Odvodňovací mechanizmus pre WC misku

Odvodňovací mechanizmus pre WC misku

Vadný odvodňovací mechanizmus neumožňuje odvodnenie. Pre jeho prácu je zodpovedný špeciálny mechanizmus. Na pochopenie nuansy jeho práce, opravy, je potrebné podrobnejšie oboznámiť sa so samotným zariadením, jeho typmi a ďalšími parametrami. To je to, o čom dnes hovoríme s vami a bude hovoriť v našom materiáli.

typy

Dnes existujú dva typy drenážnych mechanizmov:

 • Single-Mode;
 • Dual-mode.

V prvom prípade sa vypúšťanie uskutočňuje s použitím celého objemu kvapaliny, ktorá je prítomná vo vnútri nádrže.

V druhej strane sú dve tlačidlá zodpovedné za vypúšťanie určitého množstva vody - väčšie a menšie. Použitie takýchto systémov je odôvodnené, pretože šetria vodu bez použitia celého objemu, ak to nie je potrebné.

Napriek rozdielom v type vypúšťacieho mechanizmu zostáva zásada jeho fungovania rovnaká. Rôznym spôsobom sa prenáša iba pohyb ventilu, ktorý uzamyká vypúšťací otvor.

Konštrukcia tohto ventilu určuje princíp jeho fungovania. V niektorých prípadoch je tento ventil inštalovaný na konci rúrkových tyčí, ktoré pôsobia ako prepad. V iných modeloch je ventil uzavretý a otváraný pomocou reťazí z plastu alebo kovu. Tento princíp nemožno nazvať dobrým, pretože systém často zlyhá.

Jednoduchý splachovací mechanizmus WC

Dvojitý toaletný splachovací mechanizmus

Tlačidlá sú rozdelené na dva typy. Niektoré sú namontované nezávisle od seba, iné zabezpečujú otvorenie ventilu pomocou plastových pák.

Nuansy spúšťača vypúšťacej nádrže umožňujú ich odlíšenie od seba. V dôsledku toho dnes existujú dva typy:

 1. Side. Tento mechanizmus je dôležitý pre nádrže s vodou (nádrže), ktoré sú umiestnené vysoko nad miskou. Ak chcete začať, potrebujete špeciálne lano. Ak je nádrž nízka, potom je na strane umiestnené tlačidlo.
 2. Upper. Je vhodná pre nádrže inštalované pod stenou alebo namontované v stene. Systém je ovládaný tlačidlami alebo hlavou. Zase sa ručne alebo automaticky aktivujú.

Spúšťacie mechanizmy záchodovej misy

Základné prvky

Než začneme vykonávať akékoľvek opravy alebo údržbárske práce, rozumieme samotnému zariadeniu.

Každý model toalety je vybavený dvomi hlavnými prvkami - miskou a kontajnerom, teda drezovou nádržou.

Po vybratí veka z nádrže, pod ním uvidíte drenážny systém. Zahŕňa to plaváky, páky a tesnenia. Podmienečne je celý systém rozdelený na dva subsystémy - súpravu a odtok.

Uvoľnením tlačidla je vypúšťací otvor uzavretý a začne prúdiť do zásobníka kvapaliny. Pomocou plaváka sa reguluje hladina prívodu vody a v prípade potreby je kohútik uzavretý.

Rôzni výrobcovia vyrábajú rôzne vzory, ale to nezmení význam fungovania slivky.

Hlavné prvky mechanizmu splachovania toaliet

Princíp činnosti

Ako sme už uviedli, fungovanie drenážneho systému závisí od funkčnosti dva subsystémy - nastavenie a odvodnenie.

Na pochopenie zložitosti práce celej zostavy môže dôjsť len k samostatnému preskúmaniu každej jednotky.

Sada vody

Ventily na nastavenie prívodu vody majú rôzne typy:

 1. S bočným posuvom. V takýchto prípadoch je armatúra namontovaná na vrchu. Tieto systémy sa zvyčajne nachádzajú u domácich výrobcov toaletných misiek. To sa vysvetľuje lacnosťou mechanizmu. Vyznačuje sa však zvýšeným hlukom počas prevádzky. Modely strednej a drahej cenovej kategórie umožňujú inštaláciu trubice. Vďaka tomu je voda dodávaná na dno, čím sa znižuje hladina hluku.
 2. S dolným posuvom. Tento systém existuje v toaletách zahraničnej a našej výroby. Hluk je minimálny, čo vysvetľuje popularitu a relevantnosť systému.

