Závěsné zavlažovací systémy: výrobce, sdružování, recenze

Odkapávací zavlažování dělá péči o rostliny několikrát jednodušší, protože zachování požadované vlhkosti vyžaduje spoustu času a úsilí. Navíc zavádění vody pod kořeny malými dávkami významně snižuje spotřebu. A co je zajímavé: výnos zeleninových plodin je mnohem vyšší. Sběr kapačového zavlažovacího systému s vlastními rukama ze součástí je samozřejmě skvělý, ale ne každý chce hledat součásti vhodné velikosti. V takovém případě existují soupravy pro kapající zavlažování. Obsahují vše potřebné k tomu, aby voda dodávala určitému počtu rostlin. Některé z nejpopulárnějších sad jsou popsány v článku.

Pokud potřebujete automatické zavlažování skleníku nebo zahrady, podívejte se na soupravy AquaDouse, vodoměr a PDA 24K. Pro ruční nastavení množství vody dodávané rostlinám jsou vhodné zahrady, Rosinka, ZHUK, PDA 24 a sklizeň z kampaně Tuboflex. Téměř všichni dodávají vodu z nádrže (barel instalovaný v určité výšce). Z vodovodní sítě (včetně čerpací stanice) pracuje zařízení Gardena a AquaDusia Water Tap (jeřáb).

Sada pro kapačové zavlažování AquaDusya

Tato souprava pro automatické nebo ruční kapající zavlažování může být s nebo bez automatizace, voda je dodávána z kontejneru zvednutého do určité výšky. Řídicí jednotka, pokud je, pracuje na bateriích. Původně byla určena k zavlažování rostlin se skleníky, protože je určena k zavlažování dvou lůžek. Vzhledem k tomu, že souprava na zavlažování ve skleníku je malá, existuje sada pro zvýšení délky zavlažovacích linek.

Hlavním rozdílem mezi systémem AquaDouse je organizace dodávky vody z hlavně: používá se startér a reverzní čerpadla. Princip činnosti je následující. Čerpadla jsou umístěna na spodní straně válce vodou, automatická řídicí jednotka je upevněna zvenčí, hadice je přenášena přes okraj nádoby a dále se rozprostírá přes lůžka. Do hadice je připojena kapička typu tužky, přes kterou voda proudí do kořenů rostlin.

Sada pro zalévání zavlažování AquaDusya je ideální pro použití v malých sklenících, pracuje s lůžky v otevřeném krčku

Sada pro kapačové zavlažování AquaDusia je ideální pro použití v malých sklenících, pracuje s lůžky na otevřeném hnízdě

Při zadání příkazu k zapnutí se čerpadlo zapne na jednu minutu, aby voda mohla proudit přes okraj a zředit je přes hadice a pak se vypne. Poté voda teče gravitací.

Po splnění nastaveného času (v přítomnosti automatizace je čas ovládán časovačem), reverzní čerpadlo se zapne, nasává část vzduchu, vypíná vodu a také vypne. Systém zůstane v pohotovostním režimu až do dalšího zapnutí. Takový algoritmus umožňuje šetřit energii baterie: jedna sada je dost pro celou sezónu.

Typy Aqua-Dusi a jejich vlastnosti

Z výrobního modelu "AquaDusya 50+" jsou již vyřazeny dva poloautomatické a automatické modely. Dnes nejsou v prodeji, jsou zde jen příslušenství. Takové obavy výrobce ohledně zákazníků potěší. Nahradily řadu nových produktů, které se každý rok zlepšují.

Varianta 2015 se tedy liší tím, že se čerpadlo stalo strukturálně odlišným: jeho startér je vodotěsný a rotor je hydro-otevřený. Je-li to nutné, lze jej demontovat a vyčistit. V opačném případě jsou systémy podobné. Umožňují vám nastavit dobu zavlažování: 60, 80 nebo 120 minut, zapněte přívod vody jednou denně, v době, kdy jste ji poprvé spustili. Tento systém je pozoruhodný v tom, že je možné zvednout kontejner pouze o 10-40 cm. Jedná se o nejmenší výšku, kterou lze snadno zajistit podložením několika cihel pod dnem.

