Nábytok v malej chodbe (chodba)

Ďaleko od všetkých v našej krajine sa môže pochváliť bývanie veľkú oblasť. V podstate sú byty malé a nie je ľahké vyzdvihnúť situáciu v nich. Pri vybavovaní chodby vznikajú mnohé problémy. V normálnom usporiadaní by mala byť aspoň malá chodba, ale v starom štýle sériových domov takýto koncept nie je. Pretože mnohí sa rozhodnú umiestniť na chodbe malé chodby. Získajte multifunkčnú miestnosť. 

Ako nájsť nábytok v malej chodbe v chodbe

Jedným z najviac "využívaných" miest v byte je chodba. Toto je miesto, ktoré prvá osoba vidí v byte alebo dome. Prvý dojem vášho domu sa robí na chodbe. Vzhľadom k tomu, projekt by mal venovať pozornosť. V bytoch starého usporiadania nie je taká vec ako predsieň. K dispozícii je iba chodba. Tu sa používa ako miestnosť, v ktorej sa svlietia a obliekajú. V tomto priestore sa postaví iba malý, špeciálne vybraný nábytok.

Malé chodby v chodbe - pohodlie a funkčnosť

Malé chodby v chodbe - pohodlie a funkčnosť

V tejto obvykle malá miestnosť ukladá sezónne oblečenie, a niekedy aj mimo sezóny, tu nechajte topánky a vrchné odevy. A preto sa musíte postarať o funkčnosť a pohodlie. Ak vezmeme do úvahy, že plocha chodby v štandardných apartmánoch sa nafúkne veľa, je zrejmé, že úloha nebude jednoduchá. Existujú tri možnosti vybavenia malých chodieb v chodbe. Hovoríme o každom z nich podrobnejšie.

Vlastná vstupná hala

Objednať výrobu nábytku na chodbe vo vašej veľkosti, požiadavky - skvelá voľba, ktorá, ak je správne napísaný poriadok, čo najlepšie využitie dostupného priestoru. Môžete si objednať štýl, ktorý potrebujete - japonský, podkrovie s craquelure, versal atď.

Objednať chodbu - dobrá voľba, ale stojí za to peniaze

Objednať chodbu - dobrá voľba, ale stojí za to peniaze

Nevýhodou je, že náklady na takýto nábytok je ďaleko od veľkého a je potrebné čakať na to, aby nábytok trvalo niekoľko týždňov a možno aj niekoľko mesiacov. Je tu ešte jeden sklz - výber firmy. Ak existuje skúsenosť - už bola objednávka a kvalita vám vyhovuje, alebo odporúčania od priateľov / známych, je to všetko jednoduchšie. V opačnom prípade sa dúfame, že vás táto vôľa nezbaví.

Hotová sada

Táto možnosť rozpočtu - malé chodby v chodbe niekedy nie sú osemtisíc (ale je oveľa drahšie, to všetko závisí od veľkosti a zloženia nábytku v súprave). Továrne vyrábajú niekoľko hotových zostáv / súprav skriňového nábytku pre malé chodby. Zvyčajne obsahujú skrinku so zrkadlom, vešiak, skrinku s výkyvnými alebo posuvnými dverami. V zostavenej podobe sú na oknách nábytku, prinesú vám presne to isté, ale vo forme dosiek. Môžete tiež platiť za montáž alebo postaviť sami.

Hotové malé chodby v chodbe

Hotové malé chodby v chodbe

Okrem toho, že môžete získať takýto nábytok po celý deň. Videli, platili, kúpili. Súpravu dostanete v ten istý deň alebo nasledujúci. Nevýhody - štandardný dizajn, pevná farba, dizajn, neschopnosť zmeniť niečo, čo vyhovuje vášmu vkusu.