Bočný prívod vody do záchodovej misy

Nižšie prívod vody do záchodovej misy

drez

Ak chcete aktivovať odtok, vytiahnite stonku alebo stlačte tlačidlo. Najpopulárnejšia a najnovšia verzia je vybavená tlačidlom a pákou. Ak je nádrž skrytá, to znamená, že je zabudovaná do steny, tlačidlo je umiestnené na stenu. Z tohto dôvodu majú závesné toaletné misy výhody aj nevýhody. Charakteristickým negatívom je zložitosť opravy, pretože je možné dosiahnuť výstuž iba cez malý otvor.

Systém tlačidiel má 1 alebo 2 režimy, ako sme už uviedli. Pre veľké rodiny je vhodné zakúpiť si variantu s dvomi režimami, ktoré vám umožnia vyplachovať menšie a väčšie množstvo tekutiny v závislosti od tlačidla, ktoré ste stlačili.

Niektoré modely s dvomi režimami ovládania sa robia jedným tlačidlom. Vypúšťanie menšieho alebo väčšieho objemu závisí od toho, koľko bolo tlačidlo stlačené.

Odtokový systém na toalete

Systém odvádzania vody z modernej toaletnej misy

Tlačidlo na vypúšťanie vody na toalete

Metódy inštalácie

Dnes sa používa niekoľko spôsobov inštalácie odtokovej nádrže. Každý z nich má svoje vlastné nuansy, výhody a nevýhody.

 1. Upevnenie nad miskou záchodovej misy. Z hľadiska estetiky nie je najlepšou voľbou. Pripomína rozhodnutia sovietskych čias. Oprava sa však ľahko darí, nevyžaduje špeciálne zručnosti. Plus je skutočnosť, že voda sa pohybuje nadol pod sily príťažlivosti, z tejto misy sa umýva viac účinne.
 2. Montáž na toalete alebo na špeciálny stojan. Podobné riešenie je častejšie ako iné. Na zaistenie upevnenia a zabránenie úniku medzi miskou a nádržou sú namontované gumové tesnenia - manžeta. Estetické, kompaktné, racionálne.
 3. Montáž na stenu. Metóda je relevantná len vtedy, ak plánujete rozsiahlu rekonštrukciu pre vašu hygienickú jednotku. Pri tejto metóde je potrebné nainštalovať kontajner do steny a vypustiť vypúšťacie tlačidlo. Je zaujímavé, že je viditeľná iba miska. To šetrí priestor, poskytuje atraktívnejší vzhľad miestnosti. Oprava je však komplikovaná, pretože do kotvy sa dostanete iba cez otvor pod vypúšťacím tlačidlom na stene.

Záchodová misa umiestnená nad miskou

Toaleta sa nachádza na toalete

WC misa namontovaná v stene

náhradné diely

Nákup náhradných dielov na opravu toalety je prirodzenou vecou. Mnoho problémov možno vyriešiť nahradením komponentov, výstužných prvkov alebo celých zostáv.

Na náhradné časti odtokového systému môžete zahrnúť ventily, prepadový systém, hrušku, tlačidlá, všetky druhy svietidiel, dodávku flexibilných hadíc a dokonca plnú nádrž. Koniec koncov je to keramický výrobok, a preto nie je ťažké ho poškodiť mechanickými vplyvmi.

Samozrejme, niektoré súčasti sú opraviteľné pomocou epoxidového lepidla, tesniacich materiálov atď. Odborníci to však neodporúčajú, pretože väčšina týchto mini-oprav má iba dočasný účinok. Stále musíte zmeniť časť. Tak prečo nie len kúpiť novú náhradnú časť? To vám ušetrí čas, úsilie a zaisťuje možnosť ľahšie ovládať WC, nebojte sa, že v najviac nevhodnú chvíľu, predbežné opatrenia sa premení celého problému.

Náhradné dielce splachovacieho systému toalety

Vlastnosti výberu

Nákup náhradných dielov nie je tak jednoduchý proces, ako by sa to mohlo zdať. Naše tipy vám pomôžu zjednodušiť riešenie problému.

