WC s hygienickou sprchou

WC s hygienickou sprchou

V modernom svete sa starostlivosť o čistotu tela stáva veľmi dôležitým miestom života človeka. V súčasnosti je v rodinnom rozpočte daný samostatný článok o kúpe rôznych hygienických výrobkov a obzvlášť vhodný je výber vybavenia pre kúpeľňu. Zariadenie kúpeľne sa stáva čoraz rôznorodejšou: do známych toaletných misiek a vaní sa pridali multifunkčné sprchové kabíny, bidety a ďalšie sanitárne zariadenia.

Pohodlie tohto sprchovacieho zariadenia dokazuje dlhodobé skúsenosti s jeho používaním v iných krajinách. Napríklad v mnohých východných a ázijských krajinách je bidet takmer nenahraditeľným atribútom kúpeľne v každom dome. Používanie tohto zariadenia je nespochybniteľné a určite by mnohí z nás neodmietli namontovať toto zázračné zariadenie doma. Avšak kvadratúra našich bytov diktuje vlastné podmienky a majitelia malých kúpeľní, ktoré v mnohých poschodových domoch, väčšina, zvyčajne nemajú možnosť umiestniť do kúpeľne ďalšie vodovodné armatúry.

Skvelou alternatívou k bidetu je toaleta s hygienickou sprchou. Toto je pohodlné riešenie, ktoré umožňuje kombinovať funkcie dvoch zariadení v jednom. Výhody a nevýhody tohto typu sanitárneho zariadenia, ako aj jeho existujúce úpravy, budeme hovoriť nižšie.

Bidet na WC misku

Bidet na WC misku

goodies

 • Ako už bolo spomenuté, záchodová misa s hygienickým sprchovacím kútom - toto je jediná možnosť pre vlastníkov malých "Khrushchev" toaletou stať vlastníkom zariadenia vykonávajúce bidet funkciu.
 • WC s hygienickou sprchou vám nielen umožňuje ušetriť miesto v kúpeľni, ale tiež výrazne znižuje náklady na inštalatérske vybavenie vášho bytu. Koniec koncov, bidet je pomerne drahé vybavenie a nákup multifunkčnej toaletnej misy vás bude stáť oveľa lacnejšie.
 • Panička už prichádzajú s mnohými originálnymi spôsobmi, ako použiť záchodovú misku s hygienickou sprchou nie na svoj určený účel, ale s prínosom domáceho a každodenného života. Napríklad, s jej pomocou je vhodné napĺňať vodu na umývanie podláh, umývať detské hrnce alebo mačky alebo čistiť toaletu sama.
 • Záchodová misa s hygienickou sprchou je veľmi vhodná pre starších a malé deti, pretože im umožňuje robiť všetok svoj podnik na jednom mieste bez toho, aby sa premiestňovali z jedného inštalačného zariadenia do druhého. Obzvlášť to ocení majiteľ samostatných kúpeľní.

Výhody WC misiek s hygienickou sprchou

Výhody záchodovej misy s hygienickou sprchou

cons

 • Niektoré modely hygienickej sprchy majú nepríjemnú funkciu: po krátkej chvíli vypne vodu zo sprchovej hlavice, voda stále vyteká, spadne na podlahu a na steny.
 • Pre deti je hygienická sprcha nevyčerpateľným zdrojom zábavy. Dôsledkom vzrušujúcich detských hier s vodou sa zvyčajne stáva všeobecné čistenie celej kúpeľne.
 • Existujú modely hygienickej sprchy, pre ktoré je možné pripojiť výhradne vodovodné potrubie. To nie je vždy možné bez celkovej prestavby priestorov.
 • Obvykle trvá niekoľko pokusov naučiť sa používať hygienickú sprchu. Niektorí majitelia tohto zariadenia a počas rokov používania sa naďalej sťažujú na vodné postreky, ktoré pokrývajú podlahu a steny kúpeľne.
 • Použitie hygienickej sprchy môže byť pre korupčných ľudí skutočným problémom, ak úplne zakryjú záchodový otvor. Tradičný bidet má niekoľko väčších rozmerov, takže je vhodný pre ľudí z rôznych budov.

Nevýhody WC záchodov s hygienickou sprchou

Čo môže slúžiť ako bidet?