Modulárna predsieň

Jedná sa tiež o hotový nábytok, jediný rozdiel je, že továreň vyrába rad nábytku v jednom štýle. Všetky prvky sú kombinované vo veľkosti, štýle, farbe. Napríklad niekoľko otvorených závesov rôznej šírky / výšky, s mierne odlišným výkonom. K nim niekoľko podstavcov rôznych veľkostí, s jedným, dvoma dverami, so zásuvkami a bez nich so zrkadlami rôznych tvarov. Niekoľko skríň, rovné a šikmé, rozdielne veľkosti, typ otvárania dverí, prítomnosť / absencia zrkadla na fasáde. Niekoľko stolov, topánok, komody, lavičky. A to všetko sa navzájom kombinuje.

Približná sada modulárnych chodieb

Približná sada modulárnych chodieb

Z týchto prvkov, od dizajnéra, sa volá chodba veľkosti a zloženia, ktorú potrebujete. Bez akýchkoľvek obmedzení. Chcem dve závesy - vpravo. Potrebujete len šatník a banket - prosím, prosím. Z tejto sady je možné zhromaždiť malé chodby na chodbe akejkoľvek veľkosti a túžby. To všetko je v hotovej podobe (balené dosky) v sklade. Dostanete niekoľko takýchto balíkov s vybranými fragmentami.

Nie je to zlá voľba a lacné. Nábytok sa vyrába v továrni, pozostáva z polotovarov rovnakého tvaru a veľkosti, čo znižuje náklady na jeho výrobu. Pretože modulárne predsiene sú lacné. Okrem toho populárne pravítka môžu byť v niekoľkých farbách. Môžete dokonca získať prvky rôznych farieb. Ak chcete ...

Čo z toho

Nábytok pre chodbu je z laminovanej drevotriesky. Toto je najbežnejšia a najlacnejšia možnosť. Na výkonnostných charakteristikách je vynikajúci pre suché miestnosti. Ak máte obavy o emisie formaldehydu, požiadať o osvedčenie, ktoré je zaradené misie E1 trieda, záležitosť stojí s rovnakou intenzitou ako drevo. Takže táto malá chodba do chodby je úplne bezpečná.

Malé chodby v chodbe sú zvyčajne vyrobené z drevotriesky

Malé chodby v chodbe sú zvyčajne vyrobené z drevotriesky

Nevypúšťa formaldehyd v nebezpečných množstvách MDF. Ak chcete, môžete z tohto materiálu nájsť farnosť pre malý byt. Rozpočet to nebude, pretože materiál je oveľa drahší. A pamätajte, že "lobby MDF" - potom len fasády, to je, dvere, predné panely krabice. Všetky ostatné časti puzdra sú vyrobené z rovnakej drevotriesky. A tu sa musíme pýtať presne zdravotným osvedčením pre zníženie nákladov často používajú lacné DSP vydanie high-class.

Aký nábytok je potrebný na chodbe

Sú to malé chodby alebo chodby. Tam je časť steny, kde môžete dať niečo, možno len meter s malou šírkou. Ak je to len vaša voľba, potrebujete mini vestibul. Vešiak s malým nočným stolom a zásuvkou so zrkadlom. Modely mini chodieb sú rovné a uhlovité. Niektorí zaberajú veľmi málo miesta - 45 cm od rohu.

Mini-chodby pre chodbu

Mini-chodby pre chodbu

Ak je miesto pre uloženie vecí v byte veľmi zlé, môžete použiť priestor nad dverami, robiť niečo ako mezanín. Pocity pri vchode budú zvláštne, ale tu to nie je až na jemnosti.

Ak je priestor mierne väčší, môžete pridať skriňu. Nebude to nadbytočné. A je pekné mať lavičku, ktorá môže byť znížená a strhnutá. Na klobúky žiaduce otvorené police pre rukavice, šály a iné takéto veci žiaduce priestranné zásuvky. A to v krabici veci nie sú zmätené a zmiešané, je lepšie rozdeliť do sekcií.

