Ako si vybrať elektrický ohrievač vody pre chaty?

Ako si vybrať elektrický ohrievač vody pre chaty?

Prítomnosť teplej vody v dacha je potrebná pre sprchovanie, umývanie riadu, umývanie a iné aktivity, ktoré sme zvyknutí v mestskom byte. Často stačí vyriešiť problém ohrevu vody v predmestí nákupom elektrického ohrievača vody. Takéto zariadenia majú veľa výhod, ale pred získaním takého ohrievača by ste sa mali dozvedieť viac o odrodách a iných odtieňoch.

Elektrický ohrievač vody pre letnú dovolenku

goodies

 • Vďaka inštalácii vykurovacieho zariadenia v dache bude vždy prístup k teplej vode, čo zabezpečí určitý komfort bývania v prímestskej oblasti.
 • Elektrické ohrievače vody sa vyberajú pre letné chaty častejšie, pretože nie všetky oblasti majú prístup k zemnému plynu.
 • Modely ohrievačov vody pre chaty nevyužívajú veľa energie.
 • Rozsah zariadení na ohrev vody je pomerne rozsiahly. Sú reprezentované zariadeniami s rôznymi objemami a rôznymi kapacitami.
 • Existujú možnosti pre ohrievače, v ktorých môžete nalievať vodu ručne, to znamená, že nevyžadujú prítomnosť vodovodného potrubia alebo inštaláciu čerpadla do studne.

Ohrievač vody pre letnú dovolenku

Montáž malých vykurovacích zariadení, často vybraných pre krajinu, je pomerne jednoduchá.

Kompaktný letný ohrievač vody

typy

Výberom ohrievača vody pre oblasť prímestskej oblasti, ktorý pracuje z rozvodnej siete, nájdete rôzne možnosti.

Rôzne druhy elektrických ohrievačov vody

Ohrievače akumulátorov

Takéto zariadenia majú najväčší dopyt po vykurovacej vode v súkromných domoch. Tiež sa nazývajú kotly. Pretože zásobník musí byť pripojený na prívod vody, je zvolený pre chaty s centralizovaným prívodom vody alebo pre miesta s automatickou čerpacou stanicou.

Zásobníkové ohrievače vody pre chaty

Voda vstupuje do kotla cez bezpečnostný systém a ohrieva sa vnútri TEN, ktorá je pripojená k termostatu. Keď voda vo vnútri nádrže trochu ochladí, TEN sa zapne a teplota stúpne na nastavenú teplotu. Nevýhody tohto typu elektrického ohrievača pre chaty zahŕňajú vysokú energetickú náročnosť, relatívne vysokú cenu a závislosť fungovania na tlaku vo vode.

Zásobníkový ohrievač vody

Prietokové ohrievače

Vyberá sa pre vleky, na ktoré nie je možné nainštalovať úložné zariadenie. Prietokové zariadenie je inštalované v blízkosti miesta odberu, pripojením ohrievača na potrubie, cez ktoré preteká studená voda. Táto voda po vstupe do vykurovacieho zariadenia sa bude pohybovať pozdĺž rúr a teplo z TEN na požadovanú teplotu. Ohrev je regulovaný buď špeciálnym ventilom alebo ovládacím panelom.

Prietokový ohrievač vody so sprchou

Použitie takýchto zariadení na ohrev vody je veľmi výhodné, pretože teplá voda pochádza z kohútika takmer hneď po jej otvorení, ale pre svoju prácu existujú určité obmedzenia. Tiež sa dotýkajú tlaku vody (ak nie je vo vašej dacha dostatočné, je potrebné inštalovať čerpadlo) a záťaž na káble (na vrchole vykurovania to bude významné), a produktivitu prístroja (to nie je veľké).

Tečúce ohrievač vody

Autonómne ohrievače

Takéto zariadenia sú v dopyte po vachách bez prívodu vody. Sú podobné umývadlám a sú kontajnerom, v ktorom je horný kryt otvorený na ručné naplnenie tejto nádoby vodou.

Autonómny ohrievač vody s umývadlom

Vo vnútri nádrže je ohrievač a na dne je žeriav. V niektorých modeloch je k dispozícii niekoľko nádrží - v jednej je voda ohrievaná, v druhej je studená voda a žeriav funguje ako mixér. Inštalácia podobného ohrievača je veľmi jednoduchá a pomôže v oblasti s studňou, v ktorej nie je čerpadlo. Okrem toho náklady na takéto zariadenia sú nízke a ich práca je dosť úsporná.

Umývadlo s umývadlom

Ohrievač vody na kohútiku

Takéto prenosné zariadenie na ohrev vody sa inštaluje priamo na batériu a ohrieva vodu, ktorá prechádza cez ňu vďaka vstavanému ohrievaču. Vyberá sa, ak sa vyžaduje, aby sa voda ohriala v jednom bode. Hlavnou výhodou takého zariadenia je jeho kompaktná veľkosť.

Ohrievač vody na kohútiku

Tento ohrievač môže byť inštalovaný na ľubovoľnom mieste a okamžite ohrieva vodu v objeme 1,5 až 3 litre za minútu. Aj v ňom je možné regulovať teplotný režim a meniť pevnosť prietoku vody pomocou špeciálneho ventilu.

Ohrievač vody na kohútiku

Nevýhodou tohto typu ohrievača je pomerne nízky výkon a vysoká spotreba elektrickej energie.

Ohrievač vody na kohútiku

Výrobcovia a ceny

Kumulatívne vykurovacie zariadenia poháňané elektrickou energiou vyrábajú mnohí výrobcovia.

