Obrazovky pro ohřev baterií

Ne vždy baterii prosím jejich vzhled. Některé modely způsobují pálící ​​touhu je skrýt. Jedním z řešení problému - mříže pro radiátory. Varianty hmotnosti, na jiné kabelce, v různých typech a stylech. 

Něco o topném zařízení a grily pro baterie

I když jsou pro dekoraci potřeba mřížky pro radiátory, nezapomeňte, že baterie musí topit místnost. Každá obrazovka snižuje přenos tepla, a to i v těch nejjemnějších a jemnějších. Další otázkou je, že se sníží množství převáděného tepla o 10-15% a druhá o 60% nebo dokonce více. Je nepravděpodobné, že byste chtěli sedět v krásné, ale chladné místnosti, takže při výběru dekorační mřížky je třeba zvážit, jak se bude teplo šířit.

Ztráta tepla

Ztráta tepla

Zásada přenosu tepla z chladiče bez mřížky je znázorněna na obrázku. Základní myšlenka spočívá v tom, že vzduch musí pocházet zespodu, procházet baterií, zahřívat, jít nahoru. Takže naše topení funguje. Při výběru mřížky nebo obrazovky si to pamatujte. Pro normální cirkulaci vzduchu je nutné mít v dolní části volný prostor a v horní části není kryt. V extrémních případech by měl víko mít velkou oblast perforace.

Dobrá volba - velké otvory umožňují volný pohyb vzduchu

Dobrá volba - velké otvory umožňují volný pohyb vzduchu

Ale pokud se podíváte na mnoho dekorativních mříží, můžete okamžitě říct, že místnost bude studená. Zvláště to ovlivňuje mříže na radiátorech ve formě krabice, které mají ze všech stran stěny. V případě, že jsou velmi jemné, jako na fotografii výše, speciální bez problémů, ale pokud z masivního dřeva (viz obrázek níže), téměř bez perforace nebo s minimálními otvory, připravte se na topných neefektivnosti.

Baterie je pokryta pevnou vrstvou dřeva bez otvorů

Baterie je pokryta pevnou vrstvou dřeva bez otvorů

Dřevo je samozřejmě estetický materiál, ale má vysokou tepelnou kapacitu. Zatímco se dřevo nezahřívá, místnost bude studená. A jelikož pole je nad radiátorem a nejsou otvory pro cirkulaci, radiátor pod touto roštem bude horký, ale místnost bude studená.

Úkoly a materiály

Častěji se na výzdobách vytápějí mřížky na vytápění - zdaleka ne všechny topné zařízení vypadají atraktivně a mřížky někdy velmi krásné. Druhým úkolem, často prováděným na obrazovkách baterií, je zakrýt ostré a tvrdé hrany. Platí to pro rodiny s dětmi, zejména pokud jsou instalovány litinové radiátory starého typu, například "akordeon". Jejich forma je tautmoose, a oni jsou nepatrní k místu, s výjimkou půdních pokojů.

Proveďte rošty na radiátorů vytápění z různých materiálů:

 • Kovové obrazovky pro baterie jsou vyráběny masivně. Vyrobte je z tenké oceli, která je pak pokrytá lakem. Z větší části stojí trochu, ale vypadají průměrně. Doba provozu závisí na kvalitě laku. Výhodně jsou práškové smalty. Oni trvají déle, udržet jejich odvolání po celá desetiletí. Z hlediska vlivu na vytápění jsou nejlepší volbou kovové obrazovky pro radiátory. Kov se rychle ohřeje a pak začne vyzařovat teplo. Takže tato možnost je levná (obvykle) a výrazně neovlivňuje teplotu v místnosti (pokud je perforace).

  Nejběžnější formulář a výkres mohou být libovolné

  Nejběžnější formulář a výkres mohou být libovolné

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  24 − = 18