 1. Ak máte horný odtok, potom uzly môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. Najlepšie je brať bronz alebo mosadz. Sú spoľahlivé, odolné kovy, ktoré sa nebojí korózie a chemických látok.
 2. V štandardných nádržiach sú mechanizmy prevažne oddelené. To znamená, že splachovacie a plniace ventily boli samostatne implementované. To veľmi uľahčuje opravu, nevyžaduje dodatočné náklady na nákup uzla, ktorý zostal neporušený.
 3. Nezabudnite skontrolovať kvalitu produktov. Osobitná pozornosť venovaná ventilom. Pod ich vlastnou hmotnosťou by mala byť ich činnosť jasná, uzly sa musia pohybovať hladko, bez prekážok. Ak si všimnete, že existuje záchvat, takýto prvok nestojí za nákup.
 4. Pri nákupe nových tesnení dbajte na výrobky zo silikónu. Odlišujú sa v pevnosti, spoľahlivosti, v tejto zložke výrazne prevyšujú gumové analógy. Ohnúť ich, narovnať a stlačiť ich. Dobré detaily nezačnú prasknúť, na nich nie sú vytvorené žiadne deformačné značky.
 5. Dodržujte pravidlo "drahšie, potom lepšie." Dobré náhradné diely nemôžu stáť lacné, a to napriek vysokej konkurencii medzi výrobcami, čo ich núti k zníženiu cien.
 6. Ak je prvok vystužený gumou, je to vynikajúci. Znamená to vysoký stupeň zodpovednosti výrobcu za ich tovar.
 7. Ak vyberiete zlé časti na odvodnenie, dôsledky nebudú najviac príjemné. Spravidla sa javia ako úniky.
 8. Preskúmajte kvalitu kovových výrobkov. Môžu byť štiepané, prasknuté, poškriabané, zlomené geometrie, úprimné stopy zvárania. Všetky tieto príznaky znamenajú zlé detaily.
 9. Ak je ťažké rozhodnúť sami o sebe, konať čo najjednoduchšie a kompetentnejšie. Odstráňte poškodený prvok z toalety a odneste ho do skladu. Špecialista vám pomôže nájsť kvalitný analóg vysokej kvality. Ale v takom prípade musíte byť istí obchodom, kam idete.
Náhradné diely pre systém vypúšťania na toalete

Možné problémy

Dokonca aj najkvalitnejšie a najspoľahlivejšie kanalizačné systémy môžu časom zlyhať. Ako ukazuje prax, najobľúbenejšími problémami sú neustále prúdenie kvapaliny do nádrže alebo únik z nádrže.

Je to niekoľko dôvodov:

 • Plavák vyskočil. Tento problém je najjednoduchší v riešení, pretože v takomto prípade je potrebná oprava. Otvorte veko, zmačknite plavák tak, aby sa zdvihol na jeho správne miesto. Hoci niekedy spätný ventil sám nemôže sedieť na svojom sedle. Môžete to opraviť ručne otvorením ventilu v otvore.
 • Mechanizmus plaváka nefunguje správne. Naplnenie vody do požadovaných limitov v teórii, po ktorej sa napriek tomu doplnenie nezastaví. Skontrolujte funkčnosť systému zdvihnutím plaváka pokiaľ možno. Ak voda neprestane plynúť, správy nie sú veľmi dobré - budete musieť zmeniť plavák.
 • Ventil uzamykacieho mechanizmu voľne sedí v sedadle alebo tesniaci materiál stárne. Problémom je opotrebovanie tmelu v priebehu času. Je starý a s ním sa nič nemôže robiť. Ak zatlačíte ventil rukou a voda sa zastaví, vinníkom je presne tmel. Nie je ťažké ho nahradiť. Existujú však aj iné dôvody spojené s malou hmotnosťou uzamykacieho mechanizmu. Nič sa nemení. Jednoducho pridajte niekoľko závaží vnútri, ktoré zaťažia prvok.
Problémy mechanizmu splachovania toaliet

Problémy s mechanizmom splachovania toaliet

Ako vidíte, odtokový systém funguje inak kvôli dizajnovým funkciám, ale podstata jeho princípu fungovania sa nemení súčasne.

Najlepším riešením, ako zabrániť poruchám a nepríjemným únikom, je zakúpenie vysokokvalitných inštalácií a pravidelné vykonávanie preventívnych opatrení. Ale čo je najdôležitejšie - naučte sa, ako zvládnuť inštalatérske práce starostlivo. Žiadne ostrý trhanie s nadmernou silou na laná, žiadny silný tlak na tlačidlo, vyhnúť sa úderom na nádrži. Odporúča sa vložiť filter na potrubie, cez ktoré voda pochádza z akvaduktu do nádrže. Umožní zadržanie veľkých častíc, čím sa zabráni zablokovaniu, nadmernému opotrebovaniu prvkov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 7 = 3