Köşe sarnıç ile tuvalet kase

Köşe sarnıç ile tuvalet kase

Küçük tuvaletlerin çoğu ya da küvete sahip birleşik bir banyo, rahatlık ve alan yaratma için kompakt nesneleri seçmenin gerekli olduğunu anlar. Köşe hazneli klozet, boş alanı arttırmaya yardımcı olacak ve aynı zamanda iç mekana özgün bir alan kazandıracaktır.

köşe sarnıcı ve şeması ile klozet

şekerleme

  • Köşe tuvaletin ana avantajı, bu nesnenin kompaktlığıdır. Odanın köşelerinden sadece birini kaplar ve böylece lavabo, bide veya çamaşır makinesini kurmak için bir yer sağlar.
  • Bu tuvaletin özgün tasarımı modern iç mekanlara mükemmel bir ektir.
  • Köşe tuvaletin vizör kaseleri, ekonomik su tüketimi ve hoş olmayan bir kokunun tutulması sayesinde büyük talep görmektedir.
  • Kase, drenaj sırasında suyun dökülmesini önler.

Banyoda köşe haznesi ile tuvalet kase

Köşe tuvalet ve sarnıç ile banyo tasarımı

eksileri

Bir köşe deposu olan klozet neredeyse hiç dezavantaja sahip değildir. Tek dezavantaj, klozet çanağıdır, çünkü suyun şekli raf üzerinde kaldığından ve zamanla bir plak oluşur. Tuvaletin her kullanımından sonra rafı bir fırçayla temizlerseniz bu problem kolayca çözülebilir.

köşe sarnıç ile beyaz klozet

boyutlar

Bu tipteki klozetler yer döşemesi için tasarlanmıştır, bu nedenle üç gösterge dikkate alınır: yükseklik, genişlik ve derinlik. Ortalama olarak, köşe tuvaletin yüksekliği 75 ila 85 cm'dir Standart derinlik, yüksekliğe benzer boyutlara sahiptir, 70 ila 75 cm arasındadır. Klozet genişliği, yükseklik ve derinlikten çok daha küçüktür ve 40 ila 45 cm arasındadır.

soğuk renklerde banyo

köşe kaseti ile klozet

Tuvaleti seçerken çok önemli bir gösterge ağırlığıdır. Bazı nedenlerden dolayı, çoğu kimse küçük bedeninden dolayı köşe tuvaletin biraz ağırlaştığına inanıyor. Ancak bu görüş yanlıştır. Kuşkusuz üçgen şekil, yerden tasarruf etmeye yardımcı olur, ancak bu, ürünün kütlesi için geçerli değildir. Bu tip bir tuvalet çanağının modelleri, 35 ila 50 kg arasında değişen standart bir ağırlığa sahiptir. Bazen bile 60 kg ağırlığında bir açısal tank ile bir tuvalet kase vardır.

köşe kazanı ile tuvalet kase ile banyo

türleri

onun tasarımı bu engeller olarak açılı tank ile Tuvalet kase, modifikasyonlar bir yeri vardır, ama yine de alıcılar çeşitli parametrelere tarafından yönlendirilen bu sıhhi tesisat ürünü seçebilirsiniz.

Bu tip klozetlerin tüm modelleri iki gruba ayrılmıştır: koltuklu ve kolsuz. İlk grup buna göre daha pahalıdır. Koltuklu bir klozet seçerken, en iyi çözüm (hijyen ve dayanıklılık nedeniyle) mikroliftli bir koltuktur.

kapaklı köşe tuvalet

banyo iç köşe tankı ile tuvalet kase

Köşe depolu tuvalet çanakları, iletişim için farklı bağlantılara sahip olabilir. Klasik bir alt bağlantıya sahip modelleri satın alabilir veya yan bağlantıya sahip ürünler arayabilirsiniz. Bu tipteki klozet sadece köşeye monte edilir, böylece alt borular daha uygun olacaktır.

Bir köşe haznesi olan bir klozet ile yer tasarrufu

Seçim için ipuçları

Açısal tanklı bir klozet seçerken, bu parametrelere dikkat etmelisiniz:

  • ürünün yüksek kalitesi;
  • Cihazın su ve kanalizasyona olan çeşitli bağlantılarının mevcudiyeti;
  • ürünün uygun maliyetli maliyeti;
  • üreticinin itibarı.
klozet seçenekleri

köşe kazanı ile tuvalet kase ile banyo

Köşe tuvalet temel avantajı kompakt, yani kendi seçtiği önünde en iyi durumda iletişim bağlantısı, hem de ürünün kurulumu düşünmek önceden, tuvaletlerin alanını ölçmek için emin olun. Tuvalet çanağı, bir banyoda iletişimin yerleşimine bağlı olarak seçilmelidir: sıhhi su temin aygıtı olarak sağa doğru, giriş altına yerleştirilmiş ya da bırakılabilir.

Iç Hatria klozet kapağı

Alıcılar her zaman haklı olarak popüler olan tanınmış üreticilerden tuvaletler seçer. Uzun süreli kullanım için tuvaletin satın alındığını hatırlamakta fayda var.

Turuncu banyoda köşe tankı ile tuvalet kase

açık kapaklı köşe tuvalet

köşe sarnıç ile kompakt klozet

En iyi üreticiler, fiyatlar ve modeller

Bugün, birçok üretici Rus pazarında bir köşe tankı ile kaliteli, şık ve pratik tuvaletler sunuyor.

sıhhi tesisat Avrupa üreticileri arasında Jacob Delafon (Fransa), Geberit (İsviçre), Hatria (İtalya), Grohe ve Duravit (Almanya) temin etmektir. Kesilmiş ve uzatılmış modellerin üretiminde uzmanlaşmıştır. Sunulan çeşitler arasında, elektronik tahliye ve mikro asansörlü modeller, daha pahalı olmasına rağmen büyük talep görmektedir.

