Zużycie energii przez pralkę

Zużycie energii przez pralkę

Moc pralek może być różna. Aby określić dokładną ilość kW zużytą przez pralkę, należy zapoznać się z informacjami na naklejce urządzeń gospodarstwa domowego. Zwykle ta naklejka jest przyklejona do korpusu maszyny. Możesz dowiedzieć się informacji o sile stylualk, jeśli określisz kategorię zużycia energii w urządzeniach gospodarstwa domowego.

Jakie jest zużycie energii elektrycznej?

Zużycie energii elektrycznej takich urządzeń gospodarstwa domowego jak pralka, niestabilna i zmienna. Wszystko zależy od konkretnego harmonogramu prania, ilości prania i, oczywiście, rodzaju materiału. Średnia moc pralki może osiągnąć 4 kW. Dziś świat stara się oszczędzać zasoby, więc spróbuj użyć więcej urządzeń gospodarstwa domowego, które należą do klasy "A". Zużycie energii przez takie urządzenia może osiągnąć 1,5 kW / h.

Klasy pralki zużycia energii elektrycznej

Jeśli usuniesz około trzy razy w tygodniu przez około 2 godziny, ilość zużytej energii elektrycznej może osiągnąć 36 kWh miesięcznie.

Zużycie według klas

Klasy pralek

Zużycie energii

Klasa A +++

Minimalna ilość zużytej energii. Pralki klasy A +++ zużywają 0,15 kW / h na 1 kg prania.

Klasa A +

0,17 kW / h na 1 kg prania.

Klasa A

0,17-0,19 kW / h na 1 kg prania.

Klasa B

0,19-0,23 kW / h na 1 kg prania

Klasa C

0,23-0,27 kW na 1 kg prania

Klasa D

0,27-0,31 kW na 1 kg prania

Klasa E 0,31-0,35 kW na 1 kg prania
Klasa F 0,35-0,39 kW na 1 kg prania
Klasa G więcej niż 0,39 kW na 1 kg prania

Klasy E, F, G były wcześniej. Współcześni producenci o takich klasach zużycia energii nie produkują pralek.

Współczynnik efektywności energetycznej pralki

Podczas przeprowadzania testów laboratoryjnych specjaliści używają prania w temperaturze sięgającej 60 stopni. Bawełniana pościel jest używana jako gumka do ścierania. Bęben Stylalk jest ładowany do maksimum. Wszystkie obliczenia, które określają klasę efektywności energetycznej, opierają się na tym praniu.

Klasy zużycia energii przez pralkę

Czynniki

Wiele czynników wpływa na ilość pralki zużytej przez kilowat.

 • Żywotność urządzeń gospodarstwa domowego. Oznacza to, że im więcej pralka pracuje, tym więcej akumuluje formacje w TEN. Takie formacje znacznie komplikują pracę urządzenia i proces podgrzewania wody, odpowiednio, zwiększając zużycie energii;
 • Rodzaj odzieży i tkanin ma również duży wpływ na zużycie energii przez styalki. Chodzi o to, że mokra tkanina różni się od suchej masy, odpowiednio, wymaga innego zużycia energii elektrycznej;
 • Obciążenie urządzeń gospodarstwa domowego silnie wpływa na zużycie energii elektrycznej. Oblicza się zużytą ilość energii elektrycznej dla kilograma prania, dlatego im więcej ładujesz bębna, tym więcej mocy potrzebujesz pralki;
 • Program prania ma również wpływ na zużycie energii elektrycznej. Tutaj mówi się o temperaturze, która jest niezbędna do prania. Wysoka temperatura będzie wymagać dużo energii elektrycznej. Długi proces prania zwiększa liczbę zużytych kilowatów.

Klasy zużycia energii przez pralkę

Jak określić moc?

Przede wszystkim należy zrozumieć, które części urządzeń gospodarstwa domowego zużywają energię elektryczną:

 • Silnik elektryczny. Ten główny element pralki jest odpowiedzialny za stworzenie niezbędnych obrotów bębna. Główne typy silników używanych do produkcji pralek obejmują silnik z napędem bezpośrednim, silnik asynchroniczny i kolektorowy. Średnia ilość zużywanej energii waha się od 400 do 800 watów, czyli od 0,4 kW do 0,8 kW. Nawiasem mówiąc, zwykły tryb prania zużywa mniej energii niż w procesie wirowania.
 • TEN, który odpowiada za podgrzanie wody do wymaganej temperatury. Ta część stylalk również tworzy w pełni zautomatyzowany proces suszenia / mycia rzeczy. Zależy od jakości prania od wyboru temperatury. Na przykład, podczas płukania w zimnej wodzie grzejnik nie jest w ogóle włączony, ale podczas prania w temperaturze 90-95 stopni grzałka działa na maksimum. Każda zainstalowana TEN w pralce ma własną moc zainstalowaną, która może osiągnąć moc 2,9 kW. Odpowiednio, im wyższa moc, tym szybciej woda będzie podgrzewana.
 • Pompa lub pompa. Ta ważna część pralki jest zaprojektowana do procesu wypompowywania wody, która może wystąpić na różnych etapach prania. Pompy w zasadzie zużywają do 40 watów.
 • Panel sterowania, który zawiera elementy radiowe, różne żarówki, niezbędne kondensatory rozruchowe, różne czujniki, specjalny programator i moduł elektroniczny, może zużywać do 10 watów.

Zużycie energii przez pralkę

Jak oszczędzać pieniądze?

Nawiasem mówiąc, na ilość zużywanej energii elektrycznej oprócz powyższych czynników wpływa również na inne aspekty. Na przykład nieuzasadnione zużycie energii elektrycznej zużywanej przez pralkę.

 • Po pierwsze, nieuzasadnione korzystanie z suszarki. Trzeba próbować w wietrzne słoneczne dni, aby suszyć ubrania na ulicy, oszczędzając w ten sposób zużycie energii.
 • Po drugie, konieczne jest wybranie prawidłowego trybu prania, ponieważ niedokładnie wybrany program może pochłonąć 30% dodatkowych kilowatów.
 • Po trzecie, musisz w pełni załadować bęben, ponieważ jeśli tego nie zrobisz, zużyjesz o 10-15% więcej energii elektrycznej. W związku z tym lepiej jest załadować jedno pełne mycie niż kilka małych.
 • I co najważniejsze, Pralka powinna być wyłączona z gniazdka natychmiast po umyciu.

Zużycie energii przez pralkę

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 2 =