Systém pro automatizaci zavlažování rostlin

Systém pro automatizaci zavlažování rostlin

K dispozici je sada LCD displejů AquaDes. Navíc zobrazení na tekutých krystalech zvýšilo počet režimů: bylo možné změnit frekvenci zavlažování. Přívod vody lze zapnout po 6, 12, 24 hodinách nebo dvou a třech dnech. Flexibilnější výběr trvání zavlažování: od 10 minut až po 2 hodiny s postupnou změnou v intervalu 10 minut. Další novinka: přidává se tlačítko ručního zahájení zavlažování. Pokud je horko a váš skleník nebo zahrada potřebuje další vodu, stačí stisknout tlačítko a voda se spustí. Další bude probíhat podle stanoveného plánu.

Pro ty, kteří nepotřebují automatizaci, je "AquaDusya +60". Je určen k zavlažování 60 rostlin, ale může dodat vodu do 100 křivek pomocí rozšiřovací soupravy. Válec musí být instalován ve výšce nejméně 1 metr. Spuštění a zastavení zalévání se vyskytují v ručním režimu (otočením kohoutku). Tato rozpočtová verze systému poklesu bez automatizace je vhodná pro ty, kteří mají schopnost nezávisle kontrolovat frekvenci a trvání zavlažování.

Tento jeřáb Aqua Dusya je velmi kompaktní systém pro kapající zavlažování z vodovodu

Tento jeřáb Aqua Dusya je velmi kompaktní systém pro kapající zavlažování z vodovodu

Zalévání není z hlavně a z kohoutku, je kapkové závlahy systém Akvadiv přívod vody (kohoutek) (od hlaveň je také možné, ale bude muset zvýšit výšku 3 metry). Systém pracuje s tlakem nejméně 0,3 atm. Doba trvání přívodu vody lze nastavit 1, 3, 5, 10, 15, 20, 30, 60, 90, 120 minut. To může být 1, 2, 3, 4, 6, 8, 12, 24, 48, 72 hodin. Všechna kontrolní se zahustí na malý bloku, který otevírá přívod vody jak ventil. Vše funguje ze dvou baterií o objemu 1,5 voltů.

Recenze

"V našem městě, když jsem koupil, AkvaDusi nebyl tam, koupil jsem ho v Moskvě, platil za plavbu, ale nelitoval jsem to. Je pravda, že hadice, která je hozena přes okraj hlaveň, je stále přitisknutá, ale vytáhl jsem pružinu a všechno je v pořádku. Rozložení kapaček je stabilní - zkontroloval jsem - kape do sklenice celý den na různých koncích. Rozdíl v 200-300 ml a vylévá asi 1,7 litru za hodinu. Sklizeň sklizně je prostě úžasná ze skleníku a ze zahrady. "

Misha, Blagoveshchensk

"Dva roky jsem pracoval na kapající zavlažování Aqua Dusya. A hlaveň je vzdálena 25 metrů - nemohu se přiblížit, jinak ukradnou. Pokud je hadice z hlaveň rovná (zvětšila), všechno funguje, pokud jsou kopce a excesy - ne. Obecně se mi opravdu líbí systém. Neměla s tím žádné problémy. "

Bellgorod, Nikolay

Přizpůsobil jsem jednu sadu zavlažování do dvou skleníků. Hodně remodeloval, byl trýzněný, dokud nezachytil omezovače, takže distribuce vody byla stabilní jak v blízkém skleníku, tak v dálce. Ale nic, všechno funguje již tři roky a jsem velmi potěšen. "

Victor, Moskevská oblast

"Měli jsme negativní zkušenost: nebyli jsme u dachy, ale provozní doba reverzního čerpadla byla výrazně snížena, kvůli které neodpojila dodávku vody. Válec nás automaticky vyplní z vodovodní trubky. Když dorazili, skleník se změnil na bažinu a spousta vody se vyčerpala k sousedům. Takže se nepodařilo. ««

Valerie, Vologda

Nastavte "Vodoměr"

Kit pro kapání zavlažovací „vodní stridera“ se skládá z regulátoru, filtr, hlavní hadice a desítky kapátka na tenkých trubek, které jsou nainstalovány na práce v hlavním otvoru hadice. V základní sestavě je hadice o délce 8 metrů. Jeho nabídka se dělí do dvou částí pro zalévání dvě lůžka na 4 metry. K dispozici je také souprava pro rozšíření o 4 metry. Může být použita současně se základnou pro lůžka o délce 6 metrů.

