Bir ev inşa etmek daha iyidir

Mevcut gelişme aşamasında özel evler inşa etmek için 20'den fazla teknoloji var. Bu teknolojinin en iyisi olduğunu söylemek kesin ve bu kesinlikle kötü, bu imkansız. Hepsi kusurlu, hepsi olumlu ve olumsuz noktalara sahip. "Ne tür bir ev inşa etmek" sorusunu doğru bir şekilde cevaplamak için, evinize yaptığınız temel gereksinimleri belirlemeniz gerekir. Altında teknoloji seçiyorlar. En iyi evlerin tanımı herkes için, malzeme ve teknoloji için de farklıdır.

Ev inşa etmeyi düşünmek, her şeyden önce maliyete dikkat etmek

Ev inşa etmeyi düşünmek, her şeyden önce maliyete dikkat etmek

Hangi evler inşa edildi

Tüm dış duvarlar iki büyük gruba ayrılabilir: atalet ve atalet. Atalet evleri büyük ısı kapasitesine sahip malzemelerden üretilmiştir. Isı biriktirme özelliğine sahipler ve sonra yayarlar. Ve radyasyon kızılötesi aralığında gider. Bu tür evlerde, nispeten düşük bir sıcaklıkta bile, hava sıcaktır. Duyum: kızılötesi ısı vücudumuz tarafından daha iyi algılanır.

Ataletsiz evlerin duvarları, farklı kompozisyon ve kıvamdaki malzemelerin "turtası" dır. Ancak hepsinin bir özelliği vardır: malzemeler iyi veya mükemmel ısı yalıtım özelliklerine göre değişir, ancak düşük ısı kapasitesine sahiptirler. Bu tip evler arasındaki ana fark, duvarları değil, havayı ısıtması ve çabucak ısınmasıdır, fakat aynı zamanda soğur. Sıcaklığı uzun süre tutmak için, odalar hava geçirmez hale getirilmiştir. Ve bunun dezavantajları var. Özellikler ve materyaller hakkında daha fazla konuşacağız.

Atalet malzemeleri

Atalet malzemesinde, duvarlar ısı biriktirme ve nemi giderme özelliğine sahiptir. Birikmiş ısıyı olabildiğince uzun tutmak için dış yalıtımları olmalıdır. Atalet malzemelerinden binaların avantajı, ısıtmanın yokluğunda, sıcaklığın oldukça uzun bir süre "tutulmasıdır". Bu tür teknolojilerin sürekli ikamet evleri için daha uygun olduğunu izler. Geçici bir ziyaret için - yazlıklar için - rahatsız edici ve akıl dışıdırlar: Duvarlar ısındığında çok zaman geçer. Ve duvarlar soğuk iken, odalar soğuktur.

Ataletli evlerde, duvarlar uzun bir süre ısıtılır, ancak daha sonra birikmiş ısıyı da uzun süre transfer ederler.

Ataletli evlerde, duvarlar uzun bir süre ısıtılır, ancak daha sonra birikmiş ısıyı da uzun süre transfer ederler.

Atalet konutlarının yapımı için malzemeler:

 • seramik tuğla (katı ve içi boş);
 • kerpiç;
 • seramik bloklar;
 • köpük blok ve ondan bir monolit;
 • gaz bloğu;
 • genişletilmiş kil bloklar ve monolit;
 • kerpiç evler;
 • kül blok.

Bu tip evlerin ana dezavantajı, oldukça yüksek bir maliyet ve inşaat süresidir. Bir yerlerde bu eksiklikler daha açık, daha az yerlerde, ama genel olarak bunlar: güçlü bir temel gereklidir, duvarlar uzun şekillenir.

Ağır evler için yapı malzemelerinin karşılaştırmalı özellikleri tablosu

Ağır evler için yapı malzemelerinin karşılaştırmalı özellikleri tablosu

Ataletsiz malzemeler

Konut dışı evler, düşük enerji yoğunluğuna sahip malzemelerden yapılmıştır. Temel olarak, bunlar duvarlar için çok katmanlı bir pasta sağlayan modern malzemeler ve teknolojilerdir. Ana nokta, hemen hemen hepsinin, düşük buhar geçirgenliğine sahip olmaları ya da hiç çift yapmamalarıdır. Hava ile aynı: duvarlardan geçmez. Bu, nemi düzenlemek ve taze hava girişini sağlamak için karbon dioksiti ortadan kaldıran yetkili bir havalandırma sisteminin gerekli olduğu anlamına gelir.

