Zahrada pro líné a chytré: jak dělat pohodlné a úrodné postele

Dacha a zahrada místo odpočinku se často stávají místem vyčerpávající práce. Nalévejte, plevel, uvolněte, zopakujte vodu, plevel, uvolněte a tak v kruhu. V tomto případě není sklizeň vždycky šťastná. Situaci lze změnit. K dispozici je speciální technologie - chytrá zahrada. Oblast, která má být ošetřena, se několikrát snižuje, množství vody potřebné pro zavlažování se snižuje a výtěžnost se zvyšuje. To není pohádka. Mnozí se již přestěhovali do inteligentních postelí a všichni jsou spokojeni s výsledkem. 

Co je inteligentní zahrada nebo inteligentní postele?

Inteligentní kuchyňská zahrada vám umožňuje získat maximální výnos s minimálními náklady na práci. Jak? Existuje několik základních pravidel a postupů: správné plánování výsadby, obrat rostlin, speciální pěstební technologie (ve vysokých lomech, zákopy), zavlažování, mulčování nebo aplikace krycího materiálu. To vše bylo již dlouho známo a jistě je již mnoho z nich používáno. Ale je to v komplexu všech těchto opatření, která dávají to, co se nazývá "inteligentní zahrada". Protože na místě se všechno děje podle mysl.

Chytrá zahrada - tvořená, často zvýšená nebo vysoká lůžka, ve které jsou nezbytné podmínky pro růst rostlin

Chytrá zahrada - tvořená, často zvýšená nebo vysoká lůžka, ve které jsou nezbytné podmínky pro růst rostlin

Hlavním úkolem této technologie je udělat vše, aby práce na dachu nebyla těžká povinnost. Možná, pokud se k organizačnímu postupu přiblížíte moudře. A marně se tato technologie nazývá "zahrada pro líné". Ve fázi uspořádání bude muset tvrdě pracovat, ale pak bude vše téměř samo o sobě růst, ale první fáze vyžaduje šokové úsilí.

Začíná to plánováním místa. Je nutné zvolit umístění lůžek s přihlédnutím k osvětlení. Pak vytvořit schéma pro položení části vodních trubek a položit je. Současně můžete pracovat na instalaci postelí. Přibližně v tomto pořadí. Všechno to vyžaduje čas, značné úsilí a peníze. Materiální náklady nemusí být příliš velké.

Plánování kuchyňské zahrady

Pokud již máte v blízkosti domu dachu nebo pozemek, pravděpodobně jste již čelili situaci nadbytku ovoce, zeleniny a bobulí. Když je sklizeň věnována příbuzným, sousedům, kolegům. Ale abych to rostl, musel jsem vynaložit velké úsilí. Aby se předešlo takové situaci, je nutné plánovat sklizeň. Samozřejmě nebudete mít příliš přesnost, ale blízké plánovaným výsledkům jsou možné.

Inteligentní zahrada - je to také dekorace místa

Inteligentní zahrada - je to také dekorace místa

Zvažujeme plochu lůžek

První věcí je posadit se a přemýšlet o tom, co a kolik chcete růst. Číslo je specifické - v kilogramech. Kolik potřebujete "jíst" a "zavřít". Napište seznam rostlin (ve sloupci) a požadovanou ořez.

Poté, co jste se seznámili se seznamem rostlin, které chcete vyrůst, se posaďte a podívejte se na průměrný výnos, který lze dosáhnout při růstu na inteligentních lůžkách. Je uveden v tabulce. Protože jste stále nezkušený "líný zahradník", snižte jej o polovinu. Oproti každému z rostlin dáváme čísla. Je třeba zapsat do kilogramů na čtvereční metr plochy.

Přibližný výnos zeleniny a zelených, když se pěstují na inteligentních lůžkách

Přibližný výnos zeleniny a zelených, když se pěstují na inteligentních lůžkách

Nyní je snadné vyčíslit, kterou oblast je třeba vzít pod každým druhem rostlin: požadovaný výnos v kilogramech je dělen průměrným výtěžkem každého rostlinného druhu. Získáme plochu oblasti pro zeleninu, ovoce, zeleninu atd. Pokud přidáme všechny tyto oblasti, zjistíme, kolik postelí potřebujete všem. To jsou postele a měly by se nacházet na vašem webu.

S největší pravděpodobností vás překvapí, jak málo prostoru potřebujete pod lůžky. A pravda nestačí. Někdy méně než to, na co jsme zvyklí! Při zpracování budete mít dost zemi. Osvobozené místo může být obsazeno květinovými záhony, rockery, fontány a dalšími dekoracemi.

Kam umístit

Plánování inteligentních postelí zohledňuje stupeň osvětlení. Téměř všechny rostliny, které potřebujete, preferují slunečné místo. V penumbře můžete pěstovat rhubarbu, šťovík, cibuli (včetně pera). Možná, to je všechno. Zahradnické rostliny, které by dobře rostly ve stinných oblastech, obecně tam. Spíše budou růst, ale výnos se sníží o 3-4 krát. Stínové oblasti by měly být odvezeny do rekreační oblasti nebo tam umístěny květinové záhony s rostlinami milujícími stíny.

Rozložení postele: pouze na slunci

Rozložení postele: pouze na slunci

Další princip umístění lůžek: čím více péče (čtení zalévání) vyžaduje kulturu, tím blíž k vchodu do domu by měla být umístěna: