Instalace PVC oken s vlastními rukama

Plánování změn starých oken na nové, mnoho se zajímá, jak obtížné je dát je na vlastní pěst. Odpověď je práce středně složité. V době výměny středního okna s demontáží starého trvá přibližně 3,5-4,5 hodiny. Toto je pro osobu bez zkušeností. Zaměstnanci společností zabývajících se touto činností neustále stráví méně než hodinu. Ale instalace plastových oken s rukama majitele místnosti se neuskutečňuje v porovnání s urychleným dílem "profesionálů". Oni zjednodušují proces až na bod neodpustitelnosti, argumentujíc tím, že ceny nebyly zvýšeny po dobu 6 let a nemají čas na plýtvání. Pokud máte to štěstí, že najdete skutečně pány, můžete jim svěřit instalaci. Pokud tomu tak není - je lepší strávit víkend a nainstalovat se. 

Výstavba plastových oken

Chcete-li správně pochopit instalační proces, musíte mít představu o návrhu oken. Začněme s materiály a tituly. Plastová okna jsou vyrobena z PVC, zkráceně jako PVC. Druhé jméno - PVC okna.

Hlavním prvkem každého okna je rám. U plastových oken je rám vyroben ze speciálního vícekomorového profilu. Dělí se na několik buněk - komor. Čím více těchto buněk bude teplejší okno. Když hovoříte o tom, kolik kamer bude v plastovém okně, zadejte počet buněk v profilu.

Okna stejného výrobce s různým počtem kamer v profilu

Okna stejného výrobce s různým počtem kamer v profilu

Uprostřed návrhu, v největší komoře je vidět modrá vložka. Jedná se o výztužný prvek zvýšené tuhosti. To dává profilu požadovanou sílu. V plastových oknech je tato vložka vyrobena z plastu, z kovového plastu - z kovu (obecně z hliníku). To je rozdíl mezi nimi.

Struktura plastového okna

Struktura plastového okna

Existuje také rozdělení profilů do tříd: ekonomika, standardní a prémiová. Optimální volba, pokud potřebujete normální okna, je standardní třída. V ekonomické třídě jsou příliš tenké přepážky a začínají prakticky zmrznout od okamžiku instalace. Prémie má vysokou cenu v důsledku možností, které ve skutečnosti nejsou nutné.

Chcete-li mít nejlepší profil plastových oken, vezměte standardní třídu libovolného zařízení. Neexistuje žádný zvláštní rozdíl mezi produkty různých firem. Dlouho jsou standardizovány a všechny příběhy manažerů o výhodách jsou pohádky. Jsou-li vyráběny na továrním zařízení, neexistuje žádný rozdíl mezi nimi: všechny výrobní profily jsou již dlouho standardizovány.

Profily pro okna ve standardní verzi mají bílou barvu, ale mohou být na vyžádání hnědé - v barvě stromu a dokonce růžové. Okna z barevného profilu jsou dražší než podobné bílé.

Struktura okna

Chcete-li pochopit, co se děje v popisu procesu instalace, musíte vědět, co se nazývá každá součást návrhu.

Co obsahuje plastové okno?

Co obsahuje plastové okno?

Skládá se z:

 • Rámy. Toto je základna okna.
 • Pokud se okno skládá z několika částí, rám je rozdělen na části impost - vertikální součástí. Je-li okno dvě části, impost je jeden, jestliže tři ze dvou, atd.
 • Otevírací část okna se nazývá list, pevnou částí je lesní hlíz. Vložili dvojité zasklení - dvě, tři nebo více sklenic, pevně uchycených dohromady. Mezi brýlemi je položena fólie, která zajišťuje těsnost. K dispozici jsou okna s dvojitým zasklením se speciálními vlastnostmi: se zesíleným sklem, barevným a energeticky úsporným, což podle výrobců snižuje tepelné ztráty okny. K dispozici jsou také okna s dvojitým zasklením, mezi okny, ze kterých je čerpán inertní plyn. Také snižuje tepelné ztráty.
 • Okna s dvojitým zasklením jsou přitlačována k rámu pomocí víčka - tenkého plastového pásku. Těsnost spojení je zajištěna gumovým těsněním (obvykle černá).
 • Uzávěry jsou umístěny na roletách. Jedná se o specifický soubor mechanismů, které poskytují otevření a zavření. Mohou se lišit, protože poskytují různé funkce: otevírání, otevírání ventilací, otevírání + větrání + microvolving.
 • Pro zajištění těsnosti všech dílů - rámu, impostu a dveří - jsou nainstalovány pryžové těsnění.