Eylemsiz olmayan evlerin temel gereksinimi, teknolojinin ve odanın sızdırmazlığının gözlenmesidir ve hava düzenleme, havalandırma gerektirir

Eylemsiz olmayan evlerin temel gereksinimi, teknolojinin ve odanın sızdırmazlığının gözlenmesidir ve hava düzenleme, havalandırma gerektirir

Ataletsiz evler bu tür malzemelerden oluşur:

 • 3D panel, MDM, SOTA - polistiren sistemin içinde ve dışta kalın bir şekilde güçlendirilmiş beton;
 • Termodrom, İzodom - beton, genleşmiş polistirenden yapılmış sabit kalıp içine dökülür;
 • polistiren beton - yeni bir malzeme türü - polistiren dolgu ile beton;
 • sandviç paneller - genellikle endüstriyel nesneler üretiyorlar, ancak bazen ekonomi uğruna ülke evleri inşa ediyorlar;
 • SIPpanels - iki tabak OSB arasında bir ısıtıcı (mineral yün veya polistiren);
 • çerçeve evler - kontrplak levhalar veya OSB arasındaki yalıtım:
  • ahşap bir çerçeve üzerinde;
  • metal üzerinde;
 • Vakum panelleri - henüz özel konut yapımında kullanılmayan, ancak zaten mevcut olan yeni bir inşaat teknolojisi.

Ataletsiz evlerin ana avantajı kısa sürede ve düşük inşaat maliyeti. Duvarlar hafif olduğu için, bu tür yapıların temelleri ucuzdur. İnşaat maliyetlerinin önemli bir bölümünü oluşturdukları için, inşaatın genel fiyat indirimi önemlidir. Hangi evin inşa edileceğine ve ana kısıtlamanın paraya ve / veya ereksiyona zaman olduğuna karar verirseniz, bu malzemelerden seçim yapmanız gerekebilir. Ancak, havalandırma sistemlerinin kurulumunu unutmamalı ve hesaplamalardaki maliyetini hesaba katmalısınız. Aksi halde, yaşamak çok rahatsız olacaktır ve bazı durumlarda - imkansız olacaktır.

Bu, yeni teknolojilerin satıcılarının avantajlarını gösterdikleri bir diyagramdır.

Bu, yeni teknolojilerin satıcılarının avantajlarını gösterdikleri, kusurları hakkında "unutmayı" amaçlayan bir diyagramdır.

Ahşap evler

Ayrı durmak ahşap evlerdir. Bu ev kütüklerden veya kirişlerden (düzenli, profilli, yapıştırılmış) yapılmıştır. Bir yandan, duvarlar nefes alır, öte yandan - ataletleri küçüktür. Önceden, bu tür yapılar, binanın merkezinde büyük bir ısı kapasitesine sahip bir fırın olduğu gerçeğinden dolayı kısmi bir atalete atfedilebilir. İçinde biriken ısı, ateş yakılana kadar evi ısındı.

Ahşap bir evde bugün Başarısız, bir tuğla fırın ısıtmak için birkaç yer. Bu esas olarak su ısıtma. Evin dışı atalet isnat edilebilir Çünkü büyük çaplı günlükleri hala en az önemli ataleti varsa, o zaman 150 * 150mm ısı kesinlikle yeterli değildir Araç çubuğunda saklanır. Gece düşer veya açılır yakıt veya elektrik geceleri faaliyet kombi koydu. çıkış yolu vardır - dış yalıtım yapmak. açık ve oldukça etkili bir önlemdir ama sadece izolasyon ve kumaşın buharı geçirgenliği.

Uygun bakım olmadan, ev böyle görünecek

Uygun bakım olmadan, ahşap ev böyle görünecek

Bir başka önemli husus daha var: Ahşap evlerin normal bir görünüme sahip olması için, yıllık bir bakıma ihtiyaçları var. Bu, her yıl veya her iki yılda bir (tedavinin türüne bağlı olarak) ya fırça ile çalışmak ya da çalışanları işe almak zorunda kalacağı anlamına gelir. Bu olmadan, güzel yapı siyah ve çekici olmaya dönüşecek. Aslında, dışarıdan bir dekorasyon yapmak için bir yol var, ve bu hala maliyetler, aynı zamanda ahşap bakım - emprenye, renkler çok değer veriyor.

