Doska na toalety

Doska na toalety

Keramické dlaždice už dlhé roky stabilne zostali jednou z najpopulárnejších, praktických a ekonomických možností pre dizajn kúpeľne. Obrovský výber dlaždíc všetkých veľkostí, textúr a farieb vám umožní vytvoriť unikátne vo svojich druhoch dizajnových projektov, založené na najnovších trendoch a vlastných chuťových preferenciách.

Doska na toalety

typy

Keramické dlaždice používané na dokončenie kúpeľní a kúpeľní sú vo svojej veľkosti, tvaru, zložení, technických a prevádzkových charakteristikách rozdelené do niekoľkých hlavných skupín:

 • Mosaic. Mozaikové dlaždice sú najmenšie dlaždice a to je jej výhoda. Ak je konvenčná dlaždica vhodná na pokrytie hladkých a hladkých povrchov, mozaika sa široko používa na konvexné, oblúkové, asymetrické prvky, ako aj na zakrivené povrchy so zložitou geometriou. Mozaika je ideálna na vytváranie dekoratívnych panelov, zložité ozdoby, zdobenie obrubníkov. V závislosti od materiálu, z ktorého je vyrobená, môže byť mozaika kovová, keramická, sklo, zrkadlo atď. Predáva sa podľa kusov alebo celých blokov. Mozaika je ideálne kombinovaná s inými typmi náterov. Je vhodný pre vytváranie jasných, originálnych akcentov v interiéri alebo pre návrh jednotlivých povrchov.
 • Porcelánové dlaždice. Najodolnejší materiál, ktorý sa zvyčajne používa na podlahu v miestnostiach s veľkou terénnou kapacitou. V poslednej dobe sa však používa na dekoráciu stien. Je to jeden z najodolnejších a odolnejších materiálov. Zvyčajne má väčšie rozmery než obvyklé dlaždice, preto dokončovacie práce s použitím keramogranity prechádzajú rýchlejšie a ľahšie. Obrovský výber kresieb a farebných riešení tejto dlaždice vám umožní zdobiť interiér toalety v akomkoľvek štylistickom rozhodnutí.
 • Textúrované dlaždice. Relatívne "mladá" a veľmi originálna verzia prevedenia. Tento materiál je k dispozícii vo veľmi širokej škále farieb a textúr. Steny zdobené textúrou majú konvexný reliéfny povrch, imitujúci drevo, prírodný kameň, tehly a iné textúry. Cena za tento materiál je vyššia ako u konvenčnej keramiky, ale konečný výsledok stojí za to.
 • Farebné dlaždice. Jeden z najjednoduchších a najoriginálnejších riešení interiéru. Dlaždice so vzorom alebo ozdobou sú ideálne pre obkladanie jednotlivých stien, dekoráciu interiérových prvkov, inštalatérske práce, zrkadlá, nábytok, usporiadanie jasných akcentov. Je perfektne kombinovaný s monofónnym materiálom vhodným na zdobenie obrubníkov.
 • Dlaždice "metra". Obdĺžnikové dlaždice zo skla, kameňa, žuly, mramoru a iných materiálov sú dokonale prispôsobené na obkladanie kúpeľní. Hotový náter vo svojej textúre napodobňuje murivo. Vyzerá to, že táto dekorácia je veľmi drahá a ušľachtilá. Okrem čisto estetického vzhľadu má dlažba "metro" vysokú pevnosť a výkonové charakteristiky.

Doska na toalety

Doska na toalety

Doska na toalety

Doska na toalety

Doska na toalety

Najčastejšie sú dlaždice k dispozícii v tvare štvorca alebo obdĺžnika. Štvorcové dlaždice majú široký rozmer: 10 * 10, 15 * 15 atď., Končia vo veľmi veľkých rozmeroch, napríklad 600 * 600 mm. Veľké dlaždice je možné použiť napríklad na dokončenie veľkých verejných kúpeľní.

Doska na toalety

Obdĺžnikové dlaždice majú aj veľa rôznych veľkostí: 20 * 25, 20 * 30, 20 * 40 mm atď.

