Tlmiče nárazov a tlmiče pre práčky

Tlmiče nárazov a tlmiče pre práčky

Pre ťažký, naplnený vodou a bielizeň bubon sa otriasla celý stroj ako celok, inžinieri poskytli tlmiaci systém. Jeho účelom je uhasiť vibrácie počas prevádzky zariadenia. Tlmiče nárazov sú pripevnené k dnu nádrže. V priebehu času môžu stratiť svoju elasticitu a pružnosť. Stroje Bosch, LG, Samsung, Indesit, Ardo, Hotpoint Ariston Beko a to sa prejavuje zvýšenou vibrácie a vznik pišťanie a nadbytočné nárazy spôsobené údermi tela nádrže práčky počas prania a odstreďovania.

Tlmiče nárazov pre práčky

zariadenie

Z vonkajšieho hľadiska tlmič nárazov vyzerá ako valec. Vo valci je tyč. Skladá sa z tyče (držiaka) a tesnenia impregnovaného špeciálnym mazivom so zvýšeným trením. V dôsledku pohybov piestu dochádza k tlmeniu vibrácií. Pri ostrom pohybe nádrže je piest ponorený vo vnútri valca, čo znižuje vibrácie. Zvyčajne vo valci je tiež pružina, ktorá vracia piest do svojej pôvodnej polohy (nazýva sa "vratná").

Až donedávna boli všetky tlmiče rovnaké. V súčasnej dobe sa technológia posunula dopredu: pružinový systém nahradil pružinový systém, ktorý je pripevnený k hornej časti nádrže a poskytuje "pozastavený" stav. Tlmiče nárazov tohto typu sa nazývajú tlmiče, sú spoľahlivejšie a lepšie potláčajú kolísanie.

Tlmič nárazov pre práčku

Príčiny a príznaky poruchy

Najčastejšie sú piestové a tyčové vložky vystavené opotrebovaniu. Tieto prvky poskytujú pružnosť tlmiča nárazov. Niekedy sa vyvíja valec. Niekedy sa tlmič rozbije alebo ohýba. Z vonkajšieho hľadiska sa to môže prejaviť metodickým štrajkom alebo častými poruchami spojenými s preletovanými pásmi motora.

Za všetkých vyššie opísaných okolností, tlmič nárazov vyžaduje opravu alebo výmenu.

Tlmiče nárazov pre práčku

Ak dôjde k zlyhaniu častí tlmenia, nedoporučuje sa používať zariadenie, pretože táto malá porucha môže spôsobiť oveľa vážnejšie poškodenie stroja.

Odňatie a validácia

Najprv sa uistite, že problém spočíva v systéme odpisovania.

Odstráňte a odoberajte tlmiče z tela umývacieho zariadenia. V niektorých modeloch stačí na to, aby ste stroj umiestnili na stranu; Prístup k tlmičom sa otvorí zospodu.

U umývacieho zariadenia iných modelov, aby sa zabezpečil prístup k potrebným detailom, je predná stena puzdra odstránená. Tento postup je veľmi nepríjemný.

  1. Najprv odskrutkujte upevňovacie skrutky (nachádzajú sa na zadnom paneli) a odstráňte horný kryt stroja. Potom sa odstráni zásobník na prášok a panel, ktorý chráni odtokový filter.
  2. Potom odskrutkujte skrutky a odstráňte ovládací panel umiestnený v hornej časti zariadenia. Nespěchej! Okrem skrutiek je panel pripojený k zariadeniu s množstvom drôtov. Ich dĺžka vám umožňuje pripojiť kus niekde v blízkosti, bez toho, aby ste ho úplne odpojili.
  3. Teraz je z prednej steny stroja potrebné odstrániť manžetu a zasunúť ju do nádrže.
  4. Posledná fáza - v hornej a dolnej časti stroja odskrutkujte skrutky upevňujúce prednú stenu. Nezabudnite odskrutkovať a zamknúť dvierka, inak drôty prichádzajúce z neho vám nedovolia úplne odstrániť panel. (Alternatívne: neodskrutkujte zámok, ale skúste opatrne vytiahnuť kontakty z neho).
  5. Po všetkých týchto manipuláciách sa otvorí prístup k tlmičom.

Ak chcete skontrolovať klapku, vyberte ju z krytu odskrutkovaním skrutky umiestnenej v spodnej časti. Pokúste sa ho stlačiť rukou tak, aby ste mechanizmus stlačili a odblokovali. Ak sa to sotva podarí - tlmič nárazov je v prevádzkovom stave. Ak sa piest pohybuje bez veľkého úsilia z vašej strany, takéto zariadenie si vyžaduje výmenu.

Tlmiče nárazov a tlmiče pre práčky

Ako opraviť

Teoreticky, s výrazným znížením schopnosti absorbovať vibrácie, stačí nahradiť opotrebované časti vo vnútri tlmiča alebo tlmiča. Najčastejšie sa tesniaci krúžok medzi piestom a valcom opúšťa budovu, vďaka čomu sú obidva výrazne deformované. Samozrejme, tesnenie môže byť nahradené vytvorením podobného tkaniva z hustého tkaniny. Treba mať na pamäti, že ak ste urobili niečo nesprávne, výsledky "opravy" môžu nepriaznivo ovplyvniť prevádzku stroja ako celku.