 • Na našom trhu sú kotly od spoločnosti Termex, Electrolux, Ariston, Timberk, Ferolli a iných značiek obzvlášť v dopyte. Ich cena závisí od objemu zariadenia a jeho ďalších charakteristík. Napríklad, zariadenie pre 10 litrov je možné zakúpiť za 4000-6000 rubľov, kotol na 30 litrov bude stáť 6000-8000 rubľov, a pre zariadenie s kapacitou 80 litrov je potrebné zaplatiť v priemere 7000-12000 rubľov.
 • Pri kúpe prietokového elektrického ohrievača sa najčastejšie vyberajú zariadenia od spoločnosti Electrolux, AEG, Termex a iných značiek. Kúpiť takéto zariadenie, v závislosti od jeho kapacity, môže byť pre 2000 rubľov, a pre 7-8 tisíc rubľov alebo viac.
 • Prietokové ohrievače žeriavu vyrábajú firmy Aquatherm a Delimano. Modely od spoločnosti Aquatherm spotrebúvajú až 3,5 kW, sú chránené pred nízkymi teplotami a kolísaním v elektrickej sieti, umožňujú nastaviť teplotu vody a sú prezentované v rôznych prevedeniach. Takéto ohrievače slúžia dlhú dobu a náklady v rozmedzí 3-5 tisíc rubľov.
 • Modely od firmy Delimano priťahujú ich dizajn (sú vyrobené v bielej farbe), trvanlivosť, okamžité ohrev vody, jednoduché ovládanie úrovne vykurovania, jednoduchosť ovládania. Vyzerá to ako bežný mixér. Je vyrobená z plastu a kovu a vnútorná pre väčšiu bezpečnosť je pokrytá keramickou izoláciou. Takýto nástroj stojí v priemere 5000 rubľov.
 • Najznámejší výrobcovia, ktorí ponúkajú ohrievače vody, sú Ariston, Bosch, Alvin, Atlantic, Atmor. Priemerná cena týchto zariadení je 1500-2500 rubľov.
Zásobníkový ohrievač vody Delimano

Ohrievač vody Electrolux

Ohrievač vody Ariston

recenzia

Hodnotenie spätnej väzby od zákazníkov, je zrejmé, že najčastejšie pre letné sídlo, ktoré žijú v lete, si vybrať zásobníka ohrievač vody. Majitelia chatových domov berú na vedomie, že takéto zariadenia sú pomerne hospodárne, vhodné na použitie a správne ohrievať vodu na požadovanú teplotu. Prietokové zariadenia sú menej náročné kvôli ich značnému výkonu a nízkej produktivite.

Okamžitý zásobník ohrievača vody

Pri prietokových elektrických žeriavoch, ohrievače sú recenzie väčšinou dobré. Kúpia sa na ohrev vody na jednom mieste. Súčasne používatelia zdôrazňujú, že takéto prenosné zariadenie je veľmi spoľahlivé a dostatočne rýchlo ohrieva vodu.

Ohrievač vody na kohútiku

Pokiaľ ide o hromadné modely, sú s letnými obyvateľmi veľmi spokojní, v oblastiach, kde nie je hlavná voda. Sú radi, že môžu vodu do takého zariadenia ručne nalievať a prijímať horúcu vodu aj v takých stísnených podmienkach.

Ohrievač vody pre chaty

Tipy na výber

 • Najskôr venujte pozornosť sile ohrievača vo vybranom ohrievači vody. Vo väčšine prípadov kupujúcich sa vyžaduje, aby bolo zariadenie hospodárne a predmestské vedenie odoláva bremenu od jeho prevádzky.
 • Ak v dacha budete ohrievať vodu len v jednom bode (napríklad iba v kuchyni), potom môžete sledovať prenosný ohrievač namontovaný na kohútiku. Ak existuje potreba poskytnúť horúcu vodu pre niekoľko bodov, takéto ohrievače nebudú fungovať a mali by ste zastaviť výber na výkonnejšom zariadení alebo na modeli úložného priestoru.
 • Určite objem nádrže. Zároveň si prosím všimnite, že vykurovanie značné množstvo vody naraz, aj keď to bude dlhšie, ale to bude užitočné, ak chcete mať sprchu, najmä ak celá rodina žije v krajine v lete.
 • Venujte veľkú pozornosť bezpečnej prevádzke vykurovacieho zariadenia. Uistite sa, že zakúpený model má spoľahlivú ochranu pred skratom a požiarom.
Elektrický ohrievač

Vyberte ohrievač od známeho výrobcu s dlhou zárukou na zariadenie. Je lepšie kupovať spoľahlivé zariadenie naraz, než tráviť peniaze na jeho údržbu a opravu v budúcnosti (najmä ak je dacha dostatočne ďaleko od mesta).

Pripojenie a inštalácia

Po výbere a kúpe potrebného ohrievača vody sa prepravuje do dacha, po ktorom si vyberie miesto pre inštaláciu.

Bez ohľadu na to, aký typ ohrievača je zakúpený, je pomerne jednoduché ho nainštalovať. Najprv určite zaťaženie zo zariadenia na povrch, aby ste vybrali spojovacie prvky. Za týmto účelom pridajte hmotnosť zariadenia a maximálny objem vody, ktorý môže byť v ňom. Nainštalujte zariadenie doporučené na pevnú stenu a vytiahnite upevňovacie prvky s určitým okrajom.

Schéma zapojenia elektrického ohrievača vody

Pripojenie ohrievača vody tiež nie je problém. Dôležité je len správne privedenie vody do zariadenia a tiež vybavenie evakuácie ohriatej vody. Okrem toho musia byť všetky ventily a ventily, najmä bezpečnostný ventil, zodpovedné za vypúšťanie príliš vysokého tlaku do zariadenia, správne pripojené.

Schéma zapojenia elektrického ohrievača do siete

V ďalšom videu môžete vidieť príklad, ako nainštalovať elektrický ohrievač vody v dedine.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 1