Šatní skříň v hale: nápady pro návrh a plnění

Na chodbě potřebujete skříň nebo věšák pro uložení oblečení. Obvyklý šatník je nepříjemný kvůli výkyvným dveřím, které zabraňují průchodu, a kabina s hromadou oblečení vypadá zdaleka tak esteticky, jak by se vám líbilo. Vzhledem k tomu, že v posledních letech stále více umístilo oddělení skříně na chodbě. Tento typ nábytku vám umožní racionální využití celého užitečného objemu - na úkor regálů, košů, závěsů atd.

Typy konstrukcí

Skříňové kupé se dodávají ve třech typech. Built-in se liší tím, že zabírají výklenek a nemají vlastní stěny, podlahu a strop. Podobný design je proveden a pokud je možné oddělit část místnosti od stěny ke stěně. V takovém případě prostě objednejte fasádu (dveře) pro oddělení oddělení se systémem válečků a vodítek. Uvnitř umístěte přepážky a připojte / nainstalujte náplň. V některých vestibulích je vestavěná šatní skříň kupé vyráběna na místě bývalé spížky, s jiným uspořádáním je možné na konci nakonec opustit část.

Vestavěná skříňka zabírá výklenek nebo část místnosti od stěny ke stěně

Vestavěná skříňka zabírá výklenek nebo část místnosti od stěny ke stěně

Pokud to není možné, vložte skříň skříně. Jedná se o plnohodnotný velký šatník se zadní stěnou. boční stěny, podlaha a strop. To se liší při návrhu dveří a plnění. Další rozdíl - tento typ skladovacích systémů se snaží dělat pod stropem, aby co nejvíce využil celého prostoru. Ano, a vypadá lépe.

Oddíl skříně skříně. Existuje více materiálů, ale funkce je stejná

Oddíl skříně skříně. Existuje více materiálů, ale funkce je stejná

Dalším výhledem je rohová skříň prostoru na chodbě. Obvykle jsou malé velikosti, pohodlné, protože umožňují použít prostor v rohu, který je obtížně použitelný jiným způsobem. U velkých úhlových konstrukcí je obtížné vyzdvihnout náplň v rohu - a proto je vhodné, aby bylo vhodné jej použít.

Jedna z variant rohového pouzdra oddělení v hale - mezi dvěma dveřmi

Jedna z variant rohového pouzdra oddělení v hale - mezi dvěma dveřmi

Radiální skříně v prostoru. Odlišují se tím, že mají nerovnoměrnou a zakřivenou část obličeje. Boční stěny mohou být také zaoblené. Takový nábytek je čistě individuální a vypadá velmi dobře, ale stojí to víc.

Radiální skříně vypadají mimořádně

Radiální skříně vypadají zajímavě

To je stručně o tom, jak jsou kupé kabiny a jak se vejdou do chodby a chodby. Najděte ten nejlepší typ - prostě se musíte podívat na plán, zjistěte, kde se tento nábytek může hodit teoreticky. Pak zhodnoťte, jak pohodlné je právě toto místo a nezapomeňte vzít v úvahu směr, ve kterém jsou otevřeny další dveře. Pokud je to nutné, mohou být převáženy nahrazením závěsů.

Rozměry

Nejmenší skříně oddělení jsou vyrobeny ze dvou dveří a mají šířku 1-1,5 m. Maximální délka skříně je omezena počtem dveří. Maximální hodnota je nastavena na 5. Měli bychom poznamenat, že na podlaze je namontován poměrně široký profil s pěti "kolejnicemi", které na válce ukládají válce na dveře. Podobný profil je připojen k stropu.

Hloubka oddělení může být libovolná, ale standard je považován za 45 cm a 60 cm. Objednávka se děje od 400 mm do 700 mm. Ve výšce skříňového prostoru může být pod stropem. Obvykle se vyrábějí v rozmezí od 2000 mm do 2700 mm.

Plnění

Po určení typu a rozměrů skříně rozvaděčů se začíná rozvíjet náplň. Tato výplň, která se nachází za dveřmi. Vzhledem k tomu, že na chodbě většinou opouští vnější oblečení a boty, nejprve zaujmou místo pod nimi.

Rozložení vnitřního prostoru prostoru: dvě a tři dveře

Rozložení vnitřního prostoru prostoru: dvě a tři dveře

Vybavení pro svrchní oděvy

Pro kabát a další délku oblečení budete potřebovat oddíl, kde můžete zavěsit závěsy. Je-li šířka skříně 60 cm nebo více, umístěte běžnou příčku, na kterou jsou připevněny závěsy (závěsy). Může být umístěn na úrovni ramen nebo mírně vyšší.

