Zabudované práčky pod pultom

Zabudované práčky pod pultom

Moderné modely práčok a ich možnosti inštalácie umožňujú využitie celého priestoru priestorov čo najvýhodnejšie. Jedným z najbežnejších riešení pre veľmi malé kúpeľne alebo v prípade presunu písacieho stroja do kuchyne je inštalácia stroja pod pult. Môže pripojiť susedné kuchynské skrinky alebo byť súčasťou umývadla.

vstavaná práčka v kuchyni

práčka, zabudovaná pod stolom

Klady a zápory

Výhody umiestnenia stroja pod stolovú dosku zahŕňajú:

 • Schopnosť šetriť priestor v miestnosti.
 • Schopnosť ušetriť kapacitu zariadenia.
 • Jednoduché pripojenie k komunikáciám, ktoré budú navyše skryté pred očami.

stroj, zabudovaný pod pult v interiéri kúpeľne

Pokiaľ ide o mínusy, sú to:

 • Je to dosť vysoká cena, ak ide o vstavané modely.
 • Zložitosť výberu vhodného zariadenia z hľadiska rozmerov a ďalších parametrov.
 • Potreba demontáže zariadenia počas opravy.
 • Šírenie nepríjemných zápachov zo spodnej bielizne a prášku, ak je stroj inštalovaný v kuchyni.

veľkokapacitný stroj postavený pod pultom

práčka pod pultom

typy

Najpopulárnejšie zariadenia na vkladanie pod pult sú automatické stroje typu bubna. V závislosti od spôsobu nakladania takýchto strojov sú:

 • Predné zaťaženie. Spodná bielizeň v takomto písacom stroji je vložená z prednej strany. Tieto stroje sú bežnejšie a sú prezentované v širokom rozmedzí. Prostredníctvom poklopu môžete pozorovať proces prania a vloženie podobného modelu je pomerne jednoduché.
 • S vrtikalnoy zaťaženie. V takýchto modeloch sa veci načítajú zhora, niekedy dokonca aj počas prania. Zvyčajne sa líšia v malých rozmeroch, ale sú drahšie ako predné. Pri vkladaní takýchto strojov sú umiestnené pod sklopným stôl.

zabudovaný predný nakladací stroj

stroj s vertikálnym zaťažením pod hornou doskou stola

vstavaná práčka s vertikálnym zaťažením

Možnosti umiestnenia

Varianty umiestnenia práčky pod stolom závisia od zvoleného modelu stroja. Ak ide o kompaktný model, jeho inštalácia sa vykonáva na podstavci. Vyššie stroje sú zatlačené dovnútra a položené na podlahu. Môžu sa skrývať za prednými dverami (potom bude stroj úplne skrytý pred očami) a zostanú v dohľade (potom jeho rozdiel od samostatných zariadení bude len prítomnosť top top).

Ak plánujete skryť auto za fasádou, vyzdvihnite model pomocou spojovacích prvkov na prednom paneli.

práčka na základni

pračka, stojaca na podlahe

rozmery

Ak je zariadenie potrebné postaviť pod pult, potom jeho rozmery sú jedným z hlavných parametrov správneho výberu a inštalácie stroja. Ak zvolíte vkladací stroj s predným nakladaním, môžete zastaviť na:

 • Model plnej veľkosti. Šírka a hĺbka takého stroja je 60 cm a výška sa pohybuje medzi 85-90 cm. Vnútri tohto zariadenia je umiestnené 7,5 kg bielizne.
 • Úzky písací stroj. Z plnej veľkosti sa líši len do hĺbky, ktorého parametre sú od 35 do 40 cm, pri takom zaťažení stroja od 3,5 do 5 kg oblečenia.
 • Ultratenký model. Jeho rozdiel od plnej a úzkej je len v parametroch hĺbky (je to 32-33 cm). V podobnom zariadení sa dá pridať 3-4 kg bielizne.
 • Kompaktný písací stroj. Všetky rozmery jednotky sú znížené v porovnaní s plnou modelu -. V šírke 47-50 cm, s výškou 68-70 cm a hĺbku 43-45 cm na podobnú stroj nie je nabitá viac ako 3 kg veci.

