Jakie tapety są, gdzie są najlepiej wykorzystane

Przyklejanie ścian za pomocą tapety jest najbardziej oczywistym i powszechnym sposobem wykończenia. Ale ten materiał wykończeniowy ma inne cechy i ceny. Jakie są rodzaje tapet, jakie są różne, gdzie najlepiej się posługiwać - o tym wszystkim porozmawiamy później.

Szeroka gama pozwala wybrać wykończenia dla każdego stylu

Szeroka gama pozwala wybrać wykończenia dla każdego stylu

Klasyfikacja według cech

Aby nie pomylić się przy wyborze tapety, musisz mieć pojęcie o tym, czym są w ogóle. Zacznijmy od ogólnej klasyfikacji opartej na różnych cechach i właściwościach.

Pierwszą rzeczą, którą należy określić, jest to, jak bardzo finisz powinien "zaprzyjaźnić się" z wodą i jak często trzeba go prać. Na tej podstawie są to:

 • Zwykłe, które czynią pranie chemiczne - odkurzacz z miękkim pędzelkiem. W najbardziej zanieczyszczonych miejscach można lekko wytrzeć wilgotną gąbką, ale nie bardziej szorstki - będą się drzeć. Zasadniczo grupa ta obejmuje tapety papierowe, a także niektóre rodzaje akrylu (które są tańsze).
 • Wodoodporny. Czyszczenie jest możliwe za pomocą szmatki i gąbki, ale bez dużej staranności. Dopuszcza się stosowanie ciekłych detergentów w stanie rozcieńczonym i ograniczoną liczbę razy.

  Graficzne przedstawienie zmywalnej zdolności tapety

  Wyświetlanie graficzne stopnia zmywalnej zdolności tapety

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  4 + 4 =