Gördüğünüz gibi, gerçekten ideal teknolojiler yoktur. Bir ev inşa etmek olduğuna karar için, doğru ve tüm özelliklerin bilinmesi ile duvarları için malzeme ve inşaat teknolojisini seçmek için izin temel unsurları belirlemek için, onların durumun çıkması gerekir. Evler için en tipik gereksinimlere biraz daha yakından bakalım.

Bu makalede okudu bir bar bir ahşap ev bina özellikleri. 

Hangi ev inşa etmek daha ucuzdur?

Başlangıç ​​olarak, bir sanayi tesisinin tüm ataletli malzemelerinden bir temel ve bir kutu kutu kurma maliyeti, eylemsiz olmayan bir malzemeden kesinlikle daha pahalıdır. Yüksek bir yoğunluğa sahiptirler ve bu da binanın kütlesini etkiler ve bu da bodrum katının maliyetinde artışa neden olur.

En pahalı ev tuğladır. Bunu bir ölçüt olarak ele alacağız ve diğer teknolojiler kullanarak inşaat maliyetini karşılaştıracağız. Sonraki değer - seramik bloklardan - tuğla fiyatının yaklaşık% 90'ı. Bu grubun en ucuzları kerpiç ve kerpiç evlerdir.

Ev% 100 yeşil, sıcak, ucuz. Masal, teknoloji değil

Ev% 100 yeşil, sıcak, ucuz. Masal, teknoloji değil

Zamanınız ve havanız varsa, yaz boyunca çok büyük bir evde kerpiç tuğlalar yapabilir ve kurtarabilirsiniz. Malzemelerin maliyeti ile birçok modern teknolojiyle rekabet edebilirler. Özellikle de kil bağımsız olarak benim olabilir. Diğer dolgu maddeleri saman, gübre vb. - Ya bedava ya da biraz dur. Tek zaman - bir tuğla yapmak için zamana ihtiyacın var ve bazen paradan daha pahalı - çünkü bunlar endüstriyel olarak üretilmiyorlar. Diğer bir sınırlama iklimdir - tüm havalar kilin taş yoğunluğuna kadar kurumasına izin vermez. Bu nedenle, bu teknoloji sıcak yazları olan bölgelerde bütçe inşaatı için kullanılabilir.

Adobe'den daha pahalı, ama bir tuğladan çok daha ucuz, bloklardan bir yapı. Gaz beton, genişletilmiş kil beton ve köpük beton blokları, benzer bir tuğla ev inşaatı için tahminlerin yaklaşık% 70-75'ini gerektirir. Ancak gaz betonu mükemmel su geçirmezlik gerektirir ve yüksek seviyede yeraltı suyu bulunan alanlarda risklidir. Ucuz mantar küldür. Bu arada, kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak cüruf betonunun hizmet ömrü yaklaşık 50 yıldır. Sonra çökecek.

Gaz beton bir ev inşaatında burada okuyun. 

Daha da önemlisi - eylemsiz evlerin inşası için bir tuğla evin maliyetinin yaklaşık% 30-50'si gereklidir. En ucuz henüz - CIP panelleri. Tuğla inşaatının üçte birinden fazlasını almazlar. Tel kafeslerde - yaklaşık% 40 alacaktır. Ancak aynı zamanda hizmet ömrü, malzemelerin kalitesine ve teknolojiye uyumun doğruluğuna bağlı olarak yaklaşık 25-50 yıldır. Bununla birlikte, bu bütün grup için, teknolojiye uyum temeldir: küçük sapmalar bile acınacak sonuçlara yol açabilir.

Bu makalede, bir ahşap çerçeve üzerinde bir evin inşaatı ve metal bir çerçeve üzerindeki evler hakkında.

