Miski ustępowe z obrazem – stylowy detal Twojego wnętrza

Miski ustępowe z obrazem - stylowy detal Twojego wnętrza

W większości poglądów muszla klozetowa musi być wyjątkowo biała. Niektórzy tolerują lekki beżowy, szary lub niebieski odcień. I tylko nieliczni, wchodząc do sklepu z wyposażeniem sanitarnym, proszeni są o zakup toalety, pomalowanej w niestandardowym kolorze lub pomalowanej ornamentem.

Miski toaletowe ozdobione wzorem to jasne i niezwykłe rozwiązanie, które z pewnością nada Twojej łazience indywidualności. Jednak takie modele często znajdują się w kolekcjach elitarnych wyrobów sanitarnych, więc ta przyjemność nie jest tania.

Jeśli jednak dodasz trochę wyobraźni, to standardowa biała toaleta może stać się prawdziwym dziełem sztuki. W tym artykule opowiemy o cechach muszli klozetowej z obrazem i jak zrobić oryginalne elementy projektowe z twojego sprzętu sanitarnego.

Miska WC dla dzieci z obrazem

Miska WC ze złotym wzorem

Toaleta z kwiatami

Gotowe modele

Toalety z obrazem, prezentowane w zbiorach znanych firm zajmujących się produkcją ceramiki sanitarnej, są bardzo różnorodne. Mogą to być modele całkowicie pokryte wzorem lub modelami, w których malowane są tylko niektóre elementy, na przykład pokrywa lub krawędź zbiornika ściekowego. Wybór wzorów jest również dość duży. Bardzo popularny jest ornament kwiatowy, motywy etniczne i abstrakcyjne rysunki. Kolorystyka wzoru jest zazwyczaj wybierana dla dominujących kolorów w projekcie łazienki.

Kolekcje kanalizacji z rysunkiem

Malowana toaleta

Miska ustępowa z grafiką Efel Tower

Miska ustępowa malowana pod holenderskimi sztyletami

Szczególne miejsce wśród toalet z wzorem zajmują modele reprezentujące rodzaj rekonstrukcji dawnych wyrobów sanitarnych. Zaledwie dwa wieki temu pomalowane toalety były dość powszechne i zajmowały miejsce w toaletach szlacheckich szlachciców. Dlatego jeśli chcesz, aby Twoja łazienka wyglądała jak ubikacja w luksusowym zamku, spójrz na te modele.

Miska ustępowa malowana w stylu prowansalskim

Kolorowy

Jeśli nie jesteś gotowy na eksperymenty z pomalowanymi miskami toaletowymi, ale nadal chcesz dodać oryginalności do wnętrza łazienki, radzimy zwrócić uwagę na kolorowe modele muszli klozetowych. Większość kupujących wybiera hydraulikę w spokojnej kolorystyce, miękkie, pastelowe kolory. Jasnoniebieskie, jasnozielone i beżowe miseczki toaletowe są bardzo popularne, ponieważ są to najbardziej popularne kolory używane w projektowaniu łazienki.

Bardziej efektywnie wygląda kanalizacja, pomalowana na jasne, nasycone kolory. Jednak w tym przypadku kolor konstrukcji ścian, podłóg i sufitów powinien być bardziej powściągliwy.

Istnieją dwa sposoby wytwarzania kolorowych urządzeń hydraulicznych. Pierwsza metoda polega na nałożeniu kolorowej powłoki na gotowy produkt, a druga polega na dodaniu pigmentu do masy, z której będzie wykonana toaleta. Kolor kanalizacji produkowanej przy użyciu drugiej metody jest bardziej odporny na ścieranie i mniej wymagający w konserwacji.

Jasnozielona miska ustępowa

Różowa kolekcja wyrobów sanitarnych

Dwukolorowa muszla klozetowa

Okładki i siedzenia z obrazem

Kolejna opcja kompromisu - zamiast toalety z obrazem, aby kupić akcesoria i akcesoria z obrazem. Mogą to być uchwyty na pędzel i papier toaletowy lub miejsce z pokrywką.

Ozdobiony jasnym wzorem pokrywek w szerokiej gamie prezentowanych na półkach sklepów z artykułami żelaznymi. Kosztują dość tanie, instalacja zajmuje tylko kilka minut. Wszystko to pozwala na częste zmiany tego wyposażenia, odświeżając wnętrze łazienki, ale bez wprowadzania większych zmian.

Pokrywy do muszli klozetowych z motywami morskimi są bardzo popularne. Najczęściej wybierane są zdjęcia podwodnego świata i kupujących wybrzeże morskie. Można również znaleźć zdjęcia z obiektami roślinnymi i zwierzęcymi, imitacjami różnych tekstur i zabawnymi rysunkami komiksowymi.

