Transportní šrouby na pračce

Transportní šrouby na pračce

Ti, kteří si zakoupí pračky jsou rozděleny do dvou skupin - někteří upřednostňují provádět instalaci zařízení na jejich vlastní, zatímco jiní účtovat tento úkol profesionální umělci nebo zkušeného kamaráda. Než začnete, doporučujeme pečlivě si přečíst manuál a seznámit se s doporučeními odborníků. Pokud budete dělat vše, co s rukama používá, buďte připraveni na to, že takový jednoduchý, na první pohled, je úkolem, jak nainstalovat a připojit pračka může být plná mnoha nástrah.

Ruční myčka

Jedna z těchto nuancí, na kterou nejsou připraveni nováčci, jsou přepravní šrouby. O čem jsou a proč jsou potřebné, přečtěte si níže.

Co to je a jak vypadají?

Transportní šrouby jsou dočasné spojovací prvky, které jsou instalovány na nových zařízeních, aby se jejich přepravní proces snížil. V tomto případě jde o to, aby upevňovací prvky upevnily buben pračky, chrání je před deformací a poruchami, ke kterým může dojít v důsledku nárazu nebo pádu jednotky během přepravy.

Transportní šroub je standardní spojovací materiál se závitem a šestihrannou hlavou. Šroub je opatřen dvěma podložkami, z nichž jedna je vyrobena z kovu a druhá je z plastu. Kromě toho má tato část ještě jeden povinný prvek, jmenovitě plastový válec, který je potřebný k upevnění bubnu v určité poloze.

Typy dopravních šroubů na pračkách

Proč jsou potřebné?

Už jsme řekli, že jsou potřebné přepravní šrouby, aby byla zajištěna bezpečná doprava pračky. Když je jednotka klidná, buben uvnitř je umístěn tak, aby se nedotýkal stěn zařízení. Během přepravy se však nevyhnutelně objeví třást, v důsledku čehož se nádrž otáčí a dotýká se vnitřních částí stroje. To může vést k extrémně nežádoucím důsledkům, z nichž nejnepříjemnější je ztráta účinnosti styralky.

Účel šroubů na pračce

Kde se nacházejí?

Transportní šrouby jsou umístěny na zadní straně pračky. Obvykle jsou přišroubovány k zadnímu panelu, proto je nutně před tím, než je jednotka nainstalována na místě. Počet spojovacích prvků může být různý, ale nejčastěji 3, 4 nebo 5. Protější část šroubu je upevněna k nádrži, ale pro jeho odstranění nemusíte rozebírat stroj, protože šrouby jsou velmi snadno vytažené.

Umístění dopravních šroubů na pračce

Jak odstranit?

Demontáž přepravních šroubů netrvá dlouho a souprava nástrojů bude potřebovat jen velmi málo. Někteří výrobci k tomuto účelu připojují k pračce speciální klíč, ale běžný klíček s příslušnou velikostí to udělá.

Nejdříve otočte jednotku tak, abyste se snadno dostali na zadní panel. Pomocí klíče uvolněte spojovací prvky otočením proti směru hodinových ručiček. Můžete snadno odstranit šrouby z otvorů ručně. Podívejte se na příslušenství, které šlo spolu s pračkou, sada plastových uzávěrů - jsou potřebné k zakrytí otvorů.

Transportní šrouby na pračce - jak je odstranit

Nevyhazujte vytažené šrouby, mohou se při jízdě potřebovat.

Níže je vizuální video tutoriál, jak odstranit šrouby ze zařízení.

Co se stane, když nevyrazím?

Před použitím pračky musí být šrouby odstraněny, jinak bude životnost přístroje velmi krátká. Buben se plynule otáčí, rovnoměrně přerozděluje zatížení, spočívá na pružinách, které zajišťují hladký a měkký pohyb. Přítomnost šroubů zabraňuje normálnímu otáčení bubnu, kvůli kterému stroj začne vibrovat a vytváří cizí hluk.

Ale to vše jsou jen vnější projevy. Ve skutečnosti mechanizmus pračky v tomto okamžiku způsobuje vážné poškození, v důsledku čehož se jednotka může stát neopravitelnou. Pokud se stylová lišta přestane kvůli tomu, že jste zapomněli odstranit přepravní šrouby, může servisní středisko odmítnout poskytnutí záručního servisu.

V následujícím videu můžete pozorovat chování stroje, pokud se šrouby stále nevytahují.

Instalace

Pokud potřebujete znovu nainstalovat přepravní šrouby, například v případě pohybu nebo prodeje pračky, musíte postupovat stejným způsobem, ale v opačném pořadí. Nejprve byste měli odstranit ozdobné štíty. K tomu musíte vyzvednout šroubovák nebo nůž. Poté zasuňte šrouby do otvorů, zatlačte je trochu a se šroubovákem otočte ve směru hodinových ručiček.

Instalace transportních šroubů na pračku

Doprava pračky

Pračku musíte přenášet stejným způsobem jako ostatní domácí spotřebiče, to znamená, že budete pečlivě věnovat pozornost. Prvním krokem je péče o přítomnost transportních šroubů. Druhým nejdůležitějším faktorem je pozice jednotky. Při přepravě je lepší umístit ji na stojící stranu nebo na její stranu tak, aby čerpadlo bylo ve spodní části - v tomto případě se nahromaděná voda nedostává na elektronickou jednotku.

Pravidla pro přepravu použitých praček (použitých)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

99 − 90 =