Ve spodní části na vnější straně rámu (na straně ulice) jsou odvodňovací otvory, které jsou pokryty speciálními čepičkami. Prostřednictvím nich se na ulici vytváří kondenzát, který je vytvořen uvnitř kvůli rozdílům teploty v ulici a v místnosti.

Odtokové otvory

Odtokové otvory

Další okno má slabý příliv - deska je venku, odstraňuje déšť a parapetu uvnitř. Boční a horní část ze strany ulice a areálu jsou uzavřeny svahy. Mohou být také dodávány z plastu nebo vyrobeny jinou technologií.

Jak nastavit okno PVC zde.

Jak měřit plastové okno

Při objednávání oken budete potřebovat šest velikostí: výšku a šířku okna, délku a šířku okenního parapetu a sklon. Aby bylo možné vše správně měřit, je nutné určit, zda máte clonu s oknem nebo bez čtvrtiny.

Otevření s čtvrtinou a bez

Otevření s čtvrtinou a bez

Zkontrolujte otvor. Je-li vnější část okna již, je otvor o čtvrtinu. V tomto případě jsou měření prováděna v nejužším místě: otvory mají zřídka ideální geometrii, proto je třeba měřit na několika místech. Najděte nejmenší hodnotu a přidejte 3 cm. Převeďte výšku tak, jak je.

Pokud je otvor na úrovni, výpočet je jiný. Změřte šířku a výšku. Z naměřené šířky trváte 3 cm, z výšky - 5 cm. To bude výška a šířka vašeho okna. Na šířku odstraňte 3 cm, protože potřebujete mezery minimálně 1,5 cm od obou stran pod montážní pěnou. Ve výšce trváme 5 cm, protože vrchol potřebuje všechny stejné 1,5 cm, a ze spodu - 3,5 cm půjde k instalaci parapetu.

Délka okenního parapetu a odliv jsou zachyceny s okrajem - 5-10 cm více než šířka okenního otvoru. Při instalaci a stoupání a parapetu trochu "utopit" v sousedních stěnách, tam bude přebytek. Šířka odlehčení je standardní, takže je vybrán nejbližší větší. Na prahu se situace liší. Jeho šířka je libovolně zvolena - na žádost majitele. Někdo má rád široký - takže můžete něco dát, někdo preferuje vyrovnat zeď. Takže neexistují žádná pravidla.

Dokonce i v objednávce budete muset určit, kolik a jaké části budou ve vašem okně: zda je dřevitá tetřev, kde se nachází, kolik letáků, se kterými jsou stranou, jak by se měli otevřít. Bude nutné uvést typ armatury (ventilace, mikrovlákno).

Příprava

Pokud změníte okna, instalace plastových oken s rukama začne demontáží starého okna. Problémy obvykle nevznikají: nevytvářejte přestávku. Po demontáži je potřeba provést kontrolu nad otvorem: odstraňte vše, co by mohlo vypadnout. Pokud jsou nějaké vyčnívající části, je třeba je vyjmout - pomocí kladiva, sekáče nebo elektrického nástroje. Když je letadlo vyrovnáno, musíte odstranit všechny stavební zbytky. V ideálním případě - zamíchejte vše, až do prachu, jinak během instalace je pěna špatně "sebrat" se stěnou.

Příprava otvoru pro instalaci

Příprava otvoru pro instalaci

Pokud jsou příliš velké hrnce nebo jeskyně, je lepší je pokrýt cementovou maltou. Čím hladší je otvor, tím jednodušší bude instalace. S volnými materiály stěn mohou být ošetřeny pojivem: penetračními lepícími základními nátěry.

Jak nainstalovat: výběr způsobu instalace

Existují dva různé způsoby: s rozbalením okna (bez demontáže) a bez něj. Při rozbalení do rámu vyvrtejte otvory a přes ně vedou do stěny kotvy. Tato metoda je složitější, ale upevnění je spolehlivější.

Jedná se o instalaci na kotvícím šroubu. Na každé straně oblékli tři kusy

Jedná se o instalaci na kotvícím šroubu. Na každé straně oblékli tři kusy

Při instalaci bez rozbalení jsou kovové desky připevněny k rámu zvenku a pak ke stěnám. To je samozřejmě rychlejší, ale hora je velmi nespolehlivá: pokud je zatížení větrem značné, rám bude zkosený nebo se bude prohýbat.