Tlmiče nárazov a tlmiče pre práčky

Tlmiče nárazov pre práčky

Náhradné diely na opravu podobných zariadení nevyrábajú, pretože nahradenie tohto alebo takéhoto detailného prvku nezaručuje zlepšenie fungovania jednotky. Ak sa pri práci na systéme odpisovania vyskytnú problémy, profesionálni opravári neodporúčajú opraviť jednotlivé komponenty, ale úplne ich nahradiť.

Tlmiče nárazov a tlmiče pre práčky

Ako nahradiť

pružina

Pružiny umožňujú tank udržať váhu a náhle pohyby mechanizmu sa vráti do svojej pôvodnej polohy. Na každom konci takéhoto pružiny má malý háčik, ktoré umožňujú pripojiť kovovej špirály k nádrži a puzdrom. Miesta sa nachádza v blízkosti upevnenia, sú neustále vystavené ťažkých bremien, čo je dôvod, prečo v priebehu času príde jar v havarijnom stave alebo prestávok.

Pred výmenou je potrebné poškodenú časť odstrániť. Existujú dva spôsoby, ako to urobiť:

  • vytiahnite pružinu z hornej časti krytu;
  • z pripojovacej jednotky umiestnenej na nádrži zariadenia.

V prvom prípade odstráňte kryt krytu. Potom čo najvyššie, zdvihnite nádrž a upevnite ju v tejto polohe a umiestnite pod ňu predmet. Potiahnite pružinu v smere nádrže a oddeľte ju pomocou klieští. Zostáva odpojiť druhý koniec časti z tela stroja - a môžete prejsť na výmenu.

Ak nie je dostatok priestoru na vykonanie týchto akcií, musíte odstrániť všetky rušivé časti z trupu.

V druhom prípade je tiež potrebné odstrániť stenu umiestnenú v hornej časti skrine, maximálne zdvihnúť a upevniť nádržku práčky. Pri ručnom držaní zlomenej pružiny, tenkého skrutkovača alebo iného nástroja vytiahnite a odpojte hák, ktorý je zodpovedný za upevnenie časti na telo stroja. Potom vezmite pružinu na stranu a vyberte ju zospodu.

Tlmič nárazov pre práčku

tlmič

Ak chcete vymeniť opotrebovaný klapku, najprv ho vyberte z tela stroja, ako je to popísané vyššie. V niektorých modeloch namiesto montážnej skrutky v spodnej časti klapky existujú kolíky so závitmi z plastu. Ak chcete získať takýto pin, musíte sa dotknúť západky a tlačiť ho dovnútra. Ak je kolík ťažký, trochu ho zaistite mazivom.

Rovnakým spôsobom rozoberte upevňovacie zariadenie, ktoré spája tlmič nárazov s nádržou práčky. Nová časť je inštalovaná v nádrži v opačnom poradí.

Klapka pre práčku

Tlmič nárazov

Tlmiče rázov môžu byť upevnené v stroji dvoma spôsobmi: zvisle alebo pod určitým uhlom. Jeden koniec tejto časti je pripevnený k telu stroja, druhý je pripojený k nádrži. V prípade, že tlmič nárazov je pripevnený tyčou, aby bolo možné vykonať výmenu, bude potrebné rozobrať väčšinu práčky a dokonca ju vytiahnuť z nej.

Tlmič nárazov pre práčku

Informácie o tom, ako nahradiť tlmiče pračky Electrolux, nájdete na videu od Olega Belokurov.

Pozor prosím!

  • Každý konkrétny stroj, či už je to Bosch, LG, Samsung, Indesit, Ardo, Hotpoint Ariston alebo Beko, - jeho typ tlmičov. Je možné, že niekoľko modelov je vybavených rovnakými tlmičmi, ale pravdepodobnosť, že je nízka. Preto ísť na náhradné diely, chytiť "originál" z domu alebo konzultovať pri výbere kvalifikovanej pomoci.
  • Ak je poškodená iba jedna klapka, je potrebné zmeniť obe. V opačnom prípade bude zaťaženie rozložené nerovnomerne a znova zlyhá.

Tlmiče nárazov Bosch sú spravidla lepšie ako napríklad. LG. Informácie o tom, ako umiestniť tlmič nárazov Bosch na práčku LG, popísané v nasledujúcom videu.

Kde kúpiť

Aby nedošlo k chybe pri výbere, je lepšie kupovať vymeniteľné tlmiče nárazov v servisných strediskách. Spravidla tieto spoločnosti nielen opravia zariadenia, ale ponúkajú aj kvalitné (originálne) náhradné diely. Ceny za komponenty sú veľmi cenovo dostupné a rozsah je extrémne široký. Ďalším plusom týchto nákupov je možnosť poradiť sa s kvalifikovaným odborníkom, ktorý vám poskytne dobré rady a pomôže vám vybrať si presne ten diel, ktorý potrebujete.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

36 − 32 =