Yatak odasında perdeler: seçim (24 fotoğraf)

Yatak odasının son tasarımı, tekstil yatak örtülerine ve pencerelerin üzerindeki perdelere yapıştırılmıştır. Bu tesisler için mevcut tasarım eğilimleri, bir iç mekân yaratmak için çok fazla araç bırakmıyor: duvar kağıdı ve tekstiller seçimi - yatağı ve birkaç mobilyayı yenmeye yardımcı olacak ana noktalar. Sık sık değiştirmeyeceksin. Ama yatak odası için yatak örtüsü ve perdeler gibi dekor unsurları, değiştirmek kolaydır ve çok pahalı değil. Ve bu değişiklik sıkılmış tarzı kolayca değiştirecek. 

Pencere tasarımı tüm odanın tonunu ayarlar

Pencere tasarımı tüm odanın tonunu ayarlar

Yatak odası iç perdeleri türleri

Seçimi kolaylaştırmak için, sadece ne istediğinize karar vermelisiniz. Yani, hangi tarzda yatak odasına dahil olmak istiyorsun? Bu nasıl mümkün olabilir? İnan bana, bu oda basit. Kural olarak, yatak odasında duvar kağıdı nötr yapıştırılmış, yataklar da belirgin stilistik farklılık yoktur. Mobilyada başka ne olabilir? Başucu masası, çekmeceli dolap, tuvalet masası ve sandalye / osmanlı koltuk olabilir. Bütün set bu. Eğer yakından bakarsanız, ana tonun perdeler ve yatak örtüleri tarafından ayarlandığını anlayacaksınız. Onları değiştirdikten sonra stili değiştirin. Bazı aksesuarları çıkarmak / eklemek, bir sandalye koltuğuna bir kapak dikmek gerekebilir ve oda farklı görünecektir.

Klasik iç

Peki o zaman. Eğer lüks bir lüks istiyorsanız, ipeklerin parıltısını andıran parlak bir parlaklığa sahip kumaşlar aramanız gerekir; Tek bir ölçek veya jakarlı dokumadan oluşan iki tonun (mat bir arka plan üzerinde, aynı renkteki parlak desenler dokunmuş) harika bir kombinasyonunu sergiliyor. Bu tür dokular genellikle yoğun, odayı iyi koyulaştırır ve rahat dinlenmenizi sağlar.

Yatak odasının ilgili iç kısmındaki klasik perdeler

Yatak odasının ilgili iç kısmındaki klasik perdeler

Modeller, meclis bolluğu ile, belki de - lambrequins ile, yavaş yavaş alaka kaybetmekle birlikte, seçerler. Fakat klasik iç mekanlarda arzu edilen ihtişamı ve şıklığı veriyorlar. Hafif parlak kumaşlarda, herhangi bir montaj çok güzel görünüyor. Kenarlardaki perdelik tarafından vurgulanır: Ağır perdeler bükülmüş kordonlarla bağlanır.

Çok katmanlı perdeler - karartmayı istediğiniz gibi değiştirmenizi sağlar

Çok katmanlı perdeler - karartmayı istediğiniz gibi değiştirmenizi sağlar

Perdelerin bu modelleri, sayısız kıvrımlarda da toplanan perde ile harika görünmektedir. İç mekana aşırı yüklenmeden parlak ışık veren hafif, tek renkli bir örtü olabilir. Son zamanlarda dantel tuvalinden perdeler gerçek oldu. Daha ağırdırlar, ağır kıvrımlarla örülürler, ki bu da güzel görünüyor, ama farklı bir şekilde, biraz daha katı.

Dantel perdeleri pencerelere mükemmel bakar

Dantel perdeleri pencerelere mükemmel bakar

Son mevsimlerin açılışı, çift perdeli hale geldi - yakın veya zıt renklerdeki kumaşların bir kombinasyonu. Klasik iç mekanlarda da, bir lezzet veren mevcut olabilir.

Yatak odasında çift perdeler - Pencerelerin tasarımında yeni fikirler

Yatak odasında çift perdeler - Pencerelerin tasarımında yeni fikirler

Dikkat edin: örtüdeki tüm fotoğraflar üzerinde, aynı kumaştan olmasa da, aynı ölçekte tam olarak eşleşir. İçinde - iç uyumun sırrı.

Tarzı "Provence"

Hemen hemen aynı modeller, ancak diğer dokulardan farklı görünüyor. Bu tarzda, doğal kumaşlar baskındır - pamuk veya keten. Giyinme ince olabilir, sıkı olabilir. Çok şık değil ama daha kötü değil. Yatak odasında bulunan bu tür perdeler, rahatlamayı teşvik eden rahat bir atmosfer yaratmaktadır.

