Proč pračka nezachycuje prací prášek nebo klimatizaci a co mám dělat?

Proč pračka nezachycuje prací prášek nebo klimatizaci a co mám dělat?

Zástava čistého a čerstvého prádla je nejen výkonná pračka, ale také kvalitní prací prostředek. Dobrý prací prášek nám umožňuje udržet věci v dokonalém stavu a navíc nepoškodit vnitřní zařízení pračky.

Prádlo nebo klimatizační zařízení zůstanou po mytí v pračce - co dělat

Někdy ženy v domácnosti čelí takovému problému: po umytí z bubnu vytáhnou mokré, vymačkané, ale zcela nedotčené prádlo se zbývajícími skvrnami a nepříjemným zápachem. Důvodem je rychlé zjištění: stačí otevřít podavač myčky nádobí a uvidíte, že prací prostředky zůstaly nedotčené.

O tom, co dělat, když se u vaší pračky vyskytly podobné problémy, přečtěte si v dnešním článku.

Jak by se měl proces vyskytnout?

Pro naplnění mycího prostředku a klimatizačního zařízení je k dispozici speciální nádoba složená z několika oddílů, z nichž každá je použita v určitém stupni - s namáčením, praní nebo oplachem. Do každé z oddílů je umístěna hadice plnicího ventilu, přes kterou voda vstupuje a "bere" nápravu. Dále přes hadici vstupuje prášek do nádrže.

Výfukový ventil a hadice pro přívod vody do nádoby pračky pro prášek a klimatizaci

Vlastnosti tohoto systému závisí na modelu pračky. Starší zařízení jsou vybavena pouze jedním primárním ventilem, který střídavě směruje proud vody do každého oddělení. Moderní jednotky pracující pod elektronickým modulem jsou vybaveny několika ventily, z nichž každý dodává vodu do svého prostoru.

Otvory pro přivádění vody do každého oddělení nádoby pračky

Nejčastěji v tom, že prací prostředek zůstává v podavači, je na vině chybný odtokový ventil. Přečtěte si další informace o různých typech poruch níže.

Pokud prášek zůstane v nádobě s roztokem pračky

Měl by se prášek úplně vymyt?

Pokud jste správně vypočítali dávkování (doporučení jsou obvykle uvedeny v návodu k obsluze pračky), v ideálním případě by měl prášek vymizet z podavače až do konce mytí, s výjimkou malého množství nástroje, který může být ucpaný do rohu nádoby.

Dávkování kondicionéru pro pračku

Prášek může zůstat v podavači, pokud jste jej vylila podstatně víc, než bylo zapotřebí pro tento režim mytí. Kromě toho špatně vymyjí z podavače špatně kvalitní detergenty, které se pomalu rozpouštějí ve vodě. Pokud zjistíte, že se prášek ztratí v hrudách a přilepí se ke stěnám kontejneru, je to s největší pravděpodobností důvodem právě toto.

Správné množství pracího prášku na mytí v pračce

Před demontáží pračky při hledání vadného dílu se proto ujistěte, že není přebytkem nebo špatnou kvalitou pracího prostředku.

Příčiny problému a způsoby jeho řešení

Důvod

Co se stalo?

Co mám dělat?

Oddíly dávkovače pracích prostředků jsou smíšené

Prací prostředek se vkládá do prostoru pro nádoby, který se nepoužívá pro vybraný program mytí (například v prostoru, který se používá pro předem namáčení)

Pečlivě si přečtěte návod k použití popisu tohoto mycího programu; studovat návrh podavače prášku

Slabý tlak vody v potrubí

Tlak vody se může změnit v důsledku preventivní údržby nebo pokud není uzavírací ventil vody zcela otevřený

Zkontrolujte tlak otevřením kohoutku studené vody; pokud je hlava slabá, ujistěte se, že voda proudí volně do potrubí, a pak se obraťte na Správu bydlení

Blokování filtru výplně

Plnicí filtr byl ucpaný malými nečistotami, zbytky čisticího prostředku nebo plátky vápna

Odpojte plnicí hadici od stroje, bezprostředně za ní najdete kovovou síť - to je filtr; Opatrně odstraňte a vyčistěte kartáčkem pod tekoucí vodou

Porucha primárního ventilu

Plnicí ventil, který je odpovědný za dodávku vody do dávkovače pracích prostředků, selhal

Zkontrolujte funkci plnicího ventilu pomocí multimetru; pokud je vadný, musí být vyměněn (více o tom v článku "Pračka zachytí vodu ve vypnutém stavu").

Porucha vstřikovače

Tryska, přes kterou vstupuje voda do dávkovače pracího prostředku, se může ucpat z důvodu příliš tvrdé nebo špinavé vody; Kromě toho může být poškozen kabel, který reguluje trysku

Opravy a čištění vstřikovačů se provádějí v servisních centrech; Můžete také zavolat opraváře doma

Čištění otvorů pro přívod vody do nádoby na pračku, pokud prášek nebo klimatizační jednotka neopustí

Čištění plnicího filtru pračky, pokud prášek nebo klimatizační jednotka neopustí nádobu

Dalším problémem, který zabraňuje normálnímu výstupu kondicionéru prádla z kontejneru, je zanesení odtokového prostoru. O tom, co byste měli udělat v tomto případě, naleznete další video.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 − = 7