Existuje niekoľko typov toaletných misiek schopných vykonávať bidetové funkcie. Zoberme si najobľúbenejšie z nich.

kryt bidet

Toto zariadenie bude apelovať na tých, ktorí nechcú zmeniť svoje staré, komfortné sociálne zariadenie, ale jednoducho chce zvýšiť svoju funkciu hygienickú sprchu. V tomto prípade, samostatne zakúpené kryt, ktorý je vybavený elektronickou riadiacou jednotkou (niektoré modely, bidet viečka sú napájané elektrinou, ktorá spôsobuje psychické nepohodlie pre užívateľa, ale tieto modely sú úplne bezpečné).

Bidetové kryty môžu byť vybavené rôznymi funkciami, napríklad udržiavať pohodlnú teplotu vody, vysušiť fúkanie alebo hladko spustiť sedadlo s mikroobvodom. Nevýhodou tejto možnosti je pomerne vysoká cena.

Záchodová misa s hygienickou sprchou - bidet

Bidet na WC misku

Jedná sa o inštalatérske zariadenie predstavujúce záchodovú misku s bidetovou funkciou. Potrebné zariadenie na vykonávanie hygienických postupov je zabudované do toaletného telesa vo výrobnom štádiu. To je dôvod, prečo je vypúšťacia nádrž na týchto toaletných sedadlách o niečo väčšia ako u tých bežných - v skutočnosti je do nej zabudovaná riadiaca jednotka pre bidet. Toalety - bidety dodávajú vodu s pohodlnou teplotou a ako špecializované poklopy sú často vybavené ďalšími možnosťami. Záchodové misy so vstavanými bidetmi môžu byť podlahové alebo zavesené. Stojany podobné zariadenia sú o niečo drahšie ako konvenčné toaletné misy, ale lacnejšie ako toaleta + bidet.

Záchodová misa s hygienickou sprchou - toaletná misa

Záchodová misa so sprchovou hygienickou sprchou

Hygienická sprcha je malá sprchová hlavica na dlhej, flexibilnej hadici umiestnenej vedľa toalety. Táto možnosť je rozpočtová, ale vyžaduje si niektoré stavebné práce. Preto ak začnete usporiadanie kúpeľne od nuly, potom WC miska s hygienická sprcha by mala byť poskytnutá vopred. Do miestnosti toalety je potrebné privádzať rúry s teplou a studenou vodou, do ktorej sa namontuje hygienická sprcha.

Záchodová misa so sprchovou hygienickou sprchou

Hygienická sprcha pripojená k drezu

Ďalším lacným spôsobom, ako získať toaletu s bidetovou funkciou. Avšak v tomto prípade, v blízkosti záchodu, budete musieť nainštalovať umývadlo. Ak je kúpeľňa samostatná, potom na toalete môžete položiť malý rohový výbežok - to stačí. Aby bolo možné pripojiť hygienickú sprchu, bude potrebné na drez nainštalovať špeciálny mixér s troma zásuvkami.

Hygienická sprcha pripojená k drezu

Vlastnosti výberu

 • Pred nákupom sa rozhodnite o požadovanej rozmanitosti a spôsobe inštalácie hygienickej sprchy. Pomôže to vyhnúť sa problémom s inštaláciou. Napríklad, niektoré modely môžu byť pripojené iba na teplovodné potrubia.
 • Ak ste si vybrali tradičnú hygienickú sprchu, ktorá je zalievajúcou nádobou s hadicou, vopred poskytnite miesto pripevnenia a získate krásny kontajner na zber tečúcej vody.
 • Pozrite sa podrobnejšie na hygienické modely sprchy, ktoré umožňujú zaistiť sprchovú hadicu mimo dosahu malých detí. V opačnom prípade sa čistenie kúpeľne pre vás stáva neustálym procesom.
 • Venujte pozornosť výrobným materiálom a dekoratívnym krytom mixérov pre hygienickú sprchu. Požiadavky na to sú rovnaké ako pre konvenčné mixéry - životnosť, jednoduchosť údržby a krásny vzhľad.

Tipy na výber sanitárnej hygienickej toaletnej misy

Odporúčania pre výber toalety s hygienickou sprchou

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 77 = 80