Toalety se skrytou nádrží

Toalety se skrytou nádrží

Dnes budeme mluvit o záchodových místech se skrytými tanky. Jedná se o velmi vhodný druh sanitární keramiky z jednoduchého důvodu, že po dokončení instalace zabírá minimální prostor uvnitř vaší toalety. V důsledku toho existuje větší prostor pro realizaci projektových záměrů, instalace dodatečné sanitární keramiky, některých domácích spotřebičů a tak dále.

Podívejme se blíže na to, co je tento typ nádrže.

Klíčové vlastnosti

Klíčové nuance skrytého tanku obsahují čtyři věci.

 • Materiál. Skrytá nádrž není jako tanky, které známe, které vidíme na standardních toaletách. Nejdříve mluvíme o použitém materiálu. Výrobci používají silný polyethylen, plast.
 • Formulář. Všichni víte, jaká toaleta je a jak to obvykle vypadá. Ale v případě skrytých nádrží je situace poněkud odlišná. Tyto tanky připomínají kanystry, které jsou zbaveny něčeho kromě držadel v jejich konstrukci. Taková nádoba má několik otvorů pro připojení k kanalizaci, vodovodním potrubím a speciálním výstupkům, které umožňují upevnění výrobku uvnitř stěny.
 • Účel. Podobné "kanystry" se používají v případě, že je zapotřebí instalovat podlahovou nebo závěsnou toaletu.
 • Způsob instalace. Některé modely lze namontovat pouze na silné nosné stěny, pro ostatní a na tenčí oddělené části. Mluvíme o tom později.

Vlastnosti skryté nádrže na toaletu

Pros

Tyto typy toaletních misek mají vážné výhody. V mnoha ohledech vedly k tomu, že skryté tanky získaly takovou popularitu na trhu sanitárního vybavení. Stále více spotřebitelů má tuto možnost.

Mezi hlavní ctnosti patří.

 1. Vysoké hygienické ukazatele. Na nádrži se hromadí velké množství usazeniny prachu na toaletě. Ukryjte nádrž ve stěně, zbavíte se prachu. Spolu s nádrží skryjte komunikace, nevzhledné potrubí, podvodku a další bradavky. Blátivý pokoj se stává snadným. Zvláště pokud jde o závěsné modely.
 1. Tichá práce. Za zdí je dílo nádrže při plnění a srážení vody téměř nepochopitelné.
 1. Vynikající ergonomie. Instalační systémy nabízejí vynikající příležitost - instalovat toalety v různých místech v areálu, pro ně se používají rohy.
 1. Atraktivní design. Buck často upřímně zkazí vzhled místnosti. Když se ho zbavíte instalací do zdi, vytvoříte zajímavější a krásnější interiér sanitární jednotky.
 1. Spolehlivá a dlouhá práce. Konstrukce vestavěných nádrží je velmi pečlivě vyvinuta, a to pomocí vysoce pevných materiálů, spolehlivých armatur. To umožňuje dlouhou dobu se nemusíte starat o účinnost zařízení. V případě poruchy ventilu bude možné jej dosáhnout vypouštěcím tlačítkem. U situací s přeplněním nádrže poskytli výrobci také ochranu - kohoutek. Prostřednictvím toho voda půjde do kanalizace, a proto se bojí zaplavení bytu stojí za to.

Výhody WC mísy se zabudovanou cisternou

Výhody skrytých (vestavěných toaletních mís)

WC se skrytou nádrží a jejími výhodami

Nevýhody

Se všemi výhodami stále existují nevýhody ke skrytým tankům. Není mnoho z nich, ale stojí za to jim věnovat pozornost.

 1. Cena. Náklady na nákup a zejména na instalaci jsou poměrně velké. Jedná se o relativně nový vývoj, který stojí za peníze, a to jen proto, že je mnohem spolehlivější a účinnější než jeho protějšky. Takový rozsáhlý seznam dávek bude muset zaplatit. Časem se vynaložené peníze začínají ospravedlnit.
 1. Instalace. Je obtížné tuto konstrukci vytvořit nezávisle, pokud nemáte dovednosti a přinejmenším minimální zkušenosti. Aby nedošlo k zkomplikování vašeho života a také k tomu, že nebudete riskovat nová instalace, svěřte instalační práce odborníkům. Jejich služby budou muset být zaplaceny, ale výsledek budete mít jistotu.

Nevýhody skrytých toaletních mís

Zařízení

WC mísy se skrytou nádrží jsou rozděleny do dvou hlavních typů:

 • Pojidla;
 • Pozastaveno.

Přístroj každé z nich je jiný, proto ji budeme zvažovat zvlášť.

Vedle sebe

Jedná se o monolitickou konstrukci, která se svým tělem těsně připevní ke stěně a tím uzavře všechny dostupné komunikace. Během instalace hraje důležitou roli typ vydání. Záchodová mísa by měla být vybrána na základě toho, jaký typ uvolnění je v sanitární jednotce.