Toto je spojovací prvek, který nejčastěji používají instalační pracovníci. Podle mého názoru vypadají nepřesvědčivě

Toto je spojovací prvek, který nejčastěji používají instalační pracovníci. Podle mého názoru vypadají nepřesvědčivě

Pokud opravdu nechcete rozkládat okno, můžete ho namontovat na desku, ale není to úzká a tenká, ale silná a široká, což se často používá při instalaci krokví.

V podstatě mohou malé okny instalované na montážních deskách, pokud nejsou žádné značné zatížení větrem, běžně stát. Pokud žijete v oblasti se silnými větry a vyfouknou hlavně na vás v oknech, pokud je byt ve výškové budově ve vysokém patře - v těchto případech je nutná instalace s vybalením.

Níže naleznete emocionální a přehledné video, které vysvětluje, proč je lepší použít kotvu.

Instalace moskytiéry je popsána v tomto článku.

Instalace plastových oken pomocí vlastních rukou: krok za krokem

Popište obě metody: najednou bude zapotřebí metoda s montážemi na desky. Používá se v budovách z pěnových bloků, jejichž nosnost je nízká a zatížení oken musí být rozloženo na velkém povrchu. Jiný způsob instalace plastových oken je nezbytný, pokud je budova postavena podle "vrstvené" technologie. Například před a za betonem a mezi nimi vrstvu izolace. Pokud by okno mělo stát přesně v měkké vrstvě, mělo by být připevněno deskami. Instalace PVC oken do cihel, bloku strusky, panelu apod. dům je žádoucí na kotvě.

Vybalení instalace

Instalace plastových oken pomocí vlastních rukou začíná měřením. Změřte otevírání rámečku a okna, ujistěte se, že jsou kompatibilní. Pak můžete začít pracovat. Proces začíná rozbalením (rozbalení) okna PVC. Zde jsou kroky v krocích:

    1. Odstraňte křídlo okna:
     • Zavřete okno (rukojeť je dolů).
     • Odstraňte plastové kryty na obou kloubech. Jsou propíchnuty šroubovákem.
     • Na horní smyčce je kolík, který poskytuje pohyblivé spojení. Je vystředěná a mírně vyčnívá. Je zatlačen, dokud se neuskočí (můžete si vzít kovovou desku, položit ji na čep a lehce klepnout na desku). Zepředu vyčnívá čep. Nyní je možné ho zachytit bočními noži nebo kleštěmi a vytáhnout ji dolů.
     • Při držení listu v horní části otevřete zámek. Za tímto účelem položte rukojeť do vodorovné polohy. Zvedněte horní část lehce směrem k sobě, zvedněte list a vyjměte jej ze spodního kolíku.

     Všechna závěrka byla odstraněna. Chcete-li, aby to bylo jasnější, podívejte se na video. Podrobně popisuje, jak odstranit a umístit list na plastové okno.

    2. Na glukhare odstraňte okna s dvojitým zasklením. Udržuje se na úkor skleněných korálků. Musí být odstraněny, pak samotná skleněná jednotka zanechá bez problémů. Odstraňují ledovce takto:
     • Několik úzkých a pevných je vloženo do mezery mezi kuličkou a rámem. Pokud není k dispozici žádný speciální nástroj, doporučujeme použít malou špachtlí. Demontáž začíná jednou z dlouhých stran.
     • Spatové rohy úhledně vběhly do štěrbiny a postupně je odrazily od rámu.
     • Bez vyjmutí nástroje se trochu posuňte a opět zatlačte zasklívací lištu.
     • Projíždí po celé délce. Výsledkem je, že zasklívací lišta je téměř úplně oddělena, je jednoduše vytažena.
     • S krátkou stranou je vše jednodušší: uvolněná hrana je tlačena a lopatka je vytažena z drážky otáčením špachtle. Uchopte osvobozený okraj rukou a vysuňte.

     Nyní se můžete pokusit odstranit okna s dvojitým zasklením. Jen opatrně: je těžké. Pokud to nevyjde, odstraňte ještě jeden z zasklívacích perliček. Stačí se ujistit, že okno je nakloněné a skleněná jednotka nevypadá. Nyní můžete v případě potřeby vyměnit skleněnou jednotku sami. Podívejte se na video o tom, jak střílet zasklívací perličky z PVC okna.

   1. Osvobozený rám na vnějším obvodu je nalepen speciální samolepicí páskou. Jeho instalace doporučuje společnost GOST. S ní se okno tak neztuhlo.

    Kde se lepí pásky při přípravě plastového okna pro instalaci

    Kde se lepí pásky při přípravě plastového okna pro instalaci

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    41 + = 46