Typy dlaždíc

Výber správnej dlaždice pre dekoráciu toalety, nezabudnite, že pre podlahu a pre steny sú použité rôzne materiály. Pre podlahu je silnejšia a silnejšia dlažba odolná voči konštantnému mechanickému zaťaženiu. Musí mať protišmykovú vrstvu, aby sa zabránilo skĺznutiu na mokrej podlahe a zraneniam.

Doska na toalety

Doska na toalety

Doska na toalety

Doska na toalety

Pri stenách sa používa ľahká dlažba. V prvom rade pri výbere obkladov stien zvyčajne vychádzajú čisto dekoratívne vlastnosti.

Doska na toalety

vonkajšie

V závislosti od spôsobu výroby sú podlahové dlaždice rozdelené do niekoľkých typov:

 • lisované;
 • pretláčanie;
 • porcelánové kameniny.

Povrch dlaždice môže byť pokrytý glazúrou, aby sa získal lesklý lesk alebo zostal matný.

Doska na toalety

Doska na toalety

Doska na toalety

Samostatná trieda náterov zahŕňa ručne vyrábané keramické dlaždice. Jedná sa o prvotriedny materiál, ktorý je možné vyrobiť podľa jednotlivých aplikácií a náčrtov.

Doska na toalety

Keramická žula je jedným z najpopulárnejších a najpoužívanejších materiálov pre podlahy. Je odolný proti mechanickému namáhaniu, odolný, nenáročný pri údržbe, odolný voči oderu, chemickým faktorom, má širokú škálu veľkostí a bohatú paletu farieb.

Montáž na stenu

Pri obrábaní stien by ste si mali zvoliť ľahšiu dlažbu, pretože ťažká dlažba, ktorá sa používa na pokrytie podlahy kvôli jej hmotnosti, sa jednoducho nedá udržiavať vo vertikálnej rovine.

Rozmerná a textúrna séria dlaždíc používaných na obkladanie stien je nekonečná. Dlaždice môžu mať drobné rozmery (mozaika) alebo veľmi veľké, hladké alebo vlnité plochy, byť monofónne alebo maľované v niekoľkých farbách, matné, lesklé a dokonca aj zrkadlové.

Doska na toalety

Doska na toalety

Doska na toalety

Doska na toalety

Na dekoráciu stien sa v kombinácii používa jeden alebo viacero materiálov. Farebnú schému je možné udržiavať v jedinom štýle alebo dokonale kontrastných tónoch.

Doska na toalety

Možnosti kombinácie a umiestnenia dlaždíc

Pri obložení stien a stropu toalety sa môžu použiť dlaždice jednej alebo viacerých veľkostí, rovnaké alebo odlišné v štruktúre, či už monochromatické alebo farebné atď.

Doska na toalety

Doska na toalety

Doska na toalety

Doska na toalety

Ak je plánovaná kombinovaná verzia dizajnu, potom jedna z najdôležitejších kombinácií je: tmavé dno - svetlý vrch. Kombinácia kontrastu sa neodporúča pre veľmi malú miestnosť. V tomto prípade je lepšie, ak sú všetky dlaždice vyrobené vo svetlých farbách. Použitie škvrnitých dlaždíc vo vnútri kúpeľne pomôže vytvoriť zmysel pre reliéf múrov.

Doska na toalety

Doska na toalety

Doska na toalety

Doska na toalety

Doska na toalety

Existuje niekoľko najčastejšie používaných možností položenia dlaždíc:

