Pračka na tlaostat: vše o snímači hladiny vody

Pračka na tlaostat: vše o snímači hladiny vody

Většina uživatelů praček nemá zájem o zařízení přístroje a jeho součásti. Když stroj, ať už Bosch, LG nebo Ardo, selže, zavolá průvodce pro rychlé řešení problémů. Pokud si z nějakého důvodu majitel stylovky chce sám opravit, musí nejprve pochopit principy zařízení.

V mnoha případech může být porucha spojena s tlakovým spínačem, takže pro opravu je důležité vědět, jaká část je, jaká je její porucha a zda lze ji opravit.

provozní tlak

Co to je?

Takový detail, jako tlakový spínač je v každém pračce, zda je zařízení značky Electrolux, Samsung, Indesit, Zanussi, Ariston, Candy, nebo jakýkoliv jiný výrobce. Hlavním úkolem tohoto prvku v pračce je stanovení přítomnosti vody v nádrži a její hladiny. Proto je druhým běžným názvem takového detailu "snímač hladiny vody".

Při nepřítomnosti tlakového spínače nemohl řídicí modul zařízení zjistit, zda se do nádrže čerpá voda a kolik již bylo uvnitř stroje. Navíc různé programy vyžadují různé množství vody, které by měly být také regulovány tlakovým spínačem.

Samotný snímač je zakulacený kus plastu, ke kterému jsou připojeny vodiče. Také tlaková trubka z tlakové nádoby se blíží k manometru.

Princip tlakového spínače spočívá v tom, že po odběru vody v této nádrži stoupá tlak, což je podnět pro uzavření nebo otevření kontaktů v relé.

snímač hladiny vody

plná automatická pračka

tlakový spínač v pračce

Přizpůsobte

Pro správnou funkci snímače hladiny by měl být nastaven, ale není odpovědností majitele prádelny, ale výrobce, protože se provádí a kontroluje na výrobním místě. Existují však situace, kdy majitel zařízení chce změnit nastavení tlakového spínače. To lze provést kroucením nastavovacích šroubů, které jsou součástí součásti.

standardní snímač hladiny vody

Jaké faktory mohou znamenat poruchu?

Skutečnost, že porucha pračky může být způsobena problémem s tlakovým spínačem, naznačují tyto příznaky:

  • Voda se nedostala do nádrže a stroj se začal umývat. Důsledkem této situace je zpravidla vyhoření ohřívače, protože topení musí pracovat ve vodě.
  • Voda v nádrži nestačila.
  • Stroj byl plný vody.
  • Praní skončí a voda je stále v nádrži, takže po stlačení jste vybrali mokré prádlo ze stroje.
  • Cyklus oplachování se nezapne.
  • Cítíš spálení, které pochází z nádrže.

příznaky poruchy pračky

Zkontrolujte použitelnost

Pokud máte podezření, že snímač hladiny vody nefunguje, nepřecházejte okamžitě do nového. Nejprve zkontrolujte, zda je tlakový spínač vadný. Chcete-li to provést, odstraňte součást ze zařízení, která byla předtím odpojena od sítě. Obvykle je tento snímač umístěn na boční stěně zařízení blíže k jeho horní části. Takže vaše první akce by měla být oddělení horního krytu.

odstranění víka z pračky

uvolnění tlakového spínače

Odšroubujte šrouby, které drží, odsuňte kryt od sebe a vyjměte jej. Montáž snímače používá 1-2 šrouby, které musíte odšroubovat. Také je nutné odpojit kontakty a hadici od tlakoměru odšroubováním svorky pomocí kleští.

Poté zkontrolujte snímač pomocí hadice o délce asi 10 cm, jejíž průměr by měl být stejný jako průměr trubky vyjmuté z tlakoměru. Položte jeden konec této hadice na vstupní kování a při druhém rázu přitlačte tlakový spínač k uchu. Měli byste slyšet několik kliknutí (jedna až tři v závislosti na pračce), které ukazují výkon snímače. Pokud je uvnitř tlakoměru ticho, pak nefunguje.

Také pro testování můžete použít multimetr pro měření vodivosti. S provozním listem se změní se zvyšujícím se tlakem vzduchu.

Vizuálně vidíte proces kontroly tlakového spínače pro efektivitu v příštím videu.

Opravy

Po vyjmutí tlakoměru z pračky je třeba nejprve zkontrolovat, zda je snímač poškozen, a také vyhodnotit integritu hadice. Kromě toho je důležité zkontrolovat, zda je uvnitř trubky zablokována. Vyměňte poškozenou trubku za novou a pokud je zanesená, musí být vyčištěna. Potom zkontrolujte kontakty tlakového spínače a v případě potřeby je vyčistěte.

oprava tlakového spínače

Výměna za novou

Pokud jste přesvědčeni, že hladinový senzor je opravdu vadný, bude nutné ho vyměnit za novou. Novou tiskárnu můžete zakoupit v běžném obchodě a na internetu. Chcete-li to provést, stačí znát značku a model pračky nebo se podívejte na vaše číslo pracovního lisu.

Je poměrně snadné instalovat nový snímač. Nejprve se na ni položí trubka, poté se spojí kontakty, po níž je tlakový spínač instalován na svém místě v pračce. Dále zbývá pouze spuštění zařízení a zkontrolovat, zda nový snímač pracuje.

snímač vody Bosch

místo tlakového spínače v pračce

Další podrobnosti o práci tiskárny naleznete v tomto videu:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

25 + = 35