Ako otvoriť práčku, ak sa rukoväť zlomí?

Ako otvoriť práčku, ak sa rukoväť zlomí?

Všetky moderné práčky, ako napríklad "automatické", sú vybavené automatickým uzamykacím systémom, ktorý zamyka zámok na dverách ihneď po začiatku umývania a odomkne ju niekoľko minút po ukončení programu. Ale niekedy sa stane, že po predpísaných "bezpečnostných minútach" sa dvere neotvoria, bez ohľadu na to, ako ťažko vytiahnete rukoväť. Najčastejšie rukoväť zostáva uzamknutá buď kvôli problémom s elektronikou, alebo ako dôsledok mechanického zlyhania.

V tomto článku vám poviem, prečo sa rukoväť pračky môže prelomiť a čo treba urobiť, ak sa to stalo.

zlomil rukoväť pračky

Možné príčiny

Ako sme už uviedli, dve najčastejšie dôvody na zamykanie dverí práčky sú dve:

  • porucha v elektronickom module;
  • porucha spôsobená poškodením alebo opotrebovaním zámku.

Ak je chyba v riadiacej jednotke chybná, môžete situáciu jednoducho vyriešiť. Vo väčšine prípadov sa problém vyriešil jednoducho reštartovaním zariadenia (odpojením od siete a zapnutím). Ak to nefunguje, skúste opäť spustiť umývanie (vyberte najkratší program). To nepomôže - to znamená, že záležitosť je v niečom inom.

pračka rukoväte

dverová rukoväť na zadnej strane

pračka rukoväte

O tom, čo robiť, ak sa práčka neotvorí z dôvodu mechanického poškodenia rukoväte, si prečítajte nižšie.

Riešenie problému

  • Núdzové odblokovanie dverí. Vo väčšine modelov moderného štýlu je k dispozícii kábel pre núdzové otvorenie zámku. Je umiestnený za rovnakými malými dverami na prednom paneli spotrebiča ako vypúšťací filter. Tento kábel nájdete v jasnej, červenej alebo oranžovej farbe.
  • Samotné odblokovanie poklopu. Ak predchádzajúca metóda nepomohla alebo práčka nie je vybavená núdzovým káblom, môžete sa pokúsiť ručne odomknúť zámok. To sa dá dosiahnuť tým, že sa dostanete do zámku z vnútra zariadenia (odstránením horného panelu a otáčaním bubna smerom k boku).
  • Používanie improvizovaných prostriedkov. V niektorých prípadoch sa zaseknuté dvere ľahko otvárajú pomocou lana. Na to urobte tenký, ale silný kábel a vložte ho do medzery medzi trupom a poklopom. Potom potiahnite oba konce a zámok sa otvorí.

Spôsob, ktorý vám umožňuje otvoriť väčšinu práčok, je zobrazený na nasledujúcom videu.

Odstránenie rukoväte. Toto je extrémny spôsob, ktorý môže byť použitý len vtedy, ak je rukoväť zariadenia chybná. V skutočnosti, že nemôže byť opravená, môžete si byť istí, keď zistíte mechanické poškodenie počas vizuálnej prehliadky. Najčastejšie sa plastový zámok na styalke po niekoľkých rokoch aktívnej prevádzky rozpadá.

zámok dverí

práčka na zámok dverí

Ako odstrániť rukoväť?

Keď otvoríte dvere bez toho, aby ste poškodili rukoväť zámku, nemôžete, kapitán sa zvyčajne rozhodne demontovať. Predtým musíte odpojiť práčku od siete a pripraviť umývadlo s handrou - v prípade, že budete musieť zbierať vodu vypúšťanú z poklopu.

Ihneď odstráňte rukoväť nebude fungovať, musíte najprv odomknúť dvere z tela. Zvyčajne je upevnený na dvoch skrutkách, ktoré by mali byť skrutkované pomocou skrutkovača. Potom je potrebné dať dvere na pracovnú plochu (skrutkovacie) a rozobrať ich na dve polovice, zbaviť sa skrutiek, ktoré ich zaisťujú a vytiahnuť hornú polovicu tenkým skrutkovačom.

Odskrutkujte polovicu poklopu a opatrne vytiahnite sklo. Potom sa odporúča fotografovať interiér poklopu, aby ste správne usporiadali všetky prvky. Plastová rukoväť je zvyčajne upevnená tenkým kovovým kolíkom. Musíme ju jemne vytiahnuť, potom odstrániť samotnú rukoväť, potom odstrániť malú pružinu a háčik. Nové pero je nastavené na mieste a reprodukuje celý postup operácií v opačnom poradí.

demontáž dverí práčky

demontované dvere práčky

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

38 + = 47