 1. Classic. Najjednoduchšia a najpopulárnejšia verzia muriva. Pri tejto metóde sú dlaždice položené tesne proti sebe navzájom rovnobežne so stenami. Ukazuje sa jasný, geometricky správny horizontálny a vertikálny výkres. Pri klasických murivoch sa obvykle používajú štvorcové alebo obdĺžnikové dlaždice. Rôzne tradičné možnosti pomôžu pri používaní dlaždíc niekoľkých farieb a ich striedanie v šachu av inom poradí.
 2. Diagonálny dizajn. Táto možnosť je založená na základnej metóde, iba dlaždice nie sú položené horizontálne, ale diagonálne. Ukazuje sa jedna z najťažších, ale aj účinných možností čeliť. Pre uhlopriečkové murivo sa používajú štvorcové dlaždice, najčastejšie monofónne, ale niekedy sa používa kombinácia dlaždíc rôznych tvarov a farieb. Táto metóda umožňuje nielen vizuálne rozširovanie rozmerov miestnosti, ale aj skrytie malých nerovností a drsnosti stien.
 3. Tehlové murivo. Táto metóda je spravidla uplatniteľná na obdĺžnikové dlaždice, keď sa dlaždica neposkladá na šev, ale s malým roztiahnutím. Zaujímavá možnosť, ktorá vám umožňuje odísť od tradičných možností položenia dlaždíc a zdobiť miestnosť v modernejšom a originálnom štýle.
 4. "Rybie kosť". Parketové pokladanie dlaždíc. Používa obdĺžnikové dlaždice. Tento variant je obzvlášť zaujímavý v čiernobiele dlaždice, napodobňujúce drevenú textúru. Táto metóda sa používa ako pre dlaždice na stenu, tak pre dlažbu.
 5. Kombinovaný styling. Pomocou tejto metódy sa podlahové a stenové kryty položia rôznymi spôsobmi. Alebo iná možnosť: časť steny môže byť navrhnutá v klasickom štýle a ďalšia časť - variant "v úteku".
 6. Modulárna možnosť. Jedna z najneobvyklejších a najkrajších možností pre dizajn malej miestnosti. Najčastejšie sa táto metóda používa na podlahu. Dlaždice sú rozmiestnené modulmi, na tento účel sa používajú dlaždice rôznych veľkostí alebo farieb.
Doska na toalety

Doska na toalety

Doska na toalety

Doska na toalety

Doska na toalety

Tipy pre výber dlaždíc v malej toalete

Vizuálne rozšírenie malého priestoru pomôže niektoré spoločné pravidlá:

 • použitie vo vnútri panelu alebo jednotlivých zón zdobených mozaikou;
 • použitie dlaždice studenej farebnej stupnice. Môže to byť modrá, oceľová, fialová, tyrkysová. Odporúča sa vybrať jednofarebnú dlažbu bez tlače;
 • položenie dlaždíc na uhlopriečke;
 • používanie zrkadlových dlaždíc;
 • výzdoba je abstraktná, fuzzy.

Pri konštrukcii malého toaleta sa nezapadajú veľké panely alebo maľby.

Jednou z najbežnejších možností zdobenia malej toalety je oddelenie stien vodorovne od obrubníka. Horná časť miestnosti je vyzdobená v svetlých odtieňoch, v dolnej časti je tmavšia, ale nie príliš ponurá. Dobre vyzerajúce kombinácie kontrastných farebných odtieňov rovnakej farby, napríklad citrón + žltá, modrá + modrá, svetlo zelená + zelená atď.

Doska na toalety

Doska na toalety

Doska na toalety

Vizuálne zvýšenie plochy toalety môže byť pomocou veľkosti použitých dlaždíc. Na tento účel je ideálna veľkosť dlaždíc 10 x 10 x 15 x 15 cm. Malé dlaždice vyžadujú väčšiu spotrebu materiálu a miestnosť bude vyzerať väčšie ako je skutočne.

Ak má miestnosť nedostatočnú výšku, obdĺžniková dlažba, ktorá je vertikálne usporiadaná na dlhej strane, pomôže tento okamih vizuálne opraviť. Ak je návrh určený na používanie dekoratívnych okrajov alebo jednotlivých dlaždíc so vzorom, je lepšie, ak sa nachádzajú na úrovni očí.

Doska na toalety

Doska na toalety

Doska na toalety

Doska na toalety

Doska na toalety

Návrh malého toaleta je lepšie naplánovaný na základe nášho článku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 2