Köşe sarnıç ile Alman tuvalet kase

köşe tankı ile pratik tuvalet

En pahalı tuvalet markası Amerikan şirketi Ideal Standard ve İsviçreli üretici Laufen'dir. Klasik ve avangard tarzda hijyenik ürünler üretiyorlar.

köşe cistern ile tuvalet kase Ideal Standart

Özgünlük, TOTO ve Sumato gibi Japon şirketlerinden gelen klozetlerle ünlendi. Elektroniğe odaklanırlar, tuvaleti su ısıtması, müzik vb. Ile donatırlar. Buna göre, ürünleri daha pahalıdır, bu yüzden daha az sıklıkla satın alınırlar.

bir köşe tankı Toto ile tuvalet kase

Farklı renk çözümleri ve açısal bir hazneye sahip klozet çeşitleri sayesinde her alıcı benzersiz bir iç tasarım yaratabilir.

Genel olarak, üreticiler klozet üretiminde beyaz fayans kullanırlar. Tabii ki, beyaz sıhhi tesisat uyumlu bir şekilde açık tonlarla birleşir, ancak iç koyu renk tonlarıyla baskın ise, beyaz renk uyumsuzluk yaratabilir, ancak yetenekli tasarımcıların bu tekniği bir zıtlık oyunu oluşturmasına yardımcı olacaktır.

Beyaz topraktan yapılmış köşe kaset ile tuvalet kase

karanlık duvarlı banyoda beyaz köşe tuvalet

Tasarımcılar, bir klozet sehpası ile onarmaya ve daha sonra bir banyo ya da bir kase seçiminde renginden vazgeçmeleri tavsiye edilir. Birçok üretici, iç mekana benzersiz bir alan kazandıracak şık renkli klozetler sunuyor. Yani, İtalyan markası Style Lux, Rus şirketi "Kirov seramik" ve "Oskol seramik" ve bazı Çinli üreticiler renk tuvalet üretiminde uzmanlaşmak, ancak bir köşe tankı ile tuvalet kase modelleri çeşitleri arasında çok küçüktür. Hi-tech veya techno tarzında bir iç mekan yaratmak için, ünlü İsveç markası Ifo tarafından sunulan cilalı çelik klozetler yapılacaktır.

köşe klozet

köşe kabini Style Lux ile tuvalet kase

kase ile kase

Köşe tuvaletler fiyatları çok farklı. Marka, malzeme, renk ve şekle bağlı. Genel olarak, bir köşe tankı ile bir tuvalet kase 6 bin 30 bin ruble satın alınabilir. Örneğin, Fransız markası Jacob Delafon'un açısal bir tuvaleti 22.000 rubleye mal olacak çünkü şirket sadece yüksek kaliteli malzemeler kullanıyor. Bir Alman üreticisi Ideal Standart, 30 bin ruble için benzer bir model satın almayı teklif ediyor. Bütçe seçeneği Vitra'dan bir köşe tankı bulunan bir tuvalet çanağıdır. Sadece 10 bin ruble içinde kaliteli fayans ve güzel bir tasarımla bir parça satın alabilirsiniz.

bir klozetin köşe versiyonu ile bütçe versiyonu

köşe sarnıçlı çelik klozet

Kurulum ve montaj

Genellikle banyolarda ve banyolardaki tüm iletişim duvarın ortasına yerleştirilir, böylece bir köşe tuvaleti kurmak biraz zordur.

köşe klozet montajı

Çekici bir iç mekan yaratmak için tüm boruları gizlemek gerekir. Öncelikle duvardaki ve altındaki döşemelerin altına gizlenebilecek dekoratif kutular yapmalısınız.

gizli borularla köşe tuvalet

köşe yüksek teknoloji klozet

Kanalizasyona bağlanmak için ek halkalar ve yan çubuk kullanmanız gerekecektir. Özel yetenekler olmadan, bu yapılamaz. Bu iş için deneyimli bir tesisatçı davet etmek daha iyidir. Uzman, kurulumunuzun tüm nüanslarını dikkate alarak banyonuz için en iyi köşe tuvalet modelini seçmede yardımcı olacaktır.

köşe yüksek teknoloji klozet

banyo iç köşe tuvalet

yorumlar

Bir köşe deposu olan tuvaletler, hem olumlu hem de olumsuz noktaları bulunan birçok kullanıcı tarafından zaten takdir edilmiştir. Köşe modelin ana avantajı yerden tasarruf ve düzgün bir görünüm. Pahalı modellerin ek özellikleri (dahili bide, kaldırma mikroliftleri, vb.) Gibi.

küçük bir banyoda köşe tuvalet ve köşe lavabo

mikrolift koltuklu köşe klozet

Bazı kullanıcılar renk çözümlerinin monotonluğu hakkında şikayette bulunur. Köşe tuvaletin orijinal rengini bulmak için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız. Lavaboya açılma ve zor erişime bağlı olarak tuvalete bir dolap asmayın. En iyi seçenek menteşeli üçgen raftır. Köşe klozetini kendiniz monte etmeniz önerilmez, bir uzmanı aramak daha iyidir.

köşe tuvaletin üstünde üçgen raf

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 6