Kompaktná toaleta – ideálne riešenie pre malú kúpeľňu

Kompaktná toaleta - ideálne riešenie pre malú kúpeľňu

Pri celosvetovej oprave v toaletnej izbe sa veľa mení a sanitárne vybavenie, samozrejme uprednostňuje moderné modely. Medzi nimi sú obľúbené toalety kompaktného typu, ktoré sa dlho osvedčili ako spoľahlivý prvok kúpeľne.

Predtým sa hlavná časť trhu skladala z toaletných misiek s hornou nádržou. Ich konštrukcia zaberala významnú časť steny a mala veľmi estetický vzhľad. Slovné označenie "kompaktné" vzniklo, keď sa objavili nové ergonomické modely, v ktorých je vypúšťacia nádrž pripevnená k miske záchodovej misy. Tento dizajn nevyžaduje veľa priestoru, aj keď objem plnenia vody pre všetkých je asi jeden. Kompaktné modely sú preto čoraz viac zahrnuté a stále sa používajú.

goodies

Čo tieto inštalatérske zariadenia získali tak širokú požiadavku? Samozrejme, jeho výhody oproti iným typom toaletných misiek.

Konkrétne:

 • jednoducho namontované;
 • nemajú žiadne zvláštne ťažkosti pri servise;
 • spoľahlivé a odolné;
 • majú rôzne drenážne režimy, ktoré šetria vodu;
 • harmonicky zapadajú do akéhokoľvek interiéru;
 • mať širokú škálu modelov;
 • nevyžadujú veľa voľného miesta pre svoju malú veľkosť;
 • Zdieľa, že modely domáceho výrobcu sú vysoko kvalitné a v porovnaní so zahraničnými modelmi sa vyznačujú nízkym cenovým rozsahom;
 • teraz dizajn dizajnu toalety alebo kúpeľne je oveľa jednoduchšie, vďaka rôznym farbám toaletných misiek kompaktný.

Výhody kompaktných toaletných misiek

Výhody kompaktných toaletných misiek

cons

Tieto zariadenia nemajú žiadne nevýhody a že sa neobjavujú, pri nákupe je potrebné venovať pozornosť integrity výrobku a spoľahlivosti materiálov.

typy

suspendovaný

Tieto toalety sú považované za modernejšie ako podlahové zariadenia. Nielen zdobia interiér, ale dokonca dokonale zvládajú svoje priame povinnosti. Napriek krehkosti dizajnu môžu vydržať až štyri stovky kilogramov. Ich univerzálnosť bude zdôrazňovať dizajn každej kúpeľne, pretože len miska toalety zostane viditeľná a odtoková nádrž a všetky komunikácie sú skryté v stene. Zachovať čistotu týchto zariadení je oveľa jednoduchšie.

Nevýhodou pozastavenej sanitárnej keramiky je jej inštalácia, čo je komplexný proces, pri ktorom sú potrebné špeciálne vybavenie a profesionalita. Okrem toho, v budúcnosti, ak dôjde k problému, bude ťažké ich odstrániť.

Závesná toaletná misa

uhlový

Optimálna možnosť pre malú toaletu. Iba trojuholníkový tvar nádrže rozlišuje rohovú toaletu od obvyklého, ale objem nádrže tu zostáva rovnaký. Odvodňovací systém pre tieto modely môže byť buď jednoduchý alebo dvojitý. Na trhu sa ponúkajú zavesené a podlahové modely, rovnako ako mini toalety tejto konfigurácie, čo výrazne šetrí priestor. Minimálna veľkosť tohto druhu toalety vás zaberie len o pol metra, pretože jeho rozmery sú 38x50 cm.

Rohová kompaktná toaletná misa

Rohová toaletná misa

Populárne veľkosti

Všetky firmy - výrobcovia sanitárnej keramiky dodržiavajú štandardné veľkosti zariadení. Pokiaľ ide o kompaktný toalety, je rozdiel v ich šírke nepresahuje 10 cm a výšky 15 cm. To znamená, že najužší miska môže byť 33 cm, pričom dĺžka má najväčší 45 cm. Miska aj sa pohybuje od 59 do 74,5 cm. A výška toalety sama, spolu s nádržou od 47 do 90 cm.

Najobľúbenejšie toaletné misy sú kompaktné s rozmermi - 35x63x77 cm (w / d / in). Ale aby ste pochopili, či zvolený model je pre vás ten správny, je najlepšie ho otestovať priamo v obchode, práve na to.

Obľúbené veľkosti toaletnej misy

Obľúbené veľkosti kompaktných toaletných misiek

zariadenie

Všetky toaletné misy tohto typu sú usporiadané rovnako a predstavujú misku a vypúšťaciu nádrž, ktorá je priamo na ňom inštalovaná. Medzi nimi je položené gumové tesnenie, ktoré zabezpečuje bezpečné spojenie. Upevnenie sa vykonáva pomocou plastových skrutiek.