Stil için çiçek desenli pamuktan klasik perde modeli

"Povans" stili için çiçek desenli pamuklu klasik model

Provence - çiçek motiflerinin karakteristik özelliklerinden biri ve beyazın yumuşak, temiz tonları ile beyazın kombinasyonları: mavi, pembe, açık yeşil. Buna göre, bu tarzda yatak odası perdeleri genellikle çiçekteki kumaştan istenir. Ve stil Fransız outback geleneklerinden ilham olduğu için, kumaşlar pamuk veya keten. Bu dokulardan perdelerde oldukça farklı görünüyor, farklı bir ruh hali yaratıyor.

Kuşgözlerindeki pamuklu perdeler - başka bir seçenek

Kuşgözlerindeki pamuklu perdeler - başka bir seçenek

Belki de, bu tarzdaki perdelerin, daha çok ince yarı saydam kumaştan, fakat dantelden değil, daha laconic, biraz prisborennye olduğunu fark ettiniz. Kötü değil bu stil güneydoğu Fransa'nın parlak güneşten koruyabilen Roma perdeleri ile birleştirilmiştir.

Bu da

Bu aynı zamanda bir "Provence", ama farklı bir sesle

Gördüğünüz gibi, tekstil seçimindeki eğilim aynıdır: aynı kumaştan, aynı renkte veya duvarların tonlarından yapılmış bir örtü.

Minimalizm ve yüksek teknoloji

Stiller farklıdır, içlerindeki perdeler bir model kullanır - fırfırlar yok. Bu Japon, rulo ve Roma, bazen - kördür. Ve bir iç mekan, örneğin, Japon ve Roma olabilir, bambu ruloları onlarla birleştirebilirsiniz. Boyalı bambu ve Japon perdelerin, aşağıdaki renkte olduğu gibi, renkte birleştirilmeleri ve farklı materyallerden bile yapılabilmesi önemlidir. Yatak odası balkon erişimi olan bir pencere varsa bu set harika. Pencerede, balkondaki çıkış alanında, Roma perdelerini asabilirsiniz - kısa Japonca veya rulo.

Aynı iç mekanda Roma ve Japon perdeleri

"Yüksek teknoloji" tarzında aynı iç mekanlarda Roma ve Japon perdeleri

Yüksek teknolojide klasik modeli kullanabilirsiniz: bir dizi dar perdeler ve ince perdeler. Buradaki en önemli şey kumaş seçimidir - hafif metalik bir parlaklık ile akan kırışıklıklar yaratmalıdır.

Yatak odası tarzındaki klasik perdeler

Yatak odası tarzı "yüksek teknoloji" iç klasik perdeler

Bu tarzların her ikisi de bu yılın yeniliği için uygundur: dişli veya ip perdeler. Üst ipliklerde veya farklı malzemelerden halatlarda tutturulmuşlardır. Tarif edilen stiller için, bir sallanma duvarı oluşturan akıcı, kaygan iplikler uygun olacaktır.

İpliklerin şelalesi yarı saydam bir örtü oluşturur.

İpliklerin şelalesi yarı saydam bir örtü oluşturur.

Minimalizm çok soğuk değil, ama pencerelerin tasarımı çok benzer. Renk ve kumaş seçimi farklıdır. Kumaşlar pürüzsüz, parlaksızdır. Bu hem perdeler hem de perdeler için geçerlidir.

Klasik tarzdaki pencereler, yatak odalarındaki yataklarda geçerlidir.

Pencerelerde klasikler "minimalizm" tarzındaki yatak odalarında da uygulanabilir.

Olağandışı Japon perdeler - özgün tasarım çözümlerinin hayranları için standart olmayan bir yaklaşım

Olağandışı Japon perdeler - özgün tasarım çözümlerinin hayranları için standart olmayan bir yaklaşım

Ve yine, bir yatak odası için tekstil seçimi aynı prensipte gerçekleştirilir: Bir battaniyenin ya nötr tonlarını - beyaz veya aynı veya çok benzer bir kumaştan seçmesi.

ülke

Pencerelerin pencere tasarımında çiçek motifleri veya parlak çizimler sevenler için genişleme - ülke tarzı. Bu tarzda perdelerin tasarımı gerçekten her şey olabilir. İstenirse, berbat ve atkılar bile yapabilirsiniz. Bu stilde, yatak odalarını, sakin tonlardan sıkılan parlak, neşeli insanlarla dekore etmeyi tercih ediyorlar. Ve psikologların önerilerine rağmen, harika hissediyorlar: parlak renkli kumaşlardan geçen ışık şenlikli bir ruh hali yaratıyor.