Standardní zásobník se zde nepoužívá. Místo toho se používají ploché "kanystry", které jsou skryty pod tloušťkou stěny. Na rozdíl od instalace nejsou pro záchodové mísy, které drží uživatele, vyžadovány speciální záchodové rámy. Nádrž je jednoduše namontována ve stěně a je "šitá" pomocí sádrokartonu nebo jiných dokončovacích materiálů.

WC mísa se skrytou nádrží

WC mísa s vestavěnou (skrytou cisternou)

Pozastaveno

Zde jsme již hovořili o montážním pevném rámu, který zahrnuje nástavby nádrží. Nádrž je namontována v této konstrukci a tvoří jediný celek.

Takové konstrukce jsou namontovány na příčky, tenké stěny nemohou být. Je povoleno pouze použití cihel a betonových stěn, které jsou schopné odolat těžkým nákladům.

K zajištění pevnosti rámu se dno položí zdivo a pak se provede ostění. Při instalaci rámu je třeba toaletní misku upevnit na spojovacích prvcích rámu. Výsledkem je, jak je uspořádán závěsný typ toaletní mísy se skrytou nádrží.

K dispozici je verze rámu, který spočívá na podlaze. Je to důležité pro ty případy, kdy stěny místnosti nejsou dostatečně silné a spolehlivé.

Závěsné záchodové mísy se skrytou nádrží

Závěsné WC se zabudovanou cisternou

Závěsné WC s vestavěnou (skrytou) nádrží

Montáž

Instalace závěsných modelů by měla být svěřena odborníkům. Ale to vám nebrání v tom, abyste věděli, jak se tento typ práce provádí.

 1. Je nutné si koupit toaletu, nádrž a také samotný instalační systém.
 2. Určete výšku, která bude optimální pro vás i pro zbytek rodiny. Jak ukazuje praxe, výška misky vzhledem k podlaze je 40 cm.
 3. Při instalaci instalace postupujte podle pokynů výrobce. Může se jednat o podlahový nebo stěnový systém, jehož instalace se liší od sebe.
 4. Na rámu se nacházejí speciální kolíky, které jsou nutné k upevnění samotného toaletu, jakož i upevňovací prvky pro připojení plastové nádrže s vodou.
 5. V takovém případě je nejdůležitější správně vybrat komponenty, takže každý prvek odpovídá ostatním, nemusíte provádět komplikované práce na připojení k kanalizaci nebo zásobování vodou.
 6. Po dokončení instalace bude nutné instalovat sádrokartonovou desku, glazovat ji v souladu s dokončovacími materiály, které používáte k opravě potrubí.
Instalace WC se skrytou cisternou

Instalace WC se zabudovanou (skrytou) cisternou

Poradenství odborníků

Připravili jsme pro vás všechno dvě rady, které odborníci považují za nejdůležitější v případě instalace a provozu skrytých nádrží toaletní mísa. Proto je třeba věnovat zvláštní pozornost před zahájením instalace.

 1. Hrubý filtr. Ujistěte se, že je umístěte na trubku, která zajišťuje funkci dodávání kapaliny uvnitř nádrže. Zařízení není drahé, ale chrání ventil před rychlým opotřebením a zablokováním. Nemusíte provádět pravidelnou preventivní údržbu, demontovat a namontovat vypouštěcí tlačítko znovu a znovu.
 1. Členění je možné, i když se používá filtr, používají se vysoce kvalitní výrobky. Plus prevence, která je povinná pro všechny instalatéry. To vše vyžaduje přístup k zařízení. Vypouštěcí tlačítko v tomto případě není nejlepší pomocník, protože je obtížné pracovat. Proto odborníci doporučují, aby se v falešné stěně, které provádíte po instalaci, vytvořil speciální otvor dostatek velikosti. Při takovém přístupu nebudete mít problémy s opravou, preventivní údržbou nebo výměnou příslušenství.
Profesionální tipy při používání a instalaci skleněných WC

V tomto případě je nejdůležitějším doporučením, aby každý jiný požadoval jiný nákup výrobků s prokázanou kvalitou, které nelze pochybovat o spolehlivosti a trvanlivosti. Jakmile jste se rozhodli nainstalovat skrytou verzi nádrže a poté konat kompetentně, získáte produkt s vlastnostmi, které splní vaše požadavky. Není nadbytečné konzultovat s odborníky, kteří jsou zapojeni do instalace. Mohou doporučit dobré modely za přijatelnou částku. Nebojte se žádat o radu v těch věcech, které moc nerozumíte.

Tipy pro ovládání a instalaci podomítkové toalety

Doporučení pro použití WC se skrytou cisternou

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

63 + = 70