Sada na zavlažování kapalinou

Sada pro kapačové zavlažování "Vodoměr" - cena a hmotnost

Nejzajímavější detail v této sadě je regulátor. Pracuje na dvou bateriích AA a nemá žádné požadavky na tlak v systému. Ve skutečnosti je tato sada určena k distribuci vody pouze z nádrže, tlak ve vodovodní síti není vypočten a v tomto případě se nedoporučuje používat.

Kapacita může stát v nadmořské výšce 0,5 až 2 metry. Hlavní podmínkou je, že tlak postačuje k naplnění potrubí. Na výstupu z nádrže je nainstalován filtr (součástí soupravy), a pak je instalováno vedení lůžek.

Regulátor umožňuje nastavit frekvenci a trvání zavlažování. Periodicita: zapněte přívod vody po 2, 6, 12, 24 a 48 hodinách. Doba přívodu vody v každém začátku je nastavena od dvou minut do několika desítek. To znamená, že můžete začít napájet každé 2 hodiny a trvat, například, 15 minut, a můžete se ujistit, že krmivo začíná jednou denně, ale voda šla po dobu jedné hodiny.

Recenze

"Koupil jsem si řadu kapačových zavlažovačů" Vodoměr "jen proto, že jeho regulátor pracuje na dvou bateriích a neexistují žádné tlakové požadavky. Nikdo jiný to nechá. Hledal jsem dva roky ... A pak jsem ji koupil, zapnul, každé dvě hodiny bzučí, voda kapala. To mi vyhovuje. "

Moskva, Ozhigovo, Victor

"Můj" vodoměr "z nějakého důvodu nedodává vodu, pokud umístíte velkou mezeru: ani po 24 hodinách ani přes 48 se nezapne. Změna Povezu ... Přestože v malém čase funguje dobře. "

Moskevská oblast, Alexander

"Funguje to dobře, ale baterie rychle sednou. Bude to fungovat z baterie, cena by nebyla. Obecně platí, že jsem šťastná, voda se trochu vytáhne, ale sklizeň je dobrá. "

Dmitry

Postup instalace je zobrazen ve videu od výrobce.

Zahradní systém Gardena (Gardena)

Jedná se o vícesložkový systém s různými typy kapátků a zařízení pro zavlažování. K dispozici jsou zařízení pro kapající zavlažování, k dispozici jsou sprinklery různých zařízení a typů. Zalévání Gardeny v Německu je k dispozici.

Tato zařízení pracují z vodovodního potrubí (včetně čerpací stanice) a mají vlastní filtry, které snižují a stabilizují tlak v systému. Zařízení pro stabilizaci tlaku se nazývá "hlavní jednotka", jsou navrženy tak, aby dodávaly 1000 l / h nebo 2000 l / h. K nim je připojena rozdělovací hadice, do které jsou potom připojena různá zařízení pro přivádění vody do rostlin.

Pro připojení kusů hadice použijte unikátní armatury, do kterých je hadice jednoduše zasunuta. Je upevněna speciální pružinou a zajišťuje těsnost. V případě potřeby je spojení odpojeno stisknutím speciální páky, hadice se uvolní ze svorky a vyjme ji.

Pro kapačové zavlažování jsou kapátka následujících typů:

 • s pevným průtokem 2 a 4 l / h;
 • samoregulační při 2 l / h, umožňující dodávat stejné množství vody v celé zavlažovací linii;
 • vnitřní - zasunutá do prasknutí hadice s pevným průtokem vody;
 • s nastavitelným napájením od 0 do 20 l / h - svorkovnice a vnitřní

Další podrobnosti o systému kapajícího zavlažování a zavlažování Gardeny naleznete v videu.

Jak uspořádat automatický zavlažovací systém celého webu, přečtěte si zde.