Pokiaľ ide o stroje so zvislým zaťažením, ich štandardné parametre sú šírka 40-45 cm, výška 85 cm a hĺbka približne 60 cm.

štandardná práčka pod pultom počítadla

úzku práčku pod pultom

Čo treba zvážiť pri inštalácii?

Vaše kroky budú závisieť od toho, či je doska na stole už nainštalovaná alebo je práve plánovaná. Ak ešte ani stroj, ani dosky, potom musíte najprv určiť veľkosť budúcej technológie. Po meraní miesta pre nadchádzajúcu inštaláciu stroja nezabudnite pridať niekoľko centimetrov do rezervy.

Ak už máte dosku, vykonajte merania a vyzdvihnite stroj, ktorého rozmery budú vyhovovať. V takýchto prípadoch často vyberajú kompaktné modely technológie, ktoré sa hodia pod existujúci stôl. Alternatívnou možnosťou, ktorá vám umožní kúpiť si plný alebo úzky stroj, je zdvihnúť dosku vyššie.

Po pripojení zariadenia ku všetkým komunikáciám je umiestnený na pripravenom mieste pod stolom.

Pri inštalácii stroja je dôležité uistiť sa o jeho stabilite a v prípade potreby aj nastaviť nohy. Tým sa zabráni silným vibráciám zariadenia počas prevádzky.

inštalácia práčky pod pultom

vstavaná práčka

Prehľad modelov

Populárne modely na inštaláciu pod pult sú:

 • Zanussi FCS 1020C. Reprezentuje kompaktné čelné stroje s rozmermi 50 x 52 x 67 cm, takže je vhodné skrývať sa pod pultom. Do zariadenia môžete vložiť 3 kg bielizne. Tento spotrebič má triedu spotreby elektrickej energie A a nízku spotrebu vody (na jedno pranie sa spotrebuje približne 39 litrov). Rotácia sa uskutočňuje rýchlosťou až 1000 otáčok a predstavuje triedu C.
 • Zanussi ZWI 71201 WA. Jedná sa o zabudovaný vstavaný stroj, ktorý môže obsahovať 7 kg bielizne. To sa líši sila trieda A ++ prítomnosť 20 programy umývanie, rýchlosť otáčania na 1200 otáčok za minútu točiť a triedy B. Výška tohto stroja je 82 cm. Zariadenie je chránené pred únikom, možno prať, ako je bavlna alebo vlna, a jemné tkaniny, záclony a rifle. Výhodou modelu je aj dostupnosť časovača, ochrana pred deťmi, funkcia uľahčujúca žehlenie.
 • Miele W 2859 iR WPM ED Supertronic. Tento štýlový vstavaný predný sedací stroj, ktorý obsahuje 5,5 kg bielizne. Jeho výška je 82 cm. Tento model má 16 pracích programov, vrátane rýchleho, citlivého, hygienické, pre kabáty, pánske košele, hodváb, športového oblečenia a tašky. Spriadanie v takom stroji sa vykonáva pri rýchlosti až 1600 otáčok a je reprezentované triedou A. Výhody zariadenia je tiež tichý chod, nízka spotreba vody (42 litrov na premytie), prítomnosť buniek bubna a podsvietenie v ňom.
vstavané stroje Miele

Alternatívy: môžem skryť pod práčovňou akúkoľvek práčku?

Pri pohľade na pomerne vysoké ceny vstavaných modelov práčok vzniká otázka možnosti inštalácie pod pult konvenčného zariadenia. A naozaj môžete ľahko vykonať inštaláciu akéhokoľvek samostatného stroja takýmito spôsobmi:

 • Kúpte model, ktorý sa vám páči, a objednajte si nábytok podľa jeho rozmerov. Na tej istej stolovej doske bude umiestnená pomerne vysoká, ak nechcete kompaktný stroj.
 • Odstráňte horný kryt zo stroja a umiestnite ho na vrch.
Práčka pod čalouníkom

Práčka pod čalouníkom

šetrí priestor v kúpeľni

práčka pod krémom

práčka pod krémom: kontrastný roztok

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

42 − = 35