Pralka prycha po naciśnięciu lub praniu

Pralka prycha po naciśnięciu lub praniu

Wczoraj samochód działał bez skarg, ale dziś z tego dochodzi głośne pukanie? Nie spiesz się, aby się zdenerwować i zadzwonić do warsztatu. Być może wszystko nie jest takie poważne.

Najpierw słuchaj: nie są to dźwięki alarmowe powodowane przez duże plastikowe guziki, metalowe guziki i inne sztywne szczegóły ubrań, które uderzają w bęben podczas obracania. Jeśli zostanie znaleziony powód, następnym razem przed załadowaniem prania, obróć go na lewą stronę lub włóż do specjalnej torebki.

Jeżeli pralka puka podczas wyciskania lub mycia

Zawartość bębna nie ma z tym nic wspólnego? Następnie bezzwłocznie przystąp do wyszukiwania przyczyn problemu.

Przyczyny i rozwiązywanie problemów

Przed rozpoczęciem inspekcji należy odłączyć urządzenie i odciąć dopływ wody. Podczas badania urządzenia w poszukiwaniu przyczyny usterki należy zwrócić uwagę na następujące punkty:

Dystrybucja bielizny na bębnie

Nierównomierny rozkład zawartości jest charakterystyczny dla przestarzałych modeli urządzeń myjących. Pościel w takich urządzeniach przypada w com. Powoduje to brak równowagi - a bęben uderza o korpus maszyny na każdym zakręcie. Aby rozwiązać problem, przerwij pracę sprzętu i wyrównaj zawartość bębna ręcznie. W nowych modelach taka wada jest wyeliminowana.

Nierówne rozmieszczenie prania w pralce może spowodować pukanie podczas wirowania lub prania

Nieprawidłowa instalacja maszyny

Pukanie jest wzmacniane z dużą prędkością, a samo urządzenie zaczyna się odbijać? Chodzi o niewłaściwą instalację: przyczyną pukania jest wibracja. W tym przypadku jedynym właściwym rozwiązaniem jest wyeliminowanie istniejących niedociągnięć.

Wyrównywanie pralki, jeśli puka podczas wyciskania lub mycia

Upewnij się, że urządzenie jest zainstalowane prawidłowo, pomoże poziom budynku, który jest umieszczony na pokrywie sprawy. Inny sposób weryfikacji - próba machnięcia maszyną: jeśli instalacja jest przeprowadzana zgodnie z zasadami, projekt się nie miesza.

Prawidłowa instalacja pralki na poziomie odciąży pukanie przy prasowaniu lub praniu

W przypadku, gdy pod maszyną zostanie wykryta nierówna powierzchnia, wyreguluj wagę za pomocą podpór silikonowych, które są teraz sprzedawane w każdym specjalistycznym sklepie.

Stojaki silikonowe pod pralkę, jeśli puka podczas wyciskania lub mycia

Stan sprężyn i amortyzatorów

W nowoczesnych pralkach system eliminujący nierównowagę jest zbudowany na działaniu sprężyn i amortyzatorów, do których jest przymocowany zbiornik. Dzięki ich pomocy wibracje są kompensowane, a równowaga jest regulowana. Z biegiem lat części te tracą elastyczność, zużywają się iw rezultacie ulegają uszkodzeniu. Często ich niepowodzenie jest przyczyną pukania.

Przejawem takiego nieprawidłowego działania będzie przemieszczenie lub nietypowe nachylenie zbiornika, w wyniku którego uderzy on w inne wewnętrzne części urządzenia podczas uruchamiania. W takim przypadku należy natychmiast przerwać proces prania i naprawić awarię, demontując urządzenie i wymieniając uszkodzone części. Przechodząc, sprawdź stan zamocowań amortyzatorów i dokręć je, jeśli to konieczne.

Wymiana uszkodzonych amortyzatorów w pralce eliminuje pukanie podczas prasowania lub mycia

Amortyzatory rozciągnięte tak mocno, że dotknęły dolnej ściany zbiornika, generując jednocześnie pukanie? Wymagają również natychmiastowej wymiany. Nawet jeśli stan jednego z nich nie powoduje cenzur, konieczna jest zmiana obu naraz. W przeciwnym razie obciążenie zostanie rozdzielone nierównomiernie.

Jak samodzielnie wymienić amortyzatory, zobacz następujące samouczki.

Stan przeciwwagi

Aby upewnić się, że podczas prania nasączone i ciężkie pranie nie zakłóca równowagi środków technicznych, do dolnej lub górnej części zbiornika dołączona jest przeciwwaga - betonowy ładunek, który sprawia, że ​​ta część jest cięższa, a samochód stabilny.

Jeżeli pralka puka podczas wirowania lub mycia, dokręcić śruby przeciwwagi

Jeśli podczas wirowania urządzenie grzmi i wibruje, oceń stan przeciwwagi. Z czasem zakotwiczenia, na których odbywa się ładunek, słabną i zaczynają się chwiać, uderzając w czołg pukaniem. Aby wyeliminować ten problem, maszynę należy rozmontować i dokręcić za pomocą śrub mocujących. Czasami okazuje się, że przeciwwaga jest uszkodzona, a następnie należy ją wymienić. Trudności z zakupem części zamiennych nie będą występować. Podłącz nowy ładunek do zbiornika, zmontuj maszynę - i kontynuuj zmywanie.

Jeśli bęben puka

Bębnienie jest zwykle spowodowane trzema przyczynami:

  • Mały przedmiot uderza w zbiornik, który podczas obracania uderza w bęben. Niebezpieczeństwo tego problemu polega na tym, że bęben może się zaciąć. Konieczne jest przerwanie procesu eksploatacji i usunięcie nadmiaru ze zbiornika. Aby to zrobić, zdejmij przednią lub tylną ściankę obudowy (która zależy od modelu twojego sprzętu do mycia); Wyjmij grzałkę i usuń zanieczyszczenia przez otwór.
  • Jeżeli zarysowanie jest poprzedzone zarysowaniem, przyczyną usterki jest zużycie łożyska. Ta część struktury musi zostać zastąpiona. Zazwyczaj takie problemy są związane z długim okresem użytkowania urządzenia. Profesjonalni mechanicy ostrzegają, że wyeliminowanie takiej awarii wymaga wymiany wszystkich łożysk i uszczelnień, ponieważ awaria jednego elementu wskazuje na pogorszenie się systemu jako całości.
  • Przyczyną pukania może być filtr sieciowy przymocowany do tylnej ściany obudowy (jego główną funkcją jest ochrona urządzenia przed przepięciami). Podczas pracy, śruby, na których się trzyma, osłabiają się, a filtr zaczyna dotykać innych części urządzenia. W takim przypadku część musi być pewnie zamocowana, w razie potrzeby zastępując luźne oprawy.

Jeśli pralka puka podczas wyciskania lub mycia, sprawdź bęben i zbiornik pod kątem ciał obcych

Jeśli pralka puka podczas wyciskania lub mycia, sprawdź łożysko

Jeżeli pralka puka podczas wirowania lub prania, należy sprawdzić filtr sieciowy

Pamiętaj, że gdy dochodzi do pukania lub innych obcych dźwięków, urządzenie musi zostać zatrzymane, ponieważ luźne i wadliwe części mogą spowodować poważne uszkodzenie mechanizmu operacyjnego.

Pralka prycha po naciśnięciu lub praniu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 − 2 =