowe połączenie z kotłem podgrzewacza wody. Jeśli nie został zainstalowany kocioł, to najlepszym rozwiązaniem jest zakup kotła jeden obwód, który jest podłączony do kotła centralnego ogrzewania, ale w sytuacji, gdy dom ma kocioł 2-obwodu i zastąpić go jeden obwód nie działa, powinien być prawidłowo podłączony do opcjonalnego urządzenia do ogrzewania wody.

Materiały

W celu przygotowania ciepłej wody w ten sposób, należy przygotować:

  • Kocioł
  • Pompa cyrkulacyjna
  • Dwuprzewodowy nagrzewnica

Podłączony kocioł i dwuprzewodowy kocioł

Schemat połączenia

Obwód grzewczy podgrzewacza wody jest zapętlony z drugim wymiennikiem ciepła kotła gazowego. W tej rurze wejściowej grzejnika jest połączona z pierwszej rury wymiennika ciepła do kotła, a także rury kotła odcieku połączony z drugim kanałem. Woda z rury wodnej nie będzie już wchodzić do wymiennika ciepła kotła, ale do kotła, a stamtąd wprowadzić system zaopatrzenia w ciepłą wodę.

Schemat połączeń kotła i nagrzewnicy

Jeżeli kocioł elektryczny jest podłączony do kotła dwuprzewodowego, obwód będzie praktycznie taki sam. W tym przypadku sieć wodociągowa jest połączona z pierwszą rurą odgałęzioną z drugiego wymiennika ciepła, a jej druga rura odgałęziona jest połączona z kotłem. Od grzałki elektrycznej do mieszalników ciągnie się rura, przez którą przepływa gorąca woda.

Etapy pracy

  • Pierwszym etapem jest instalacja kotła. Nagrzewnica musi być zainstalowana w bezpośrednim sąsiedztwie kotła. Jest to ważne w przypadku łączenia tych urządzeń z odpowiednim automatycznym urządzeniem.
  • Drugi etap prac polega na połączeniu kotła i kotła w sposób ogólny. Dla prawidłowego działania nagrzewnica nie powinna pobierać większości ciepła, ponieważ prowadzi to do problemów z ogrzewaniem domu. Optymalnym rozwiązaniem jest zainstalowanie pompy cyrkulacyjnej, która ma automatyczne sterowanie.
  • Ostatnim etapem jest połączenie nagrzewnicy.

Kocioł podłączony do kotła dwuprzewodowego

Przybliżony koszt pracy

Prace związane z podłączeniem do kotła gazowego dowolnego podgrzewacza wody należy powierzyć profesjonalistom. Koszt ich usług będzie zależał od wymaganych działań. Na przykład, projekt kotłowni kosztuje od 300 rubli, trzeba zapłacić 3000 rubli do montażu kotła, a do montażu zespołu pompy - przynajmniej 3300 rubli.

Kocioł dwuprzewodowy

W następnym filmie można zobaczyć, jak prawidłowo podłączyć kocioł pętlowy do pośredniego podgrzewacza wody grzewczej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

87 − = 85