Teraz zvážte usporiadanie jednotlivých prvkov záchodovej misy zvlášť.

tank

 • Jeho objem je osem, desať litrov;
 • Ponorená voda na boku alebo nižšiu;
 • Mechanizmus tlačidla na vypúšťanie je umiestnený na hornej strane, páka - na strane;
 • Prívodné armatúry plnia nádrž vodou. Hlavnú úlohu v tomto procese vykonáva uzatvárací membránový ventil (menej často piestový ventil), ktorý reguluje plnenie nádrže vodou.
 • Odtokový ventil otvára otvor na vypúšťanie vody tlačidlovým mechanizmom a keď sa nádržka vyprázdňuje, uzatvorí ho a umožní nasávaciemu ventilu naplniť ho znovu.

Zariadenie nádrže záchodovej misy

miska

Kompaktná toaletná misa má misku, ktorá môže byť v tvare lieviku, misky alebo vrchlíka. Záleží na jeho tvare, voda sa splachuje, keď sa umyje alebo nie. Prvá možnosť ochráni pred striekajúcou vodou, ak má zadná stena misky sklon. Druhý - nevytvára sprej, ale je menej hygienický vďaka neustálemu stagnácii vody na plošine. Tretia - najúspešnejšia a najskôr hygienická možnosť, pri ktorej nie je žiadna striekajúca voda a zadržiavanie vody.

Aj pohár môže mať iný tvar vypúšťanie odpadových vôd: horizontálne, šikmé, vertikálne. Výber záchodovej misy s akýmkoľvek kohútom je vedený umiestnením a sklonom kanalizačného potrubia v kúpeľni.

Zariadenie misky záchodovej misy kompaktné

Zariadenie na uvoľnenie kanalizácie kompaktných toaletných misiek

Tipy na výber

Aby ste nepochybovali o správnosti výberu záchodovej misy ako kompaktného zariadenia, dodržiavajte nasledujúce odporúčania pred nákupom:

 • Po prvé, stojí za to merať priestor pre budúce zariadenie, hlavne je dôležité, keď v kúpeľni nie je dostatok miest;
 • Opýtajte sa, aký materiál je z toalety vyrobený, a dajte prednosť tomu, ktorý bude najviac praktický;
 • Pred nákupom urobte dôkladnú kontrolu zariadenia, aby nikde nenašli žiadne praskliny;
 • Dbajte na to, aby vám výška výrobku vyhovovala - v sediacej polohe by sa svaly trupu a nohy nemali nútiť;
 • Ak chcete chrániť toaletu pred poškodením, vyberte toaletu a veko s mikroinštaláciou, ktoré jemne otvára a zatvára misku.
 • Ak chcete používať kúpeľňu čo najpriaznivejšie a najpohodlnejšie, odporúčame vám použiť viacúčelové bidety, ktoré tiež šetria miesto.
Odporúčania pre výber kompaktných toaliet

Tipy pre výber toaletnej misy kompaktný

inštalácia

Môžete si kúpiť záchodovú dosku kompaktného typu ako v častiach, tak v zostavenom stave. Samostatná montáž nie je vždy zárukou spoľahlivého pripojenia, ale stojí menej.

Inštalácia zariadenia je najlepšie zverená spoločnosti, kde bola kúpená inštalácia. Zvlášť sa to týka drahých modelov, na ktoré výrobca poskytuje dlhodobú záruku. Je potrebné pamätať na to, že používateľ stráca právo na bezplatný záručný servis zariadenia, ak bol inštalovaný alebo opravovaný nekvalifikovanými majstrom.

Inštalácia podlahovej kompaktnej toaletnej misy nepredstavuje ťažkosti. Inštaluje sa na pripravený, rovný povrch. Pomocou zvlnené rúry je drenážny otvor pripojený k kanalizácii. A potom pripojte nádrž k vodovodnému systému z boku alebo zo spodu. Spodná cesta prívodu vody umožňuje skryť všetky nepotrebné komunikácie, ktoré zabezpečia estetický vzhľad kúpeľne. Potom môžete pripevniť toaletu k podlahe.

Montáž závesných modelov, vyžaduje primerané znalosti, zručnosti a vybavenie. Preto je lepšie hľadať pomoc špecialistu. Okrem správneho výberu inštalačného systému je potrebné vziať do úvahy, že "spotrebuje" aspoň 13,5 centimetrov užitočnej plochy kúpeľne, čo znamená, že nebude možné ušetriť miesto, ak toaleta je už malá.

Inštalácia kompaktnej toaletnej misy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + 1 =