V trochu väčšej chodbe sa môže stať skriňa

V trochu väčšej chodbe sa môže stať skriňa

Ak je ešte miesto, položte topánku. Môže to byť v podobe úzkeho šatníka so skladacími zásuvkami alebo vo forme nočného stolíka so šikmými drôtenými policami. Obe sú dobré. Toto usporiadanie sa nedá nazvať kompaktnými chodbami v chodbe, ale to nie je super veľká sada.

Upozorňujeme tiež, že nábytok na chodbe môže byť rohový. V rohu je zvyčajne skriňa, ale môžete si dať kabát na srsť alebo hrudník a zavesiť zrkadlo nad nimi. Táto možnosť - s úhlovou zásuvkou - je presne pre chodby modulového typu. V hotových verziách to nenájdete.

Úhlová chodba racionálne využíva priestor

Úhlová chodba racionálne využíva priestor

Upozorňujeme, že rohová vstupná hala môže byť aj kategórie "mini". Ak máte len voľný uhol medzi dvoma vchodmi a veľkosť voľných stien nie je väčšia ako jeden meter, zvážte možnosť umiestnenia radiálnej uhlovej chodby. Sú vyrábané iba s posuvnými / posuvnými dverami alebo úplne bez nich.

Radiálne chodby z kategórie

Radiálne haly z kategórie "mini"

Zlou správou je, že radiálny nábytok nepatrí do ekonomiky. Je vyrobený na objednávku. V hotových alebo modulárnych kategóriách ju nenájdete.

Ako si vybrať farbu

Na malú chodbu vizuálne vyzeralo viac, nábytok je žiaduce kúpiť svetlo. Môže to byť biela a jeho odtiene, svetlo béžová, svetlošedá, mierne ružová, modrastá. Existujú možnosti, v ktorých sú niektoré časti namaľované tmavou farbou. Takýto nábytok, dokonca aj so štandardom, vo všeobecnosti dizyan je zaujímavý zvonka.

Je žiaduce, aby sa farba dverí a nábytku zhodovala alebo by mali byť aspoň prvky s podobnou farbou

Je žiaduce, aby sa farba dverí a nábytku zhodovala alebo by mali byť aspoň prvky s podobnou farbou

Pri výbere náhlavnej súpravy na chodbe má zmysel nájsť taký nábytok, v ktorom aspoň niektoré detaily budú mať rovnakú farbu ako dvere, ktoré vstupujú do tejto miestnosti. Potom bude všetko vyzerať ako jediný súbor. Ak sú dvere tmavé, vyhľadajte svetlý nábytok s prvkami farby dverí.

Malá chodba bude vyzerať väčšia, ak bude mať nábytok ľahký lesk. Plastové fasády dokonale zapadajú do moderného štýlu, moderného alebo špičkového technológie. Ak sa vám nepáči takéto pokyny, vyberte si klasický dizajn v jednej z \ ~ svetlých farieb. Všeobecne platí, že pri výbere farieb je potrebné mať na pamäti, že nábytok na malej chodbe by mal mať svetlý odtieň.

tajnosť

Návrh a výber nábytku v malej miestnosti je podobný umeniu. Je potrebné urobiť tak, aby na minimálnom priestore všetko vyhovovalo, bolo to pohodlné, navyše to vyzeralo dobre. Chodby - to je ešte zložitejšie, pretože miesto prešlo a toto treba brať do úvahy. Tu sú niektoré triky, ktoré môžete použiť:

 • Ak plánujete inštalovať šatník na chodbe, jeho dvere môžu byť vyrobené so zrkadlovou pozdĺžnou vložkou, ktorá nejako prechádza na dve časti. Tento zrkadlový pás bude vizuálne robiť úzku miestnosť širší a skrinka nebude zdanlivá tak ťažkopádna.
 • Dvere skrinky môžu byť kompletne vyrobené zo zrkadla. Aj veľká skrinka s takýmito dverami nevyzerá ťažkopádne. Vďaka odrazu zlepšuje osvetlenie, vizuálne zväčšuje priestor.

  Rohová hala optimálne využíva aj malý priestor pri dverách

  Rohová hala optimálne využíva aj malý priestor pri dverách

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  33 − 24 =