En düşük maliyet şimdi bir SIP panel kutusu

En düşük maliyet şimdi bir SIP panel kutusu

Bir kez daha, tüm inertsiz kutuların maliyetinin havalandırma sisteminin maliyetine eklenmesinin gerekliliğine dikkat çekiyoruz. Eğer ortaya çıkarsa - doğal değilse - zorunludur (cihazda ve bakımda daha pahalıdır). Ancak havalandırma olmalı ve doğru şekilde tasarlanmalıdır.

Bir ahşap evin inşaatı, tuğla maliyetinin yaklaşık% 60-70'ine ihtiyaç duyacaktır. Ancak burada, kütüğün kalafatlanması ve öğütülmesini eklemek gerekiyor. Onlarsız, yapamazsın. Ahşap bir evin hemen bitmesini istiyorsanız, parlatma gerekli değildir.

Neyin daha hızlı yapılacağı

Bir tuğla evde en uzun inşaat süresi (yine). Yapımında en az bir yıl sürecek. Tüm teknik süreçler gecikmeden devam edecekse budur. Hazır bir keresteden bir kutu yapı taşı mera yaklaşık 6 ay sürecek. 1-3 ay boyunca her türlü panelden bir ev inşa edebilirsiniz. Çerçeve evlerin montajı için aynı miktar gereklidir.

Ve yine ahşap evler herhangi bir gruba sığmaz. Köşeleri yerinde keserseniz, duvarları yaklaşık bir ay, belki iki olsun toplayın. Bitmiş bir proje sipariş ettiyseniz ve site doğranmış kaseler ile bir düzene getirildiyse, birkaç gün içinde katlanabilir. Temel ve çatıya zaman ekleyin. Toplam altı aya kadar olacak. Ancak duvarların gasp edilmesinden hemen sonra girmek için işe yaramadı - en az altı ay, hatta bitirmek için bir yıl bile gerekiyor - malzemenin başlangıçtaki önemine bağlı.

Bir tuğla ev inşa etmek için en uzun

Bir tuğla ev inşa etmek için en uzun

Hemen yapıştırılmak için yapıştırılmış kirişlerin bir evi başlatılabilir. Diğer tüm ahşap evler en az altı ay sürmelidir - ağaç küçülmeli ve oturmalıdır, işletme boyutlarını almalıdır. Yükseklikteki fark çerçeve başına 15-20 cm'ye kadar çıkabilir ve bu çok fazladır. Bu nedenle, bitiş sadece 9-12 ay sonra. Bu yüzden kutuyu yerleştirin ve bu durumda hızlı bir şekilde hareket etmeyecek.

Yani, özellikler - deniz. Ama ülkede hangi evin inşa edileceğine karar verirseniz ve sadece mevsimde orada kalırsanız, orada harcayabileceğiniz çok fazla para arz veya fırsat olmaz, daha sonra marangozlara veya CIP panellerine dikkat edin. Ucuz ve hızlı bir şekilde üretiliyorlar. Sadece teknolojiyi iyice öğrenin: hatalardan hoşlanmıyorlar.

Evim benim kalem.

Kale duvarlarından bahsedersek, ilk etapta tuğla evler. Bunlar tam olarak kurşun geçirmez duvarlardır. Yeterince güçlü - genişletilmiş kil agregası, kül bloku, kerpiç teknolojisi. Yoğunluğu mermiyi durdurmak için yeterlidir. Diğer yapı blokları ile biraz daha zor - yoğunluğa bakmak gerekir.

Claydite beton - iyi bir seçim - güvenilir, orta fiyat ve inşaat hızında (yaklaşık 6 ay) yeterli derecede yoğundur

Claydite beton - iyi bir seçim - güvenilir, orta fiyat ve inşaat hızında (yaklaşık 6 ay) yeterli derecede yoğundur

3Dpanel, MDM, SOTA, Termodom, Izodom gibi beton bileşenlere sahip evler oldukça güçlüdür. Diğer tüm teknolojiler hiçbir şekilde ciddi şok yüklerine engel değildir. Tabii ki, onları geçemezsiniz, ama onlar kesinlikle bir kale değildir.

Gördüğünüz gibi, bir tür teknolojinin en iyisi olduğunu söylemek kesin. Avantajları ve dezavantajları tartın, en önemli anları seçin ve ne tür bir evin inşa edileceğini belirleyin, böylece gereksinimlerinizi karşılayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

36 + = 42