Sada pro kapačové zavlažování "Rosinka"

Tato kapek pro zavlažování nemá automatizaci. "Začíná" otáčením kulového kohoutu na přívodní hadici. Systém "Rosinka" se skládá z flexibilních elastických hadic, které přenášejí teplotu na -45 ° C, kování - kříže a odpaliště, miniaturní zátky - kapátka. Tito kapřáci to odlišují od svých bratří. Jedná se o malé zařízení, které jsou vloženy do konce hadice. Jsou nastavitelné - mohou dodávat vodu rychlostí 0 až 2 litry / hodinu.

Základní sestava je určena k distribuci do 50 kořenů, ale je zde možnost zakoupit další součásti a sestavit konfiguraci, kterou potřebujete.

Montáž je jednoduchá: je zabudován hlavně (nádoba) a k němu je připojen hlavní ventil s ventilem a systém je sestaven z kusů hadice a tvarovek. Jak se všechno stane, podívejte se na video.

Po stažení

"Tento systém používám déle než deset let. Funguje to naprosto dobře, ale je to jen varianta zahradní-dacha, nemá smysl přenášet velké objemy. Část stojí 10 let, část se samozřejmě změnila. To, co se mi líbí, je, že si můžete koupit příslušenství bez problémů. Několikrát jsem je zapomněl odstranit ze zimy ze skleníku. Nic, přežili. Naposledy jsem koupil hadice. Ve srovnání se starými se staly lepšími: stěny jsou silnější a výztuha silnější. Takže i nadále používám v zahradě a u dacha. "

Alexey Evgenievich, Ekaterinburg

Přečtěte si, jak uspořádat dodávku vody ze studny nebo ze studny.

Kropné zavlažování "Beetle"

Tato sada pro kapačové zavlažování je ideální pro skleníkové rostliny. Píje voda z hlavně, která je instalována v nadmořské výšce 1-2 metrů (pracovní tlak 0,1-0,2 atm). To dává asi 4 l / h kořenům rostlin, množství dodané vody závisí na době zavlažování.

Systém kropení zavlažování

Systém kapačového zavlažování "Beetle" - rozpočet pro zavlažování barel ve skleníku nebo zeleninové zahradě

Tento systém není určen k použití v mrazu. Na podzim musí být rozebrána, omyta a nejlépe vyfukována, aby nedošlo k žádné vodě. Sada "Beetle" se nazývá skleník nebo skleník, protože je vhodné rozdělit vodu na čtyři řady rostlin - nejběžnější variantu v malých sklenících v chatkách nebo u domu.

Hadice jsou tmavě černé, což snižuje možnost kvetení vody. Pokud jsou kapky ucpané, můžete otevřít kohout na napájecím potrubí na maximum, aby byl tlak kontaminován. Nejčastěji jde o písek nebo bakterie.

Při konstrukci kapkové závlahy "BEETLE" je průhledná trubice pro sledování hladiny vody v sudu. Vzhledem k tomu, že nádoba je ve výšce (1-2 metry), je třeba se na ni podívat, aby se zkontrolovalo, že množství vody je nepohodlné. Toto jednoduché zařízení vám umožní snadno sledovat jeho úroveň.

Jak postavit skleník, přečtěte si zde.

Systémy zařízení Uglich Turboflex (Tuboflex)

Tato rostlina vyrábí sady kapačových závlah "Harvest". Sady jsou určeny pro ruční regulaci dodávky vody, ale automatizace a regulátory jsou prodávány samostatně. Ze všeho popsaného výše se liší tím, že distribuce vody se provádí kapacími zkumavkami. Sortiment sad je následující:

 • Sklizeň 1. K zavlažování 62 čtverečních zeleninových plodin je dodáván s filtrem. Cena je 2100 rublů.
 • Sklizeň je 1-1. Také, ale bez filtru, je cena 1700 rublů.
 • Sklizeň 2. Je možné zavlažovat plochu 40 metrů čtverečních. m., je dodáván s filtrem, cena je 1100 rublů.
 • Vintage 3 - pro kapkové zavlažování 22 čtverců zeleninových plodin, cena je 800 rublů.

  Kapsové zavlažování Tuboflex

  Tuboflex kapající zavlažování "Vintage 1" - zařízení

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  − 3 = 1