Pencere perdeleri üzerinde bir desen ile parlak renkler - ülke tarzı bir işareti

Pencere perdeleri üzerinde bir desen ile parlak renkler - ülke tarzı bir işareti

İç mekanın geri kalanı sakinleştirici renklerde dekore edilmiş olsa bile, tekstil ruh halini değiştirerek her şeyi çözer. Aşağıdaki fotoğrafta yatak odası tarzının perdeleri ve yatak örtülerini nasıl değiştirdiğini görüyorsunuz.

Yatak odasında perdeler üzerinde çiçek motifleri

Yatak odasında perdeler üzerinde çiçek motifleri

Modern tarzı

Bir iç mekanın kimliğini açıkça belirlemezseniz, buna modern denir. Çoğu zaman bir stilde birinin diğerini, diğerini - çeker. Eğer her şeyi ustaca birleştirirseniz, yeni ve dinamik bir şey alırsınız - modern. Bu stil "omnivordur": perdelerin herhangi bir modelini uygulayın, asıl şey durumun geri kalanıyla birleştirmektir.

Modern tarz - bir iç mekanda ilginç çözümler

Modern tarz - bir iç mekanda ilginç çözümler

Örtüleri de kullanabilirsiniz, ancak açıkça belirtilmiş şekilde. Kuşgözlerindeki perdelerin yardımıyla yaratılmışlardır. Daha sonra, açık biçimde, perde, katları eşit olmayan bir mesafeye yerleştirilmiş olan ölçülerine göre ayarlanmış olan sıkı kıvrımlar ile döşenir.

Gözlü perdelerdeki perdeler açık kıvrımlar oluşturur

Gözlü perdelerdeki perdeler açık kıvrımlar oluşturur

Roma ve Japon stor perdeler de kullanılıyor. Panjurları bile deneyebilirsiniz - yatak odası güneye baktığı zaman, kendilerini tümüyle yayılan ışıktan korumak için çok yardımcı olurlar.

İnce malzemeden yapılmış panjur ve stor perdelerden oluşan bir kombinasyon - pencerelerin karartılması ve ilginç bir görsel efekt

İnce malzemeden yapılmış panjur ve Japon perde kombinasyonları - pencerelerin karartılması ve ilginç bir görsel efekt

Yatak odası nasıl gölgelendirilir

İyi bir dinlenme için, uygun ortama ihtiyacınız vardır ve parlak güneş ışığı yaratılması için gerekenler listesine dahil değildir. Güney veya doğuya bakan yatak odalarında, pencerelerin nasıl karartılacağını düşünmelisiniz.

Akla ilk gelen şey yoğun dokudır. Işığı kısmen keserler. Yoğun bir kumaş yapmak için klasik modeller mümkündür. Daha büyük bir etki için astar üzerine çift perdeleri dikin. Ağır hale gelirler ve bu da baget ve tutturma gereksinimlerini sıkılaştırır, ancak karartma daha etkilidir.

Astarın üzerindeki yoğun perdeler - yatak odasını güneş ışığından korumak için bir yol

Astarın üzerindeki yoğun perdeler - yatak odasını güneş ışığından korumak için bir yol

Bu konuda iyi, çift perdeler. "Çizgili" anlamında değil, ama her biri baget üzerinde kendi kılavuzu olan iki ayrı tuval için. Bu seçenekle, farklı yoğunluklardaki kumaşları bile, şu anda gerekli olan derecenin gölgelemesini yaratabilirsiniz. Bu yatak odası perdeleri, giderek daha popüler hale gelen nispeten yeni bir buluştur: güzel görünüyorlar, ancak karartma için farklı olasılıklar da var.

Çift veya üçlü perdeler yatak odasında şu anda gerekli olan bu aydınlatmayı yaratır.

Çift veya üçlü perdeler yatak odasında şu anda gerekli olan bu aydınlatmayı yaratır.

Dolaşımda rahatça klasik olan Roma veya panjurların bir kombinasyonu olabilir.

Yatak odası için perdeler: Roma ve klasik bir arada

Yatak odası için perdeler: Roma ve klasik bir arada

Örneğin, sıkı Roma ve ışık perdelerini asabilirsiniz. Karartma gerekliyse, Romanlar indirilir ve perdeler pencerenin çıplak görünmesini engellemeye yarar. Ayrıca bu tür perdelerin şiddetini de yumuşatırlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 1 =