Kolorowe pokrywy do toalet

Malowanie własnymi rękami

Samo malowanie białej muszli klozetowej nie jest łatwym zadaniem. Przede wszystkim dlatego, że farba na produktach wykonanych z ceramiki sanitarnej spada. Jeśli nie masz minimalnych umiejętności malowania mebli, lepiej wybrać inną technikę, na przykład ozdobić toaletę naklejkami winylowymi lub udekorować techniką decoupage (więcej na ten temat poniżej).

Zanim zaczniesz, musisz wybrać odpowiedni wzór. Jeśli za pomocą techniki rysowania nie masz wszystkiego gładkiego, przygotuj szablony (w każdym sklepie z dziełami sztuki możesz kupić gotowe).

Powierzchnię roboczą należy wcześniej odtłuścić alkoholem lub rozpuszczalnikiem i wytrzeć do sucha. Wcześniej niektórzy radzą, aby szlifować produkt, ale jeśli nie jesteś pewien co do wytrzymałości powłoki, lepiej tego nie robić. Rysowanie lepiej będzie leżeć na przyciemnionej powierzchni. Tonowanie odbywa się za pomocą miękkiego pędzla lub farby gąbkowej przeznaczonej do pracy na ceramice.

Gdy tło jest suche, kontynuuj rysowanie. Do tego można użyć farb akrylowych. Wysychają one wystarczająco szybko, dlatego w kilka godzin będzie można rozpocząć ostatni etap prac - rysunek pokrycia lakierem. Będzie lepiej, jeśli nie ograniczysz się do jednej warstwy lakieru i powtórz tę procedurę 2-4 razy.

Misa WC malowane własnymi rękami

Miska WC malowana

Malowanie w toalecie własnymi rękami

Dekoracja toalety w technice "decoupage"

Decoupage to technika dekorowania przedmiotów wnętrza za pomocą wycinanych rysunków papieru. Zwykle używa się do tego chusteczek lub specjalnych kart decoupage. Jeśli dopiero zaczynasz opanować tę technikę, lepiej rozwodzić się nad drugą wersją.

  • Przygotuj zdjęcia: możesz je przeciąć nożyczkami lub możesz delikatnie porwać ręce - w takim przypadku nie będzie ostrej granicy między obrazem a tłem, to znaczy, że efekt aplikacji zniknie.
  • Dokładnie umyć toaletę i odtłuścić jej powierzchnię (jak już wspomniano w poprzedniej sekcji).
  • Następnie należy zagruntować toaletę. Aby to zrobić, rozprowadź farbę w odpowiednim odcieniu na pół za pomocą kleju PVA. Podkład jest lepszy w dwóch warstwach. Druga warstwa nakładana jest po wyschnięciu poprzedniej.
  • Po wyschnięciu podkładu można rozpocząć stosowanie obrazu. Jeśli używasz serwetek, usuń wszystkie warstwy z wyjątkiem pierwszej. Karty decoupage należy wstępnie namoczyć w ciepłej wodzie na kilka minut.
  • Technika pracy z serwetkami i kartami decoupage jest inna. Serwetki należy najpierw nałożyć na powierzchnię toalety, a następnie skleić klejem PVA, łagodnie wygładzając nierówności od środka do krawędzi. Oddzielenie kart należy najpierw skleić klejem od strony tylnej, a następnie przykleić do powierzchni, unikając tworzenia fałd.
  • Jeśli Twoja łazienka ma wysoki poziom wilgotności, zaleca się suszenie gotowej pracy suszarką do włosów. Następnie należy pokryć powierzchnię kilkoma warstwami lakieru na bazie akrylowej.
Dekoracja muszli klozetowej w technice decoupage

Decoupage w projektowaniu toalety

Technika decoupage do aranżacji wnętrza łazienki

Funkcje pielęgnacji muszli klozetowej z obrazem

Jedną z największych zalet muszli klozetowej z obrazem jest to, że są one słabo widoczne z plamami wody i rdzawymi plamami (oczywiście przy odpowiedniej kolorystyce wzoru). Dlatego nie trzeba stale dbać o idealną czystość muszli klozetowej.

Jeśli jednak pojawi się potrzeba czyszczenia, należy unikać twardych szczotek i agresywnych detergentów, zwłaszcza proszków. Będzie wystarczająco dużo miękkiej szmatki, ciepłej wody i mydła. Podczas dbania o produkty zdobione decoupage spróbuj użyć jak najmniejszej ilości wody.

Malowana toaleta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 85 = 88