Když je hloubka dostatečně nastavena, příčné nosníky

Když je hloubka dostatečně nastavena, příčné nosníky

Pokud je šířka vnitřního prostoru skříně 45 cm nebo méně, je třeba hledat výsuvnou konstrukci - příčný (přední) tyče, na které se závěsy zavěšení paralelně ke dveřím, spíše než ze strany na něj. Podobné struktury jsou připojeny těsně nad úrovní hlavy - takže je pohodlnější. Musíte zvednout ruku a zavěsit závěs. Protože je na této úrovni přibližně připojen k pluku a k němu už je bar.

Tyče pro přední umístění závěsů

Tyče pro přední umístění závěsů

Výška těchto oddělení závisí na tom, co plánujete uložit zde. Pod kabáty, kabáty, kožichy tvoří 130-150 cm v závislosti na nárůstu majitelů. Pod bundy, bundy a další. podobné oděvy odklánějí 90-120 cm.

Při výšce oddílů 220 cm a více, v jedné části, pokud je to nutné, můžete umístit dvě přihrádky na kolejnice s rameny. V horní části není lišta, ale pantograf. Tento příčník s mechanismem, který umožňuje jeho zvedání a spouštění.

Pantograf vám umožní použít místo nahoře

Pantograf vám umožní použít místo nahoře

To vše vám umožní pohodlně a kompaktně umístit vaše vnější oblečení.

Uložení obuvi

Pod botami je přidělena spodní část šatníku. Pro skladování obuvi je vhodnější instalovat nejen police ze dřevotřískové desky, ale také síťoviny. Za prvé, takové police jsou lepší "viditelnost", za druhé, nehromadí prach a nečistoty a za třetí je vhodné položit boty na paty.

Nápady pro ukládání bot ve skříňce pro chodbu

Nápady pro ukládání bot ve skříňce pro chodbu

Na fotografii vidíte speciální kluzné systémy pro boty. Oka, která jsou užší, můžete upevnit dvě v jedné komoře: na pravé a levé stěně. Nejsou příliš široké a mezi nimi je i malá vzdálenost.

Namísto mřížky můžete namontovat několik trubek nebo tyčí na sebe. Zadní trubice by měla být o něco vyšší.

Další způsob, jak ukládat boty do skříně na chodbě

Další způsob, jak ukládat boty do skříně na chodbě

Výška oddílů pro boty je určena na základě jejich počtu. Někdo stačí pro dva, ale pro někoho a pět nebude dost. Kromě toho je skříň šatny na chodbě pohodlná, že můžete rozvinout náplň pro své potřeby.

Regály-krabice

Na samém vrcholu stavby - pod stropem - zhotovte rozsáhlé oddělení, které uchovává velké zřídka používané věci. Můžete také odeslat oblečení, které se v této sezoně nenosí. Výška této police je asi 60 cm, ale vidíte okolnosti.

Jedna z variant uspořádání šatníku pro vnitřní chodbu

Jedna z variant uspořádání šatníku pro vnitřní chodbu

Zbývající volný prostor je naplněn policemi a zásuvkami nebo drátěnými košemi. Zde bude možné skladovat klobouky, tašky, palčáky, rukavice, šály atd. Je také vhodné mít deštníkový oddíl. Zvláště je potřeba pro dlouhé deštníky typu "třtiny". Jejich distribuce je libovolná - zdá se vám pohodlnější a děláte to. Existuje pouze jedna nuance se zásuvkami. Oddíl, kde jsou, by měl být užší než šířka dveří. Pouze v tomto případě budou krabice vytaženy.

Vysavač a žehlicí prkno

V oddělení skříně pro chodbu můžete skrýt žehlicí prkno a vysavač. Jedná se o dvě zařízení, u kterých je obtížné najít úložný prostor.

Skříňový prostor v hale: plán s rozměry

Skříňový prostor v hale: plán s rozměry

Níže uvedený obrázek poskytuje prostor pro pravidelnou žehlící desku. Mimochodem, jsou vestavěny se systémem upevnění ke stěnám. Ale v takovém případě je nebudete moci přenést do jiné místnosti a budete muset žehlit v chodbě.

Pod vysavačem jednoduše přidělite vhodný rozměr. Může být speciálně naplánováno pro existující jednotku.

Více informací o plnění skříňových skříní naleznete zde.

Návrhy designu a designu

Nejdříve si promluvme o tom, co dělá skříně kupé. Celá konstrukce může být rozdělena na tělo a fasádu (dveře). Pouzdro je vyrobeno z laminované dřevotřískové desky nebo MDF. Varianta s dřevotřískovou deskou je levnější, ale konstrukce je pouze přímočará - tento materiál se neohýbá a technologie její výroby neumožňuje získání zakřivených povrchů. MDF - ekologičtější a nákladnější materiál. Z toho je možné tvarovat zaoblené obličeje.

MDF umožňuje vytvořit zaoblené tvary pro nábytek. Tyto skříně se nazývají radiální

MDF umožňuje vytvořit zaoblené tvary pro nábytek. Tyto skříně se nazývají radiální

Fasády nebo dveře pro skříně v oddělení jsou vyrobeny z různých materiálů, které jsou rámovány v profilovém rámu. Používají: